şükela:  tümü | bugün
 • cumhuriyet yazari.
 • bugün hacettepe üniversitesindeki tatlı üslubu ve yaptığı güzel sohbeti ile hepimizin takdirini kazanmış,genç yaşına rağmen uzun yıllardır cumhuriyet gazetesinin ankara temsilciliğini yapmakta olan türk basınının gözüpek kalemi.
 • 1960 burdur doğumlu olup ege üniversitesi iletişim fakültesini birincilikle bitirmiştir.yerel gazete ve milliyet'te de çalışmıştır.
 • ntv'de yavuz donat ve emin colasan ile kapali kapilar ardinda adinda programi yapan gazeteci. balbay'in bir ozelligi de gezgin bir ruha sahip olmasidir. dunyanin bir cok ulkesinde ucra yerleri gezmis ve bunlari yazmistir...
 • bir aralar 2-3 kedi yavrusu edinmisti ya da kedi bunun balkonuna yavrulamisti, hemen her gun yazardi kedilerini sonra tek tek oldurdu beceriksizlikten..
 • ntv de emin çölaşan ve yavuz donat ile birlikte yaptığı kapalı kapılar ardında adlı programda söz sırası kendine geldiğinde muhakkak anlattığı konu hakkında bir kelime oyunu veya çok zekice bir espri mutlaka yapan,zaman zaman bu esprileri ile suratsız emin çölaşanı bile güldürmeyi başaran zeki ve son derece işinin ustası aydın bir gazeteci.aynı çizgisini sürdürürse türkiyenin ikinci uğur mumcusu olabilir.
 • sevimliliği, espritüelliği, ağırlığı, güzel konuşma tarzıyla yediden yetmişe sevilen ailemizin araştırmacı gazetecisi. belli ki iyi bir insan, bell ki iyi bir araştırmacı, kemalistlerin atgözlüklü olanlarının aksine ılımlı amma velakin yetmiyor be balbay, olmuyor, ne o öyle pazar sabahları trt'de bülent ecevitle abi kardeş konuşmaları, ne bu samimiyet, gelen ağam giden paşam tripleri, yavuz donut kafa sallamaları. yakışıyor mu sana, hadi ona "devlet büyüğü, ağızından laf almak için yaptığım kimi ödünler" dedin, ya emin çölaşan karşısında takındığın eyvallahçı tutumlara ne demeli? var bişiler ağzında, karşı çıkıcan bir şeyler söyleyeceksin ama olmuyor olamıyor. sonra ikinci uğur mumcu olma iddiaları. iyisin hoşsun da bi noktadan sonra hadi canım sen desin sayın balbay.
 • bu pazartesi (11 kasım 2002) dıs politika ve uluslararası iliskiler toplulugu (dpuit)tarafından odtuye getirilen gazete yazarımız. 3 kasım secimleri hakkında konustu. seminer suresi sadece bir saatti ama toplantı iki saati astı. gelen baska konuklar gibi sadece bi gorev yerine getiriyomus gibi konusup, sonra sorulara cevap verip gitmedi. kelime oyunlarıyla ve yarattıgı sohbet ediyormus havasıyla rahat bi ortam sagladı. guzel seminerdi kısacası!
 • (bkz: ampul partisi)
 • en buyuk ozelligi ellerinin hareketidir. vakt-i zamaninda kendisinin pesinde az kosmadim bir yazi icin, ordan biliyorum. bir sey yapmazken (baskasi ile konusmak haric) surekli elleri basina gider, sacini tarar. inanilmaz telasli bir goruntu cizer. yalniz tvde pek yapmiyor, ekran disinda inanilmaz panik bir insan.

  inanilmaz hos sohbettir, gozlere bakmadan konussa da; birde sanirim cumhuriyet'in ankara burosunun tavrindan olacak hic bir sey ikram etmez. ama olsun,severiz sayariz.