şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
485 entry daha
 • göt sıkıcı bir takım a haber izleyicisi tarafından tehdit edilen halkın lideridir. kendisi de her kıbrıslı türk gibi savaşta gazi olmuştur.

  neyse konumuz o değil. bugün yeniden seçilerek a haberci lavuklara gotuyle gulecektir.

  edit: arkadaşlar siyasal islam kazandı. yapacak bir şey yok. bu yazıyı da silmiyorum. beklemiyordum. göt oldum. siyasal islam aşığı yeni cumhurbaşkanını tebrik ediyorum.
 • odtü mezunu, sosyal demokrat siyasetçi.

  twitter' da gençlerle söyleşisinin fotoğraflarını gördüm. 1980 darbesi olmasaydı belki türkiye'de kktc gibi avrupai olacaktı.
 • güney kıbrıs'la birleşmeyi isteyen ya da kıbrıs sorununun çözülmesi için kıbrıs'a toprak teklif etmeyi düşünen iğrenç satılmış bir mahluk.

  köylerinde diri diri yakılarak katledilmiş analarını, atalarını unutmuşsa, kanlı noel'i unutmuşsa kıbrıs halkı; bu satılmış tekrar kktc cumhurbaşkanı olacak. dilerim ki bir 10 yıl sonra yine aynı katliamlar yaşanmaz, yaşansa da bunun sorumlusu kıbrıs halkıdır. geçmişinden ders almayan aynı hataları yaşar durur. bu yüzden tarih tekerrürden ibarettir diyoruz.

  mustafa akıncı'yı savunmayan herkese aktroll diyen gerizekalılar eski entrylerime bakarak muhalif ve akp, siyasal islam düşmanı olduğumu görebilir. bu ahmaklar düşünme yetisini günde 10 saat anasayfa yenilediği sosyal medyada bıraktığı için tek yapabildikleri insanların 3 satırlık yazılarıyla onları aktroll veya muhalif ilan etmek. sanki tüm dünya iki düzen üzerine kurulu, ya aktrollsündür ya da değilsindir. ne olayı bilirler, ne katliamları, ne kıbrıs'ın darbe sonrası yunanistan tarafından ilhak girişimini...
 • ulan seçim ikinci tura kaldı diye rumlar sınırımızı geçip gösteri yaptılar adamı öyle seviyorlar burada gelmiş utanmadan kıbrıs bilmem ne diyor ulan kıbrıs ne zaman sizin oldu düdük.

  adamın bizanslılara sığınan şehzade orhan'dan ne farkı var. mustafa kemal de bu zihniyet ile mücadele etmedi mi cumhuriyeti kurarken...

  tanım: rumların kktc başkan adayı, türk ve türkiye düşmanı amacı kıbrıs'ı anahtar teslim rumlara vermek olan piyon şahıs.
 • (bkz: #114433022)
  ne komik arkadaşlarımız var.
  5 senede türkiyenin garantörlüğünden vazgeçmek(bu hukuk dışıdır bu arada), türk askerini adadan çıkartmak( bu da)
  omorfo(güzelyurt), famagusta(gazimağusa, maraş dahil) gkry'e vermek, dönüşümlü başkanlık(3 dönem rum 1 dönem türk)dan feragat etmek dahil olmak üzere her türlü "çözümü" denemiş ve eli götünde lefkoşaya geri dönmüştür. hatta aylar öncesinde, cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklamadan önce "bizim neslin son şansı elimizden kaçtı" diye demeçler veriyordu.
  arkadaşlar; rum, adada türk istemiyor! bunu artık o kalın kafalarınıza sokun!
  götüne koyayım, haritada kıbrısı gösteremeyecek lavuk gelmiş burda "akıncı kuzeyle güneyi birleştirsin" diyor.
  kalın kafalarınız almayacak ama ben yine de yazayım:
  önce şu ismi şuraya bırakayım:
  (bkz: şener levent)
  sonra da o ismin 4 yıl önce kaleme aldığı şu yazıyı:
  https://www.gundemkibris.com/…nilmisim-h301382.html
  bilmediğiniz konular hakkında sırf tayyip düşmanlığından ahkam kesmeyin ki, göt kıllarından bir farkınız olsun. şu haliyle yok çünkü.
 • kendisini savunan pislikleri görünce bu adamım bugüne kadar nasıl siyaset sahnesinde kaldığına şaşırdığım adam. derhal türkiye devleti bu adama müdahale etmeli, seçimi kazansın yahut kazanmasın, derhal müdahale etmeli.
 • pembe gotlu yetmez ama evetci tayfasi akp’den umidi kesince simdi rumlarin altin cocuguna yonelmis.

  kibris’in rahata alisan genc jenerasyonu saniyor ki, turkiye ada’dan cekilse, toprak verseler, rumlar diyecek ki gelin kardesler beraber ab uyesi olarak huzur icerisinde yasayalim.

  sanki gecmiste katliama ugrayanlar kayip kita mu’da yasiyordu.

  turkiye ada’dan cekilirse turk varligi son bulur. bu ya zorla goc ettirilme, ya da katliam ile olur.

  kibris, turkiye icin askeri hakimiyet acisindan hayati onem tasir. rum projesi bir siyasetci icin burada askeri varliktan vazgecilmez.

  mevcut statuko turk varliginin bir proje tarafindan ortadan kaldirilmasina imkan vermiyor.
 • pkk'lılar çok seviyor bu arkadaşı, niyeyse? başlıkta övgü düzenlerin profillerini incelemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
 • kıbrıs türklerinin son umudu asil lider. diktatörlere baş eğmeyen...
 • günümüzün derviş ali kavazoğlu'dur. kanlı noel'den sonra bile kıbrıs'ı ve kıbrıs türkünü rumlara satmaktan vazgeçmeyen akel komünisti kavazoğlu'nun fikirleri ekseninde iki toplumlu tek devlet düşüncesi kıbrıs türklerinin eninde sonunda giritli türklerin akıbetine uğramasından başka netice vermez.

  kıbrıs bugün yol ayrımındadır. yukarıda sözde akıncı yanlısı kürtçüler şunu bilsinler ki, emperyalistlerin taşeronu olmak sonunda yok olmaktır. ya büyük türkiye'nin onurlu ve eşit yurttaşları olacağız ya da yok olacağız. başka kurtuluş yok.
282 entry daha