şükela:  tümü | bugün soru sor
 • olağanüstü bir fizik hocasıdır. ofisinde özel ders verir. aynı zamanda inanılmaz komik, derslerde muhakkak fıkralar anlatan, mükemmel bir insandır. şiddetle tavsiye edilir.
 • abiler abiler abiler diye diye beynimin etini yiyen enteresan bir adam.zorla güzellik olmaz hocam gelmiyorum yatılıyada etütünede..allah şimdiki öğrencilerine yardım etsinn..iskenderun fem dershanesinin harikulade fizik öğretmeni :) zuhahah
 • uzman doktordur, gastroenterolojide parlayan bir yıldızdır. iyi ki böyle doktorlar da halen varlar.
 • (bkz: #36377637)
 • 23 mayıs 2015 tarihinde yapılacak seçimli galatasaray genel kurulu'nda başkan adaylığını açıklayan galatasaray spor kulübü genel kurul üyesi.

  --- alıntı ---

  mustafa cengiz kimdir?

  1949 yılında gaziantep nizip’de doğdu. ilk ve ortaöğretimini nizip’te, lise öğrenimini gaziantep lisesi’nde tamamladı. ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi’ni (mülkiye) bitirdi.

  ülkenin tarımsal modernizasyonunda kilit faktör olması amacıyla kurulan 40 bin tarımsal köy kalkınma kooperatifi merkez birliği (köy-koop) kuruluş ve özellikle dış ticaret oluşumunda kurucu uzman olarak çalıştı.

  daha sonra eski yerel yönetim sonra içişleri bakanlığı vesayetindeki 670 belediye’nin merkez iktisadi kuruluşu tansa (tanzim satışlar) ilk ve son genel müdürü olarak, o dönem 3 hükümetle çalıştı.

  iktisadi hayata belediyelerin kamu yararına olumlu ürün ve fiyat düzenlemesi olarak kurulan tansa da 28 yaşında ülkenin o dönem kamudaki en genç genel müdürü oldu.

  12 eylül darbesi sonrası kamu’dan ayrılarak, özel sektörde dış ticaret alanında arapça da öğrendiği orta-doğu’da yoğun olarak çalıştı.

  1990 yılından bu yana petrol, akaryakıt sektöründe kendi şirketleri ile faaliyet göstermektedir.

  petrol sektöründe tabgis (türkiye akaryakıt bayiileri ve gaz işverenler sendikası) genel başkanlığı yapmıştır.

  ito petrol meslek komitelerinde sektör temsilciliği yapmıştır.

  galatasaray spor kulübü, mülkiyeliler birliği, istanbul mülkiyeliler vakfı, ito, büyük kulüp, tüyak (türkiye yangınla mücadele vakfı kurucu) üyesidir.

  divan kurulu tarafından görevlendirildiği galatasaray spor kulübü tüzük tadil komisyonu üyesi olarak, tüzüğünün günün koşullarına uyum düzenlemesinde galatasaray divan’ı tarafından görevlendirilmiş ve komisyon olarak tüzük tadil çalışmalarında bulunmaya devam etmektedir.

  ingilizce, fransızca ve arapça bilen mustafa cengiz evli ve bir çocuk sahibidir.

  http://gss.gs/1682814

  --- alıntı ---
 • galatasaray'ın yeni ünal aysal'ı olmaya aday gibi gözüken başkan adayı.
 • inek bayramını organize eden fes-kom'a katkılarını hatırladığım, galatasaray başkanlığına çok yakışacak mülkiyeli abimiz.
 • galatasaray'ımızın yeni başkanıdır.

  ideolojisi, geleceği görmesi ve vaat ettiği şeyler ile gönüllerde taht kurmuştur.

  kendisinin, ünal aysal'la birlikte galatasarayın başına gelmiş en geniş vizyonlu yönetici olduğunu düşünüyorum.

  hayırlı olsun başgan.

  konuşması şöyledir,

  - a l ı n t ı d ı r -

  "galatasaray ın sorunları açık ve net. kötü mali, idari yönetim ve müsrif transfer politikaları nedeniyle galatasaray bir çıkmaza doğru gitmektedir. amatör şubeler bir altyapı, yetiştirme, eğitme ve değerlendirme olmak yerine bir masraf yapısı bir kangren şeklinde yönetilmektedir! sadece son 3 yılda amatör şubelerdeki zarar 180 milyondur.. 10 yılda oluşan 831 milyon borcun temel nedenlerinden biri adı amatör kendi profesyonel şubelerdeki inanılmaz harcamalardır!..yıllık 400 milyon cirosu olan galatasaray'ın ın yıllık zararı 183 milyon tl dir! cironun yüzde 45 i zarar!.. dünya da hiçbir yerde örneği yok bu garabetin!"
  mustafa cengiz, sarı kırmızılı kulübün yıllardır aynı kişiler tarafından yönetildiğine dikkati çekerek, çözüm önerilerini de şöyle sıralıyor. " çözüm açık ve net! galatasaray kendi oligarkını, şeyhini aramaktan vazgeçip öz kaynaklarına dönmelidir!..

