şükela:  tümü | bugün
  • türkiye çingene kültürü araştırma geliştirme dayanışma federasyonu müteşebbis heyeti başkanı. gazeteci.
    türkiye'de çingene olmak adlı kitabın yazarı. kültür bakanlığının yayımladığı türkiye çingeneleri adlı kitapta çingenelerin aşağılandığı öne sürerek insan hakları mahkemesine başvurmuş.

türker alkan'la da böyle bir muhabbeti olmuş:
    http://www.sodev.org.tr/…mcilik/cingene_haklari.htm
  • türkiye'de çingene olmak adlı kitabı yakında 3. baskısını yapacak olan araştırmacı-yazar.

türkiye'deki çingenelerin hakkını korumayı kendine amaç edinen yazar, yazdığı yazılar ve verdiği demeçlerde de bu amacını korur nitelikte davranmış, birçok ünlünün de çingene olduğunu ve bunların kim olduklarını istendiği takdirde açıklayacağını söylemiştir. bu haberi duyan o ünlüler(!) kendisine ulaşıp, bunu yaptığı takdirde kendisine dava açacaklarını söylemişlerdir. ünlülerin kim olduğu bilinmez ama mustafa aksunun birkaç ünlüyle mahkemelik olduğu bilinen bir gerçektir.

ayrıca basımına yeni başlanan taraf gazetesinde de bir yazısı yayımlanmış/yayımlanacaktır.
  • marmara üniversitesi eğitim fakültesinde türkçe dersi öğretim görevlisi aynı zamanda doçenttir ancak bu sıfatı kullanmamaktadır
  • dersine girdiği ilk yıl öğrencilerine ilallah dedirten marmara üniversitesi eğitim fakültesi türkçe hocasıdır. sınıfta kız-erkek oturtmaz, ders şortla gelenleri ben derse şortla geliyo muyum deyip artistlikle şuçlar ve azarlar, nereli olduğunuz onun için çok önemlidir -eğer bir hemşerinizin bir hatası olmuşsa, gözünden düşersiniz- ders anlatırken gözümün içine bakın der ama gözünüzün içine bakarsanız niye dik dik bakıyorsun diye azarlar, derse arka arkaya gelmeyenleri tahtaya çıkarıp ''sen aşık mısın olum/kızım?'' şeklinde bilimum sorularla rezil eder, derse gelmeyenleri arattırıp sınıfa getirttidiğine dahi şahit olmuşluğum vardır, sunumunuzu beğenmezse ''hayatımda dinlediğim en sıkıcı sunum beni de uyuttun sınıfı da, otuz verdim otur'' diyip oturtur, sınavlarda yabancı öğrencilere ''siz şimdi anlamamışsınızdır soruları'' diyerek aşağılayarak ek süre verir, şenliklerin amerikan emperyalizminin bir sonucu olduğunu savunur, katılmamanızı tembih eder, a şubelerine ve kepirtepe öğretmen lisesinden gelenlere antipatisi vardır, evet yerine hı hı derseniz dersten atılırsınız. ha bi de meşhur sunumlar... üç kişilik grular halinde biri ortak olmak şartıyla beş kitap okutur yine biri ortak olmak şartıyla üç tiyatro oyununa gönderir -ancak ahmet altan, elif şafak ve orhan pamuk okumak yasaktır, özel tiyatrolara da gidemezsiniz- daha sonra okuduğunuz ortak kitapları ve gittiğiniz ortak tiyatro oyunlarını sunarsınız. bizden sonra gelecek olan öğrencilere on beş kitap okutup, tiyatro oyunlarını sınıfta oynatacağını söylemişti, merak ediyorum ne yaptı. neden doçent olduğu halde bunu kullanamadığını nerdeyse her ders dinlersiniz. neyse ohh döktüm içimi sözlük saol valla.
    ayrıca (bkz: tıhh diye gülmek)
  • çingene kelimesi yerine roman kelimesinin kullanılmasına çok sinirlenen çingene araştırmacı. katıksız bir çingene olduğunu söylemektedir kendisi. ayrıca çingenelerin sorunlarının açılımla değil, eğitimle çözüleceğini söylemektedir.

http://www.kritize.net/…imla-degil-egitimle-cozulur
  • marmara üniversitesi eğitim fakültesi türkçe hocası. (adamın ne kadar arıza olduğundan bahsetmeyeceğim bile, bizi canımızdan bezdirmişti hatta gitmesi için imza falan toplandığını hatırlıyorum.) aynı bölümdeki gary hoca tarafından ciddi taşak malzemesi yapılmaktadır kendisi. en son "mustafa hocanın facebook hesabı mı var?" diye soran bir öğrencisine "no he might be on google plus..." cevabını vererek yarmıştır.
  • ali mezarcıoğlu ile beraber çalışsalar süper olabilir bence.
  • marmara üniversitesi türkçe hocalarından biri.

nereden başlasam bilemiyorum, çok yakın bir arkadaşımın diline pelesenk olmuş belalı bir hoca, her gün kendisinden ne kadar nefret ettiğini anlatıyor bana. benim hocammış kadar tanıyorum artık onu.

öyle arıza biri ki, dersi iki kredilik olmasına rağmen beş kredilik bir dersmiş gibi kasan, aynı zamanda dersinin kredisi çok düşük olduğu için tribe giren ve gençliğinde travmatik bir olay yaşadığına can-ı gönülden inandığım, arızalık konusunda şüphesiz doktora tezi yazabilecek, kısa boylu, değişik huylu bir adam.

bu sene yabancı dil öğretmenliklerden 10 kitap okumalarını, aynı zamanda 6 tiyatro oyunununa gitmelerini istemiş ve hepsinin şehir ya da devlet tiyatrosu olması gerektiğini söylemiş. öğrencilerden bunlarla ilgili final notu sayılacak bir sunum hazırlamasını istemiş. öğrenciler sunum yaparken gereksiz ayrıntılara takılıp sorduğu sorulara cevap vermelerine fırsat tanımadan susturmuş, hatta sunum sırasında bazı öğrencileri ağlatacak kadar üstlerine gitmiş. mübalağada sınır tanımayan hocamız gidilen tiyatro oyunlarının tiyatral yapılarak sınıfta sunulmasını istemiş ve hiçbirini ciddi anlamda izlememiş.

arkadaşım sözlükte yazmadığı için hem onun hem de tüm marmara almanca öğretmenliğin hislerine tercüman olmamı istedi. e elçiye zeval olmaz.
  • a sınıfına gerçekten takıntılı -cuma günü dersleri olmadığı için-, insanlığından nasibini alamamış marmara elt türkçe hocası. kendisi nuriye akkul ile görüşmeli ve nuriye hocanın "sümüğünüz ders kitabına damlıyorsa öğretmenliği bırakmalısınız" sözünü duymalıdır. dersine girmezseniz ertesi hafta size geçen haftanın hesabını sorar. inşaata izinsiz girilmez cümlesindeki izinsiz kelimesini niteleme sıfatı olarak ele alarak hocalığından şüphe ettirmiştir.
  • hakkında entry girmek için çıldırıyorum,yazar olmayı bekliyorum