şükela:  tümü | bugün
 • biraz önce haberim oldu. gerekçe muhalif twitlermiş. bakalım daha neler bekliyor bizi.
 • 15 temmuz a dair eleştirel düşünce paylaşımlarından dolayı hakkında gözaltı kararı verilmiş.

  türk sinemasının mihenk taşlarından ağır romanı sinemaya uyarlayan aydın bir sinema insanıdır, mustafa altıoklar.

  umarım ileri demokrasi tarafından çok hırpalanmaz.

  http://www.cumhuriyet.com.tr/…karari_cikarildi.html
 • adamların hiç bir muhalif düşünceye tahammülü yok.tahmin edin neden?
 • adamların muhalif düşünce dediği, 15 temmuz'da ''dipçik var mı dipçik, diktatörün sonu geldi'' diye tweet atıp, bir yıl sonra ''linççi bir güruh bir manyağı (ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanını kastediyor) sultan yapmak için kafa kesti'' diyerek, 250 küsür şehidin verildiği geceyi ''kontrollü darbe, tiyatro'' ilan etmek he, bu muhalif düşünceymiş.

  bu muhalif bir düşünce değil, sibirya soğuklarında ölüme terk edilmenizi gerektirecek derecede bir akılsızlık ve âdiliktir. bu ülkenin merhameti, mustafa altıoklar gibi bir adamı bir yıl boyunca dikkate almadı; darbeyi övmesine rağmen.

  fakat buna rağmen bu adam pişkinliğe devam ediyor. büyük ihtimalle salınacak.

  türk makamlarına benim teklifim şudur: böyle adamları gözaltına alarak meşhur etmeyin. malına, mülküne çökün. bu tür kafalar, bilhassa kemalistler meşhur olmak için her şeyi yaparlar, sonra da iki kitap yazar, üç oyun oynatır köşeyi dönerler. en başından beri maksadları budur. bunların malına çök, düt yemiş bülbül olurlar. şunu bir türlü anlayamadınız. bu ülkenin yarısı malı ve mülkü için yaşar, geri kalanı ise namusu, imanı ve şerefi için. şerefsizlerin şerefini iki paralık etmek bir işe yaramaz, onun malına çökeceksin.

  bu ülke kendi millî ve yerli bir heinrich himmler'ini bekliyor. fakat o kalibrede bir adamımız yok ki basiretsiz politikalarla böyle zavallıları meşhur ediyorlar.
 • adamın görüşleri muhalif değilmiş oğlum niye kandırıyorsunuz insanları.kadı yazmış işte muhalif değil görüşleri demiş kararını vermiş. cezasını da kesmiş, malına falan çökmek gerekiyormuş. (bkz: tek hücreli)