şükela:  tümü | bugün
 • 2006 yılında animereactor tarafından "best fantasy", "best story", "best soundtrack" ödüllerini almış, anidb en çok puanı olan tv serisi anime.

  http://forum.anime-reactor.net/…ewtopic.php?t=19995
  http://anidb.net/…in/animedb.pl?show=anime&aid=3433

  konusu: (anime.gen.tr den alıntıdır.)
  mushiler varlıkları ya da görünümleri pek çok insan tarafından bilinmeyen güzemli varlıklardır. değişik formlarda nadir insanlar tarafından görülebilirler. bunlardan biri olan ginko, çeşitli yerlerde mushileri inceleyen; yeri geldiğinde insanlara ve mushilerle problemlerinde yardımcı olan gezgin bir "mushishi"dir (mushi uzmanı).

  http://www.anime.gen.tr/animetanitim.php?id=191
 • pastel renklerin çok beceriyle kullanıldığı, bir şekilde müziği, hikayesi ve renkleri ile kişiyi gerçek ile rüya arasındaki bir yerlerdeymiş gibi hissettiren bence çok hoş bir anime.
 • manga'sı pandora'da satılıyor. cildi 13 dolardan toplam 4 cilt halinde.
 • inanılmaz rahatlatıcı bir ost'si olan anime. iş yerinde az kalsın uyuyordum.
 • tanıdığım herkese izlemesini tavsiye ettiğim, konusu ne denince öylece kaldığım anime.

  "hocam şimdi şöyle mushi diye şeyler var"
 • (bkz: muschi)
 • (bkz: mushy)
 • (bkz: ginko)
 • mushi bir organizmadır. herkesin göremediği ve onları görene de normal insan gibi değil, deli gibi davranırlar. çünkü onlardan başkası göremez. mushi'ler " bazıları hariç" kötü huylu değildir, sadece yaşama savaşı veriyordur. bunu yapabilmek için de bazen "insan bedenine "ihtiyaç duyar. bir bedene sahip olduğunda ise istem dışı o bedende " garip" özellikler görülür. içine girdiği insan'ın kör olmasıi kulaklarının fazla iyi çalışması ve/ya onu delirtemesi gibi. mushi-shi ise onları "araştırıp" gerektiğinde yardım eden insanlara verilen bir isimdir. göresl olarak sizi inanılmaz diyarlara götürebilecek, gerektiğinde korku ve hüzün etksisi yaratabiliyorken mutluluk ve sevinç de verebiliyor . inanılmaz bir görsel şölen sunan dizi aslında bizim " eski japonya" ve " efsanalerine" bir göz atmamıza yardımcı oluyor. çok yavaş gibi ilerlemesine rağmen bir bakmışınızki dizi bitmiş olacak. diğer bi deyişle bu dizi " eski japonyada geçen bir " hayalet-avcısı" dizisi". herkesin anlayabileceği bi dilde konuşan dizi herkese uygundur,bazı sahneler belki oha dedirtebilir ama haberiniz olsun.
 • ana karakterimiz ginko'nun bölümlerden oluşan seyahatinde karşılaştığı ilginç hikayeleri anlatır. popüler öğelerle bozulmamış klasik anime anlatımına en uygun animelerden biridir, aşırı güçlere sahip çıtır liselilere, hoplayan zıplayan tavşanlara, barım barım bağıran kolpa yaratıklara fazla alışmış bir nesil için anlaması zor bir anime olabilir. yine pek çok anime gibi uzakdoğu mitlerinin farklı şekillerde yorumlanması ile ortaya çıkmış bir şaheserdir, temelinde yaşamın kaynağı üzerine çeşitlenen farklı yaşam formlarını inceler, doğasıyla, müziği ile atmosferin içinde kaybolacağınız nadide bir yapımdır. içeriği ve anlatımı farklı olsada, kousetsu hyaku monogatari-requiem from the darkness, a.k.a 100 stories (2003) yapımındaki gibi halk içindeki metafizik hikayelere yer verir.