aynı isimde "müslüm" başlığı da var
1468 entry daha
  • bileklerimi bıçakla kesseniz jilet akacak kadar baba hayranı olarak ancak şimdi izleyebildim.

babanın hayat hikayesini 36 kere falan hatim ettiğimden beni sadece iki yerde şaşırtıp ağlattırabildi.

1- saçlarıyla alnını kapatıp istanbula gittiği ilk sahne ki timuçin esen o kadar müslüm gürses olmuştu ki cenazesinde olduğum adam yaşıyor sandım tutamadım kendimi ağladım. bir tek bu sahnede ben vardım sanırım ağlayan salonda.

2-beyaz takım elbise sahnesi

kostüm tasarımını kim yapmış bilmiyorum ama muhteşemdi. timuçin esen, muhteşemdi. efsaneydi. eserleri kendi okuması takdire şayan.

tam olabilmesi gereken kadar olmuş biyografi filmi. izlemeyenler de izlesin bence.

edit: şarkı seçimleri müthiş yanlıştı. nerede biz babadan böyle gördük? nerede evlat? nerede garipler? jiletçileri yaratan şarkılar bunlardı. mutlu ol yeter değil
  • müslüm gürses'in kendisi hakkında fikirlerin çok pozitif olmasa da, filmini izledikten sonra ister istemez youtube videolarına bakıyorsun ve videoların birinin altında şu yazıyor:

"müslüm gürses dinlemediyseniz çok şey kaybetmişsinizdir ama dinlediyseniz de çok şey kaybetmişsinizdir"

sonuna k. atatürk yazılsa sırıtmaz.
  • kardeşini konya' daki yatılı okula bırakınca gözyaşlarımı tutmadım artık. hatta ağladığımı karım ve etraftakiler anlamasinlar diye elimi yüzüme götürüp silmedim bile. öylece boynumdan aşağıya doğru süzüldüler.
313 entry daha
hesabın var mı? giriş yap