şükela:  tümü | bugün
 • bu ülkede rejim bile değişiyor şaşırmıyorum gerçekten. ama müslüm gürses'i dinlenmenin kıroluk olduğu yıllardan popüler bir efsaneye dönüştüğü bugüne çok şaşırıyorum.

  ulan daha dün ıııy müslüm mü dinliyorsun diyen insanlar şimdilerde onun sözlerini paylaşıyor.
  neyse kendisiyle tanışmış ve yaşamış biri olarak heyecanla filmini bekliyoruz.
 • hayatımı asla film yapmayın diye vasiyet eden çok sevgili müslüm babamın filmi çekiliyor bunu yapımcılar bilmiyorlar mı?
  hatta seneler önce yine bu tarz birşeye giriştiler çekimler yarıda kalmak zorunda kaldı.

  çekilmesini istememesinin sebebi müslüm gürses'in babasının emine akbaş'ı (müslüm gürses'in annesi) öldürmesi, kardeşini askerlerin öldürmesi çektiği yokluk yani kısacası acı dolu hayatının ifşa edilmesini istemeyen bir insanın vasiyetini nasıl görmezden gelir bu insanlar?
 • fragmanında haydar'ın uyarlamasını kullanmış filmdir.

  (bkz: jiletler jiletix'te)
 • müslüm gürses'in gençlik yıllarını anlatan bir film. 2018'de sinemalarda olacakmış.

  senaryo hakan günday, yönetmen ise ketche. fragmanında güzel bir atmosfer sezdim. sadece yapımcısının mustafa uslu gibi bir tip olması akıllarda soru işareti yaratıyor. ancak bekleyip göreceğiz. türk sineması için müslüm gürses gibi insanların hikayelerinin perdeye aktarılmasının gerekli olduğuna inanıyorum.

  fragman
 • fragmanında "ayla'nın yapımcısından gerçek bir hikaye" olarak tanıtılmış. hani baba sıradan bir insanmış da biz filmini yaptık der gibi, resmen kutsalıma hakaret! acilen onu müslüm gürses'in müslüm'ü olarak değiştirin.

  tatlı su müslümcüleri izler, beğenir beğenmez bilemem. biz de izleriz elbette, belki sinemada belki 360p bilgisayar monitöründe, finalinde dolan gözlerimizi gizlemek için bir sigara yakar mırıldanırız...

  "bir içten bakışına delice tutulmuşum..."
 • başarılı bir teaserla ülkeyi selamlamış film. çekimleri adana'da devam ediyor, vizyona girişi ekim 2018 gibi olacakmış.

  müslüm gürses'in o kadar ilginç bir hayat hikayesi var ki filminin yapılması yıllardır hep birilerinin gündeminde olmuştur. o yaptı şu yapacak derken; sonunda senaryosu hakan günday ve gürhan özçiftçi'ye, yapımcılığı da ayla'yla adını duyuran mustafa uslu'ya nasip olmuş.
  bu isimleri duyduğumda 'ehh' demiştim (hakan günday'ın yazdıklarını sevmiyorum / mustafa uslu'ysa hep kavga gürültüyle gündemde olan bir yapımcı) ama ortaya eh'in üzerinde bir şeyler çıktığı belli.

  müslüm castlarının başarılı seçimlerini de es geçmeyelim; çocukluğunu alper parlak, ilk gençliğini şahin kendirci, yetişkinliğini timuçin esen canlandırıyor.

  *şahin kendirci için dikkat dikkat diyorum.
 • fragman özürlü olan türk sinema sektörüne warner biladerler dokunuşu olunca, tıpkı ayla filmindeki gibi şahane bir tanıtım filmi hazırlanan yapımdır. "atara atar gidere gider" timuçin abimizin bu rolün üstesinden hakkıyla geleceğinden ise zerre şüphemiz yok tabi. her ne kadar fragmanında timuçin esen'in yüzü tam olarak gösterilmemiş olsa da, sinemamızın en büyük eksikliklerinden biyografi-drama türüne güzel bir ön ayak olacağı hissi uyandırıyor.
 • projeyi ilk duyduğumda hakan günday'a olan güvenimden iyi bir şey izleyeceğimizi düşünüyordum ve bu fragman beni hayal kırıklığına uğratmadı. gerçekten heyecan uyandırıcı ve göz zevki açısında da oldukça başarılı bir fragman oldu. şöyle düşündüğümde sanırım türk sinemasının izlediğim en iyi fragmanına sahip.

  senaryo aşamasında hakan günday'a muhterem nur danışmanlık yapmış ve senaryonun olabildiğince yaşananları aktarmasına çalışılmış. baba'yı oynayanlardan *genç olanı müslüm gürses'e baya benzemekte. filme baktığımızda genel olarak doğru bir kast seçimi olduğu gözüküyor. ancak fragmanda henüz müslüm gürses'in olgunluk çağını canladıracak timuçin esen'i tam olarak göremedik. merakla beklemekteyim.
 • anlatsam roman olur derler ya hani.. öyle bir hikayesi var babanın, bakalım film nasıl olacak. ek olarak ;

  hüzünler bize emanet baba, gittiğin yerde rahat uyu...
 • tam adıyla "baba müslüm gürses", 2018 türkiye yapımı ve prodüksiyonu 'ayla' filminin yapımcısı mustafa uslu ve yapımcı nuri yıldırım tarafından yapılan biyografik drama filmi. film, ünlü arabesk müzik sanatçısı müslüm gürses'in hayatını anlatıyor. projenin senaryosunu yazar hakan günday ve gürhan özçiftçi yazarken, yönetmen koltuğunda ise ketche (hakan kırvavaç) oturuyor. filmde müslüm gürses'e psikopat rolleriyle sivrilen aktör timuçin esen hayat veriyor. sanatçının hayat arkadaşı muhterem nur'un danışmanlığında gürses'in gerçek hayat hikayesini aktarmayı amaçlayan filmde, timuçin esen dışında zerrin tekindor (muhterem nur rolünde), ayça bingöl, erkan can, turgut tunçalp, taner ölmez, güven kıraç, erkan avcı, goncagül sunar, şahin kendirci, erkan kolçak köstengil, caner kurtaran ve teoman gibi oyuncular rol alıyorlar. ekim ayında gösterime girmesi beklenen filmin güzel bir iş olması bekleniyor.

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=zv6vsqmeeps