şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 80li yıllarda başarılı bir müzisyenin* yeniden parlama şansını elde etmesi ve bunun için yardım* almasını anlatan romantik komedi.

  http://www.musicandlyrics.com/
  http://www.apple.com/trailers/wb/musicandlyrics/

  edit: komik değil hadi soğuk ingilizler için biraz romantik desek o da yetmiyor, disney aile sineması filmlerinden birisi olmamak için hiç bir fazlası yok.
 • başrollerinde hugh grant ve drew barrymore'un oynadığı film.
 • ülkemizde "söz ve müzik" adı ile gösterilecek film.
 • tipik bir romantik komedi. ha guzel olmamis mi diye sorarsaniz, olmus olmus. her ne kadar drew barrymore'a uyuz olsak'da hugh grant'i de sirf aksani icin sevsek de. eglencelik bir kac saat icin ideal olmus.* lakin pek bi dvd filmi havasinda, beyaz perde icin yeterince parlak olmamis.
 • müzikal tadındaki film...

  cocuklugu seksenlerde gecen biri olarak adeta gecmise yolculuk gibi oldu kimi sahneler.

  bir sarki nasil yazilir, beste nasil yapilir, muzik alt yapisi nasil dosenir, sonra o sarkiyi sarkici kendi tarzina uydurmak icin ne hale getirir hepsi var.

  gunumuz yeni yetme sarkicilarinin porno cekiyormus gibi dans etmesine, orgazm oluyormus gibi sarki soylemesine muthis bir tas vardi.
 • hugh grantin hiç çaktırmadan yaşlandığını farkettiğimiz film olmuştur. meğer 47 olmuş, haberimiz yokmuş.

  drew barrymoreu hiç bu kadar rol kesemezken görmemiştim. hatta bazı yerlerde kafamı duvarlara vurasım geldi; o derece. bir kere, hugh grantle drew barrymore ne alaka zaten? zorlama olduğu o kadar belli ki...

  tek güzel kısmı, ikisinin beraber şarkı söylediği kısımdı, o kadar.
 • kesinlikle güzel vakit geçirten bir film...türdeşleri ile kıyaslanınca da, nispeten etkileyici.

  ama elbette bir notting hill değil.
 • fransizlar bu filmle film ismi çevirisinde çigir açmis. music and lyrics olmus sana "le come back"(lö köm bek diye okunur). ben çevirilerin dili korumak için oldugunu sanirdim meger geyik çevirme ortamiymis...
 • sıradan bir romantik komedi'den çok daha fazla olan bir film. özellikle müzikler gerçekten çok güzel. pop grubu ve 80 döneminde meşhur olan goes my heart şarkısı ve klibi film boyunca güldürüyor. filmin konusu olan way back into love çok sıcak ve akılda kalan bir şarkı.

  hugh grant'ın hala taş olduğunu belirtmeden geçemiyciğim. (senin o piyano çalan ellerini, şarkı söyleyen dillerini yirim!)
 • güzel müzikleri , duygulandiran ama insani yormayan güzel sahneleriyle zamanın nasil geçtigini anlamadan izleyebileceginiz keyifli bir film.

  müzik seks, ilk görüşteki arzu;sözler de ilişkide paylaşılanlar, karşındakine hissettiklerin,hakkında düşündüklerin.. şeklindeki cümlelerden oluşan sahneyle evet film hakikaten başladı diyorsunuz, gözlerinizi hugh grant kişisinden alamıyorsunuz ama ne kadar da yaşlanmış demek bile istemiyorsunuz falan filan..

  (bkz: way back into love)