şükela:  tümü | bugün
 • istanbul emniyet müdürlüğü koltuğuna vekaleten atandı.
 • emniyet telsizine sızan darbeci terörist puştla diyalogu:

  https://twitter.com/…alan/status/754541138342739968
 • darbenin püskürtülmesindeki en önemli kahramanlardan. telsiz kodu 2010.

  ülke şoktayken istanbul emniyetini ayakta ve güçlü tutmuştur, bizzat çatışmaya girip, korumasının şehit edildiği de bilinmekte.

  türkiye tarihinde adı ve emrindeki polisleri kahramanlıkla anılacak.
 • kahpe kurşunlardan korkup sakınmayan, görevini layıkıyla yapan kahraman emniyet müdürüdür.

  15 temmuz sapkın paralel ihanet çetesinin darbe teşebbüsüne karşı, istanbul emniyet teşkilatının asla geri adım atmamasını ve nihayetinde darbecilerin püskürtülmesini sağlayanların başında gelir.

  makam koltuğunda oturmamış, kaçmamış ve darbecilere karşı sahaya inmiştir.

  paralel ihanet çetesinin saldırılarına karşı iyi bir liderlik örneği sergilemiş, kahraman polislerimizle birlikte en kritik noktalarda kurşunların arasına dalmıştır. ölüme koşarak gitmiş ve yakın korumalarını da şehit vermiştir.
 • bakın o an orada bulunan tek gazetecinin yazdıkları:

  15 temmuz akşamı en kanlı saldırının yaşandığı boğaziçi köprüsü'ndeki darbecilerin etkisiz olmasında emniyet müdürü mustafa çalışkan'ın cesur tavrının büyük payı oldu. çalışkan'ın hayatını da hiçe sayarak darbeci askerlerin ateş etmesine rağmen geri adım atmadığı belirtildi. çalışkan'ın karşıdan mermi yağarken tanklarla örülen barikata doğru ilerlediği anın görüntüleri de ortaya çıktı.

  boğaziçi köprüsü'nde darbeciler adeta bir katliama girişirken olay yerinde olan emniyet müdürü çalışkan'ın yanında aydınlık gazetesinden mehmet bozkurt'ta bulunuyordu. bozkurt, o gece yaşananları yazdı.

  http://www.aydinlikgazete.com/…e-yurudu-h88301.html
 • 15-16 temmuz gecesi sivil kıyafeti ile kalkmış gelmiş, darbeye direnirken, halkın başına geçmiş, köprüdeki er erbaşı askerleri de kurtaracağız diye kalabalığa konuşmuş, gayet dirayetli, makul mantıklı bir eleman.

  https://twitter.com/…nler/status/755408674269593600
 • reina katilinin yakalayan günlerdir süren izleme ve operasyonda yönetim anlayışının ve kabiliyetinin etkisinin yüksek olduğunu düşünüyorum. canlı alınması talimatını veren de kendisiymiş bazı haberlere göre.

  emniyete itibar kazandıran ön plana çıkmayan ama arkada büyük işler başaran bir polis şefi belki gelecekte daha iyi yerlerde de görürüz.
 • canlı alınması talimatını vermek her babayiğidin harcı değil, kutluyorum kendisini.
  15 temmuzdan bu güne yüreğimize su serpen yiğit bir emniyet amiri olduğunu kanıtladı. nice başarılara başkanım.
 • devlet düşmanları tarafından sevilmeyen, 15 temmuz kahramanı başarılı istanbul emniyet müdürüdür.

  şehit, gazi tüm vatansevelere minnet ve sonsuz saygıyla...