şükela:  tümü | bugün
 • cenk durmazel'in siyah mehmet ali erbil gozluguyle kazandirilmi$ yeni imajiyla sinema dunyasinda kullandigi ismi.. $ehirde dola$ip, kedi tekmeleyip ucurtma ezdigi 'metropolitan ya$am' isminde bir kisa metrajli filmi de mevcuttur, filmin metresi cok ucuzadir herkes alabilsin diye. (bkz: muebbet muhabbet)
 • güzel bir yaz gecesinin sonunda, sabaha karsi kusadasi pizza pizzada bir grup genc oturmus, yemeklerini beklemekte, bu arada güzel aksamin, alkolün ve eglencenin etkisiyle sürekli sakalasip gülüsmektedirler. bu esnada sokaktan uzun kir saclari, baygin gözleri ve tüm hali, tavriyla mustafa altioklar'a pek cok benzeyen bir adam gecmektedir. sakalasmalar bu yönde devam etmis, "aha! mustafa altioklar!" "yok ulan hüseyin besok" türünden esprilerle kahkaya kahkaha katilmistir. bu arada saka yollu bir el hareketi patlatmis olan arkadasimiz, olaylarin bu amcamizin az sonra elde bir silah gelip karsi masaya oturmasiyla gelisecegini elbette tahmin etmemistir. az sonra olay celallenmis, bahsi gecen sahis "indiririm serefsizim" nidalariyla ortaligi birbirine katmis ve özür dileme ve izahat safhalarindan sonra gelip genclerin masasina oturmustur. allahtan bu agabey kafanin da güzel olmasinin etkisiyle kisa sürede genclerle kaynasmis ve yarim saat icinde enseye tokat kivamina gelmistir. sofrada bu muhabbet esnasinda kendisine en cok yakisan isimse derhal bulunmustur : mustafa altipatlar.
 • hacettepe universitesi tip fakultesinde 1945 yilindan beri gorev yapmakta olan ortopedist.
 • bir çok projesi başarısız olup "patladığı" için, zeki halkımız mustafa altioklar'a bu ismi uygun görmüştür. hayırlı olsun...
 • nedense bana hep sezai ikilitre yi hatırlatan isim &soyisim. birde küfür gibi geliyor insana, altıpatlar nasıl bir küfür olabilirse artık, o da serbest çağrışım olsa gerek...
 • nur içinde yatsın mustafa abi. tekirdağ'ın simgelerinden biriydi gerçekten. sinemada çalıştığı dönemde zorro filmini beğendim diye o dönem kabartma afişini bana armağan etmişti de her gördüğünde sorardı. arada ona kadir inanır sevgisinden dolayı "kadir" de diyorlardı.
  peştemalcı'nın sevilen yüzlerindendi. yılmazspor'un lokalinin aktif olduğu dönemlerde hep kapı önünde muhabbetine denk gelirdim.
  mekanı cennet olsun.
 • arkasından hayrat yerine bir sebil ve damacana suyun üstüne resmi yapıştırılarak anılan tekirdağ sinemalar sokağının yönetmen deli-akıllısı mekanı cennet olsun.
 • öldüğünü sözlükten öğrendim... en çok nerden bulduğunu bilmediğim rengarenk gömleklerini özleyeceğim sanırım.. allah rahmet eylesin..