şükela:  tümü | bugün
 • eminemin son albumudur 17 ocak 2020 de piyasaya bomba gibi selam cakmistir
 • eminem bu albümü reklamsız, habersiz, sansasyonsuz, duyurusuz şak diye yapıştırmıştır. rezil albümlerini yıllar öncesinden duyurup, geri sayım yaptırıp, bir dünya promosyon ile gözümüze sokan yeni nesil sanatçılardan farkını ortaya koymuştur.

  albümdeki şarkılar yağ gibi akıyor.
 • artık albümleri için promosyon yapmayacağını açıklayan eminem'in aslında pek sürpriz olmayan albümü. aralık ayında çıkacağı fakat nick cannon dissleri sonucu ertelenebileceği söylemişti.

  edit: 1 tur albümü dinledim. çok beğendim. şarkılar iyi ve dolu dolu, beat kısmı iyi, sevdiğim iki isim q-tip ve anderson paak var, favori rapçimin* kendisi olmasa da sample'ı var*. misafirler de iyi. şöyle düşünün ki bu adam 1999'da ilk albümünü çıkardığında popüler olan rapçiler de genelde 90'ların ortalarında ortaya çıkmıştı. o dönem olanların çoğu artık amca statüsünde, arada şarkı çıkarıyorlar. ancak eski toprak diye sayılıyorlar. bugün bu albüme konuk olan isimlerin bir kısmı da küçük çocukmuş doğum tarihlerine bakın.

  fakat eminem için eski toprak dense de o zamanki popülaritesini bugün de koruyabilen birisi. öyle ki bi albümünün gerçek anlamda insanları tatmin etmesi ve efsane, mükemmel sayılabilmesi için en az mmlp kadar iyi olması, single'larının da stan, the way i am gibi başyapıtlar olması lazım. o zamanki eminem gençti ve başarıya inanılmaz açtı. bol bol düet yapıyordu. kendisi aç olduğu gibi patronu dr. dre de 90'ların ortalarındaki the firm ve dr. dre presents the aftermath albümlerinin itibarını düşürmesi sonucu başarıya acıkmıştı. hırslı bir ekip üst üste efsaneler *****çıkardı encore'a kadar. şimdi, 20 sene geçmiş. eminem bu mmlp gibi bir efsaneyi istese de çıkaramaz. fakat revival ve kamikaze'ye göre daha toparlamış ve güncel bir albüm çıkarmış. hem kendi tarzından ödün vermemiş üstelik bize yer yer slim shady'i de geri getirmiş, hem de müzikal içerik ve misafirler olarak da 2020'ye yaraşır bir çalışma yapmış.

  bugün kötü bir gün geçiriyordum, bu albüm oldukça iyi geldi. bir puan vermem zor çünkü bu işin ehli değilim. kendi görüşümü yazdım sadece.
 • yolculukta geçen gecemin sabahına bomba gibi düşmüş albüm. ilk izlenimim alt yapıların harika olduğu yönünde. tekrar tekrar dinledikten sonra editleyeceğim.
 • ansızın çıkarak günümüzü neşelendiren albüm.
 • sabah uyanmama renk katan güzel haber. geçtiğimiz günlerde artık bir duyuru yapmayacağını söylemişti kral ama bu kadar hızlı olmasını beklemiyordum. traclar listesi;those kinda nights, alfredyou gon' learn, unaccommodating, premonition
 • eminem'in bugün çıkardığı albümünün adı. albümdeki şarkılar:

  1. premonition
  2. unaccommodating
  3. you gon' learn (featuring royce da 5'9" and white gold)
  4. alfred
  5. those kinda nights (featuring ed sheeran)
  6. in too deep
  7. godzilla (featuring juice wrld)
  8. darkness
  9. leaving heaven (featuring skylar grey)
  10. yah yah (featuring royce da 5'9", black thought, q-tip and denaun)
  11. stepdad (intro)
  12. stepdad
  13. marsh
  14. never love again
  15. little engine
  16. lock it up (featuring anderson paak)
  17. farewell
  18. no regrets (featuring don toliver)
  19. i will (featuring kxng crooked, royce da 5'9" and joell ortiz)
  20. alfred (outro)
 • bugün çıkmıştır.

  bu adam kendisinin de dediği gibi rap’in allahıdır.
 • huhuuu uzun zamandır bu kadar akıcı bir albüm dinlememiştim. bizim hececi denyoların alıp ders niyetine 7/24 dinlemesi lazım belki kelime ve cümle ile de bir şeyler üretebilir hâle gelirler. gerçi onları bebe şebe dinlediği için agulama dönemine hitap etmeleri doğal. neyse konumuz rap ya. ve böyle yapılır.

  tanım: bir eminem albümü. ed sheranfeat.i mükemmel bu arada. those kinda nights beybi!*