• üst edit: muslera'nın instagram açıklaması:

"herkese merhaba... dünya olarak zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde. sosyal medya da gördüğüm kadarıyla yaptığım bir ropörtajda kullandığım sözlerim tamamen yanlış anlaşılmış. dinine çok bağlı bir insan olarak dinle ilgili olumsuz bir yorum yapmam söz konusu olamaz. dünya olarak korku ve şüphe dolu bir dönemden geçiyoruz. 9 yıldır türkiye’de yaşıyorum ve hayatımı bu güzel ülkede kazanıyorum ve burayı hep 2. ülkem gibi görüyorum. cumhurbaşkanı sn. erdoğan’ın, hükümetin, sağlık bakanının ve bütün sağlık personelinin özverili çalışmasını her geçen gün ekranlardan ve sosyal medyadan takip ediyoruz. sağlık konusu spordan, futboldan ve her şeyden daha önemli ve değerlidir. bütün kalbim ve dualarım sizlerle... sabırlı olalım ve evde kalalım... sizleri çok seviyorum #evdekal"

https://www.instagram.com/…epm/?igshid=eh57wpb8o0jf

fernando muslera ülkesindeki bi radyo kanalına röportaj vermiş.
    hürriyet falan bunu çevirip girmiş ama bilin bakalım en kritik kısmı neden kesmiş? çünkü muslera' erdoğan'a çakıyor.

haberin orijinali, hem de espn'den. kaynak sağlam yani: https://www.espn.com.mx/…coronavirus-en-galatasaray

"turquía tiene una población muy grande y ahora estos días van de 300 a 300 los contagios. el presidente puso la religión por delante de la enfermedad pensando que se podía salir con rezos y la cosa se ha complicado"

meali: türkiye'de günde 300 vaka açıklanıyor. ülke başkanı dini hastalığın önüne koydu. dualarla işin içinden çıkabileceğini düşünerek işleri karmaşık hale getirdi."
  • çok haklı bir gözlem yapmış. ilk deliren halk değil hepimiz görüyoruz.
  • muslera cumhurun yeni başkan adayı.
  • ne demek dua ile hastalık geçmez geçer hatta yeterince dua edilirse aşının bile bulunduğu gözlenecektir.
  • (bkz: sars-cov-2) (bkz: covid-19)
  • kendisi çok afedersiniz hıristiyan olmak suretiyle kafirdir. (ben de hıristiyanım vurmayın) beinsports ise ümmetin şirketidir. dualar, 3-5 kafirin hastalanma ihtimalinden, sporculuk hayatlarının bitme ihtimalinden çok daha önemlidir. bu yüzden haksız giydirmedir.

(bkz: sabır ve dua ile)

haa virüs gurban olduğum ya resulullah'tan gelebilir amma; lakin ki öyle değildir. eyyorlamam bu gadar. hadi hayırlı işler.

(bkz: eved)
  • elin yabancısı olayın farkında bizim sığırlar değil.. hatta birisi gözünüze dua mı battı diyecek kadar sığırlığı uçlarda yaşıyor.

edit: ilgili sigir, entrysini silmis.
  • "the president put religion ahead and things have gotten complicated."

"turkey has a very large population and now these days there are 300 to 300 infections. the president put religion ahead of the disease, thinking that one could come out with prayers and things have become complicated."

hürriyet'in çevirisi:

"türkiye'de günde 300 yeni vaka açıklanıyor. italya'da ise bugün ilk kez açıklanan vaka sayısı önceki güne oranla düşüş gösterdi. oradaki arkadaşlarımla konuşuyoruz. sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. burada devletin aldığı bir yasak yok ama devlet insanları evde kalmaları için uyarıyor.

ifade özgürlüğü ve sansür böyle bir şey. cumhurbaşkanı ile ilgili yorumunu çıkar, hiç söylemediği halde italya ile ilgili yorum ekle... türkiye'de haber olmayan ne eleştiriler, ne haberler oluyor dünyada, türkiye'de ya sansüre uğrayarak servis ediliyor ya da hiç verilmiyor.

al bir örneği. muslera'yı severdim ama böyle yapması canımı sıktı. şimdi galatasaray kalesine 3 numara bıyıklı bir kayyum atanır, hadi şampiyon ol bakalım olabilirsen.
  • ilginç. tabi muslera'nın silivri soğuğundan filan haberi yok. vay bee!
  • rabi4
hesabın var mı? giriş yap