aynı isimde "müslüm" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
 • yakın zamanda çekimlerine başlanmış müslüm gürses’i konu alacak ve başrolde timuçin esen’in oynayacağı film. merak ettirmeye başladı bile.

  edit: başlığı açtığım gün daha dün gibiydi. zaman ne çabuk gelip geçmiş, tıpkı filmde müslüm'ün hayatında yaşadığı acı dolu şeylere rağmen hayatın umarsızca akıp geçmesi gibi. filmi beğenmeyenlerin filmden ne beklediklerini merak ettim. bir insanın hayatını anlatırken ekstra ne yapılmalı. oyunculuklar ve kurgu iyiydi. tek eksik bence seslendirilen şarkılar daha iyi olmalıydı.
 • müslüm gürses'in gençlik yıllarını anlatan bir film. 2018'de sinemalarda olacakmış.

  senaryo hakan günday, yönetmen ise ketche. fragmanında güzel bir atmosfer sezdim. sadece yapımcısının mustafa uslu gibi bir tip olması akıllarda soru işareti yaratıyor. ancak bekleyip göreceğiz. türk sineması için müslüm gürses gibi insanların hikayelerinin perdeye aktarılmasının gerekli olduğuna inanıyorum.

  fragman
 • senaryosunun bir ucunda hakan günday’ın olması ve timuçin esen, zerrin tekindor, ayça bingöl ve erkan can’lıkadrosuyla beni heyecanlandıran film...

  keşke baba hayattayken bu film çekilebilseydi...
 • teoman'ın da oynayacağı söylenen film. merakla bekliyoruz.
 • fragmanda farkli bir anlati tarzi oldugunu sezdiren film. biyografik oykulerin anlatimi zordur ama ustesinden gelinmis gibi duruyor. birde nerden aklima geldi bilmiyorum ama fragmani izlerken (bkz: karpuz kabugundan gemiler yapmak) geldi aklima. heyecanla bekliyoruz.
 • projeyi ilk duyduğumda hakan günday'a olan güvenimden iyi bir şey izleyeceğimizi düşünüyordum ve bu fragman beni hayal kırıklığına uğratmadı. gerçekten heyecan uyandırıcı ve göz zevki açısında da oldukça başarılı bir fragman oldu. şöyle düşündüğümde sanırım türk sinemasının izlediğim en iyi fragmanına sahip.

  senaryo aşamasında hakan günday'a muhterem nur danışmanlık yapmış ve senaryonun olabildiğince yaşananları aktarmasına çalışılmış. baba'yı oynayanlardan *genç olanı müslüm gürses'e baya benzemekte. filme baktığımızda genel olarak doğru bir kast seçimi olduğu gözüküyor. ancak fragmanda henüz müslüm gürses'in olgunluk çağını canladıracak timuçin esen'i tam olarak göremedik. merakla beklemekteyim.
 • başarılı bir teaserla ülkeyi selamlamış film. çekimleri adana'da devam ediyor, vizyona girişi ekim 2018 gibi olacakmış.

  müslüm gürses'in o kadar ilginç bir hayat hikayesi var ki filminin yapılması yıllardır hep birilerinin gündeminde olmuştur. o yaptı şu yapacak derken; sonunda senaryosu hakan günday ve gürhan özçiftçi'ye, yapımcılığı da ayla'yla adını duyuran mustafa uslu'ya nasip olmuş.
  bu isimleri duyduğumda 'ehh' demiştim (hakan günday'ın yazdıklarını sevmiyorum / mustafa uslu'ysa hep kavga gürültüyle gündemde olan bir yapımcı) ama ortaya eh'in üzerinde bir şeyler çıktığı belli.

  müslüm castlarının başarılı seçimlerini de es geçmeyelim; çocukluğunu alper parlak, ilk gençliğini şahin kendirci, yetişkinliğini timuçin esen canlandırıyor.

  *şahin kendirci için dikkat dikkat diyorum.
 • gerçek hayatında babası annesini gözleri önünde çok feci şekilde öldürmüş. filme yansır mı merak ettim.

  güncelleme:

  --- spoiler ---

  gerçekte balta ile öldürülen annesinin öldürülüşü biraz yumuşatılarak verilmiş filmde.
  --- spoiler ---
 • anlatsam roman olur derler ya hani.. öyle bir hikayesi var babanın, bakalım film nasıl olacak. ek olarak ;

  hüzünler bize emanet baba, gittiğin yerde rahat uyu...
 • fragmanı yayınlanmış filmdir. harika olmuş.

  https://www.youtube.com/watch?v=bpwrhibohqc