şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: evrim teorisini kabul etmeyenler)
  adlı başlıkta dolaylı olarak sorduğum sorulardır.
  içeriği:
  "neden dinazorların 200 milyon yıl önce yaratılmışken insanların 200 bin yil önce yaratıldıklarını açıklayamayanlardır. canlı tarihinin 2 milyar yıl olduğu dünyada 1 milyar 999 milyon 800 bin yılında tanrının diğer türleri yavaş yavaş yaratması sonrasında tek önemli türü birden yaratmasını da gayet mantıklı bulurlar.
  hatta bu insanlar 600 lü yıllarda gelen islamin 1300 yıllara kadar keşfedilemeyen amerikaya gidememesini de önemsemezler. çünkü sonuçta tanrı da onları önemsememiştir eşşek cennetine atacaktır değil mi?
  neyse en azından annemiz müslümanda cennet mmorpg de iyi yerler kaptık."
  edit: mağaralarda dinazor figürleri var sananlar şunları okusun
  dinazorlar ne zaman yok oldu

  insanlık tarihi

  edit2: zamanı allah yarattı onun için 2 milyarın önemi yok diyenler peki o zaman 250 milyon yıl önce dinazorları yaratıp 65 milyon yıl önce yok etmesinin sebebi neydi. bizim fosillerini bulup evrim teorisini geliştirip cehenneme girmemiz için mi?
 • yoktur.
 • mağralardaki dinazor figürlerini merak ettiğim sorulardır. bildiğim kadarıyla son dinozor 65 milyon yıl önce yok oldu. ilk insana benzer şeyler 100-200 bin yıldır mevcut.
 • - doğru ve gerçek (sahih) olarak kabul edeceğimiz hadislerin listesini verir misiniz? (örneğin kütubu sitte diyenler oldu)
  - neden bunları sahih kabul ediyoruz?
  - neden diğerleri geçerli değil?
  - bu görüşleri müslümanların ne kadarı kabul ediyor? veya müslümanların ne kadarının bunlardan haberi var?

  - kuran herkesin anlayabileceği açık seçik bir kitap mıdır?
  - allah kuranda söylediklerini açıklayacak insanlara muhtaç mıdır?
  - allah herkesin anlayabileceği basitlikte bir kitap yazamıyor mu?
  - neden meal okumayalım, tefsir okuyalım?
 • - başımıza kötü bir iş gelirse bizden midir? allah'tan mıdır?

  kopya vereyim:
  nisa 78 (diyanet vakfı) nerede olursanız olun ölüm size ulaşır; sarp ve sağlam kalelerde olsanız bile! kendilerine bir iyilik dokunsa «bu allah'tan» derler; başlarına bir kötülük gelince de «bu senden» derler. «hepsi allah'tandır» de. bu adamlara ne oluyor ki bir türlü laf anlamıyorlar!

  nisa 79 sana gelen iyilik allah'tandır. başına gelen kötülük ise nefsindendir. seni insanlara elçi gönderdik; şahit olarak da allah yeter.
 • o degil de sayesinde magaralarda dinozor resmi oldugunu zanneden angutlar oldugunu ogrendigim baslik. yok aq dinozor fotografi var 100bin yillik. ademle beraber cekilmisler. ilk selfie. hay allahim ya.
 • "mağralardaki dinazor figürleri"ni duyunca, hallelujah nidalarıyla imana gelen allahsızları da göstermiş sorulardır.