şükela:  tümü | bugün
 • şu son günlerde oldukça artmaya başladı. ırakta suriyede binlerce insanı katledenler müslüman diye ses çıkartmayan güruh israili öso bayrağı altında yuhalıyor. şimdi ben bunlara alayınızı sınırda peşmergelere siktirmek lazım derdim de göte girebilir diye demiyorum. ama belki sonra derim. bilemedim.
 • önce "dinimizde yalan söylemek büyük günah"

  sonra:

  (bkz: cemaat yapılanmasını bize kimse anlatmadı)
 • (bkz: #48531604)
 • ya bunlar müslüman da değil. bunlar bile ne olduklarını bilmiyorlar.

  haziran 2010'da köylümüz bir genç şehit oldu, cenazesine gittik. ama bir gecikme olduğundan zaman boşluğu peydah oldu. bunu nasıl değerlendirsek diye müzakere ederken kerhaneye gitmek hususunda mütalaa ettik, ben kuzenim ve kuzenimin arkadaşı.

  tamam buraya kadar problem yok. 3'ümüz de ayrı kadınlara girdik. neyse çıktık. kerhanenin duşu var güsul abdesti almak için. inanılmaz bir çelişki.

  ben ate olduğumdan sorun yok da, kuzenim ve arkadaşı, sonra cenaze namazına katılacakları için ille de güsul alacağız diye tutturdular. iphone'larını falan bana emanet edip, duş alıp çıktılar.

  yuh amk sizin yaa. allah varsa bu iki yüzlülüğe karşın kesin ben cennete gideceğim. en azından kendi içimde tutarlı ve samimiyim.
 • yaz yaz bitmeyecek listedir ancak en çok kıvrandıkları konu;

  peygamberin de ilk evliliğinde yapmış olduğu gibi, kendinden 15 yaş büyük kadınla evlenmek.

  sünnet neydi? sünnet; işine geldiğini referans almaktı.

  hadi bakalım cengaverler, dul/çocuklu ne kadar kadın varsa merhem olun. sevaba girme şansınız varken yapın bunu.

  şüphesiz ki, öteki tarafta mükafatlandırılacaksınız.
 • müslümler gayrimüslim kadınlara niye "onların istediği" saydıkları şekilde davranıyor da, kendi bildiği ahlakla ve müslümlükten bekleneceği gibi davranmıyor?