  varlıklı insanları para verecek umuduyla getirip galatasaray'ı bir semt, mahalle takımı haline getiren zihniyet camiaya egemen olmamalıdır.. oligarklardan parasal destek beklentisi camia nın kendi içindeki dinamik ve dayanışma duygusunu öldürmektedir.

  oligark yönetiminde camia kendisi kulübe sahip çıkmamakta, her şeyi oligarkdan beklemek de camia da paylaşma, sahiplenme, destek olma, aidiyet duygusu yok olmaktadır! bu nedenle camia güvenilir, dürüst, faziletli, akıllı , vizyon sahibi cesur yüreklerce yönetilmeli..

  israf derhal son bulmalıdır.. bizim yönetimimizde; özkaynaklar gerek taraftar, gerek maddi duran varlıklar temelinde an akılcı, yararlı ve kalıcı biçimde kullanılacaktır!.. tüm şubeler yek diğerinden bağımsız otarşik(kendine yeter) yapı içinde yönetilecektir!.

  mali açıdan 3 yıl içinde her dalın bütçeleri denk hale getirelecektir. altyap kesinlikle üretici, yetiştirici verimli hale getirilecektir!

  galatasaray ahbap çavuş, yetersiz ve yeteneksiz nepotist(hemşerimci) zihniyetin esiri olmayacaktır! galatasaray cüsse ve cesametine uygun cesaret ve etkinlikle temsil edilecektir!

  tüm branş ve sektörlerde "gönüllü komiteler" kurulacak ve galatasaray’ın potansiyeli sportif,mali, idari,hukuki, amatör dallarda fiilen aktive edilip, etkin biçimde harekete geçirilecektir.
  devletle, kurumlarla kavga etmeden saygı ve anlayış çerçevesinde sorunlar çözülecek, özellikle amatörlerde devlet desteği sağlanacaktır!"

  - a l ı n t ı d ı r -
 • galatasaray taraftarlarının çok fazla tanımadığı ama camianın yakından tanıdığı galatasaray spor kulübü başkan adayı.

  açıkcası ben kendisinin önümüzdeki dönemlerde yönetim kurullarında yer alacağını düşünüyordum fakat başkan adaylığı benim için sürpriz oldu.

  yakinen biliyorum ki kısa bir süre öncesine kadar kendisinin başkan olmak gibi bir fikri yoktu. ama camia içinde kendisinin aday olmasını isteyen önemli bir grup vardı. anladığım kadarıyla onların bu isteği sayesinde bir anda kendini sahnede buldu.

  mustafa cengiz tanıdığım kadarıyla çok iyi bir galatasaraylı. galatasaray'daki makamları podyum olarak kullanmayacağından; galatasaray'ın en ufak bir sorununda bile dertleneceğinden; tek bir kuruşun bile peşine düşecek derecede galatasaray menfaatlerini gözeteceğinden şüphem yok.

  bunun dışında galatasaray spor kulübü başkanlığı görevini kaldırabilecek ağırlığa sahip olduğunu da düşünüyorum. kendisi mülkiyeli olmasının yanı sıra son derece bilgili, donanımlı ve renkli bir insandır.

  son yıllarda galatasaray'daki başkanlık seçimlerinde genellikle kimin başkan olacağı öncesinden rahatlıkla kestirilebiliyor. fakat 23 mayıs'ta yapılacak seçimlerde durum biraz daha farklı olacakmış gibi. adnan öztürk'ün adaylığı kesin, mustafa cengiz'in de öyle. ünal aysal da aday olmayı düşünen isimler arasında.

  galatasaray'ın ekonomik olarak kötü bir durumda olmasına rağmen cesaretle göreve talip olan insanları gördükçe insan daha çok seviniyor.

  şahsen ben başkanlardan öte yönetim kurullarının başarılı olacağına inanan bir insanım. ünal aysal'ın farklı iki yönetim kuruluyla gösterdiği performans gündüz ve gece kadar farklı.

  şu andaki başkan adaylarının hemen hemen hepsi galatasaray başkanlık makamının ağırlığını kaldıracak seviyede. önemli olan kurulacak listeler. seçimlerden önce listelerin güçlenmesi için birleşmeler de olabilir. zira yarıştan da öte olan bir şey varsa o da galatasaray'ın başarısıdır. kısacası 23 mayıs'a kadar daha değişen çok şey olur.

  bilinmesi gerekiyor ki; mustafa cengiz bir anda şapkadan çıkan bir isim değildir. başkan olarak seçilmese dahi içerden ve dışardan galatasaray'a hizmetlerine devam edecektir. zaten galatasaray ekonomik olarak bu kadar kötü bir durumdayken başkanlığa aday olma cesaretini göstermesi de kendisinin ne derece iyi bir galatasaraylı olduğunun göstergesidir.
 • şu an gs tv'de soruları yanıtlıyor.

  http://galatasaray.com/