şükela:  tümü | bugün
  • herkes erasmus yaptığı şehri yazmış. aynen erasmus yapılabilen şehirlerin hepsinde musluk suyu içiliyor.
  • new york city de bu şehirler arasında olmakla kalmayıp nyc büyükşehir belediye başkanı michael bloomberg tarafından bundan birkaç yıl önce açıklandığı üzre suyu afrodizyak bile ihtiva eder. (bkz: sex and the city)* suyun süzülmesine falan da gerek yoktur ve tadı gerçekten güzeldir.** annemin new york ziyareti sonrası memlekete dönüp onca şeyi dururken konu komşuya new york'un suyunu ballandıra ballandıra anlatmasının sebebinin bu olduğunu bilmiyorduk o zamanlar tabiy.*

ve evet nyc'de su faturası gibi bir kavram da yoktur.
  • tabi ki adanadır. ankara diyen rüyalarda yaşıyor olmalı.
  • kayseri'nin her yerinden musluk suyu rahat rahat icilebilir. kayseri buyuksehir belediyesinin yaptigi arastirmalara gore kayserinin musluk suyu bircok şişe suyundan daha kaliteliymis. eski binalarda bulunan su depolarinin duzenli temizliginin yapilmamasindan dolayi evlerdeki sular cok iyi olmayabilir ama parklarda, camilerde, sokakta bulunan her turlu musluktanrahat rahat su icilebilir.
  • (bkz: atina). yunan arkadaşıma kalmaya gittim geçen sene, eve girer girmez soğuk su istedim, musluktan içiyoruz biz istersen buz atayım dedi. istemeye istemeye içtim ama allah için iyiydi su. kaldığım sürece sürekli içtim.

dönüşte uçağın yarısı olympiakoslu taraftar, istanbul'a final four için geliyorlar. yanımdaki yunan elemanla konuşuyoruz , yol soruyor , servis falan soruyor anlatıyorum. sonra tavsiye su sordu adam, nasıl yani dedim, al marketten iç nesini soruyorsun . ya ben 1 kere geldim daha önce, sizin sular benim midemi bozdu sen bana en iyi markayı söyle dedi. ulan musluk suyu içiyorsunuz ambalajlı sudan mi killaniyorsun diyorum benim mide hassas diyo. ya sabır cekip nestle al nestle dedim konuyu kapattık.

finalde koyduk biz bunlara 2 gün sonra, bol bol içmiştir artik nestle suyundan .
  • 26 milyon nüfusuna rağmen tokyo'dur.
    biz ise 5 milyon nüfuslu ankara'da bırakın içmeyi banyo olmaya bile tiksiniyoruz. resmen sanayi atığı kokuyor banyo.
  • almanya'nin butun sehirleri. nedense ama insanlarin marketlerden koli koli icme suyu tasimalarina engel degildir bu durum.
    bir alman icin icine co2 katilmamis su, su degildir cunku. cesme suyuna co2 katan aletler falan satilir, cesme suyu meraklilari icin.
  • arkadaşım hala nasıl yazılmamış yuh.

(bkz: adana)

çatalan suyu oh mis:)
  • hayır abicim* saçma sapan bir anket değil amacım. ufaklığımdan hatırlarım, böyle avucumun yardımı ile yahut direk musluğa ağzı dayayarak kana kana su içtiğimi. sonra sonra başka şehirlere düştü yolumuz, musluktan su içilebildiğini hatırlamaz olduk. yeri geldi bir yabancı şehirde su istediğimde çeşmeden sürahiyi doldurup getirdiler önüme. ordan gittik başka yere bu kez susuz kalıp çeşmeye yeltendiğimde aman içme uyarıları aldım. şu işin aslını çözelim istiyorum.

gelecek nesillere aktarabileceğimiz su gibi aziz veri tabanı.
  • tübingen
    basta rahat icilmiyodu da 1l suyun 1.50 euro oldugunu görünce likir likir iciliyo.