şükela:  tümü | bugün
  • arda konusu sorulduğunda verdiği cevap ''siyaseti karıştırmamak lazım'' minvalinde bir şey olmuştur.

buradan anlamalıyız ki olaylar otoritenin arda'yı gs'ye getirtmek istemesiyle başladı.
    bunun için de arda'ya dediler ki önce terim'le aranı düzelt. o da elini öptü.
    terim ise kendisine biat edeni yalnız bırakmayacağını göstermek için arda'yı istediğini söyledi.
    yönetim ise taraftarın gözünde terim'e karşı bir pozisyon almamak için 'bize ulaşmış bir istek yok' dedi.

terim ise yönetimin neden böyle söylediğini biliyor. ama bu şekilde aksettirilmesini istemiyor.
    'ben söyledim, başkan almadı' şeklinde bilinmesi gerekiyor hoca için.
    1-öncelikle kendisinin elini öpmüş bir oyuncuyu kendisi istemesine rağmen yönetim almadı denmesi lazım. yoksa ilerleyen yıllarda terim'e biat etmenin bir yararı olmayacağı fikri oluşabilir.
    2-yarın bir gün başarı gelmezse buna bir bahane olur.
    3-mali olarak zora sokacak bu transfer terim'in isteyeceği başka oyuncuların alınmasına engel olur. bu da yine istenilen oyuncuların alınmaması bahanesini güçlendirmeye yarar.
    4-zaten ekonomik olarak zor durumdaki takımdan 2 şampiyonluk yaşadığı halde olarak kovulursa tam bir kahraman olur. gittikten sonra takım şampiyon olamazsa terim'i kovan yönetim suçlu olur. hem de 5 yıllık sözleşmenin parası da üzerine cila.
    5-ilerleyen yıllarda da taraftarın tekrar isteyeceği teknik direktör kendisi olacak tabi bu durumda. sonra hop dön başa.

terim efsanemizdir. ama bu konuda takımı değil kendini düşünüyor.

herkesi mustafa cengiz başkan'a tam destek vermeye davet ediyorum.

edit: 5.madde eklemesi
  • inşallah kazandıktan sonraki konuşmasının ilk cümlesi şu olacaktır.

'sizi pezevenklerin elinden aldık'
  • yabancı sınırı hakkında :"rekabetten korkmayın, rekabetten korkup ksenofobiye (yabancı korkusuna) kapılan topluluklar gelişmemiş , geri kalmıştır." demiş ve lafı gediğine oturtmuş başkanımızdır.
  • "ben imza toplayan 17 takimin yerinde olsam hakemden dolayi tepki göstermeye utanirim" demis baskandir.

kapagi takmistir.
  • bektaşi'ye sormuşlar; 'elimizde iki tane şarap var, sence hangisi daha iyidir?' diye. bektaşi birinden bir yudum alıp diğeri demiş. aman hocam demişler, daha diğerini tatmadın! 'bundan daha kötü olamaz' demiş.

şimdi bu mustafa cengiz kim? tanımam, bilmem ama dursun'dan daha başarısız olamaz gibime geliyor.
  • beyaz futbol programında katıldığı canlı yayında sorulan soru üzerine "fenerbahçemizin euroleague'de şampiyon olmasını isterdim" diyebilecek kadar komplekssiz ve kaliteli başkan. helal olsun.

aynı soru aziz yıldırım'a sorulsa "euroleague tesadüftür", fikret orman'a sorulsa "euroleague hırsızlıktır" der.
  • trabozonspor maçı için "ahmet ağaoğlu yönetse bile biz yinede sonuca ulaşacağımızı düşünüyoruz" diyerek gerçekten çok ağır konuşmuştur.

yetmedi aynı arkadaş için bende 1481'den girer çaldırandan çıkarım ama olmaz demiştir. neler neler dediğini tek tek yazmak istemiyorum ama sokup çıkardı. hemde çok düzgün cümlelerle...

yabancı sınırı bizi kazanınca ortaya atılıyor diyerek çaktı geçti.
    mala mal dedi... göte göt dedi... salağa salak dedi.. helal olsun.

edit : serdar ve tolga parasını hesaplayıp, fenerbahçe'ye teşekkür etti... kahkaha attırdı. çok ağır konuşuyor çok.
  • yıllardır şampiyon olamayan, 11 yıldır şampiyonalar ligi’ne gidemeyen, başarısızlıklarına rağmen sırf galatasaray’ın elinden oyuncu aldığı için sevinen ve tura bile çıkmayı düşünen, amatör şampiyonlukları profesyonel şampiyonluklarla toplayıp 28 şampiyonluğumuz var diye kendini avutan, sene başından beri aynı seviyeye çıkamadığı bir takım hakkında sürekli konuşan, hatayı kendinde aramak yerine hep başkalarını boklayan takım taraftarlarına göre galatasaraylıları uyutuyormuş.

uyutulan birileri olduğu doğru ama bunlar sizce galatasaraylı mı yoksa başka takımı mı tutuyor?
  • şu an beyaz tv de kendisine rıza kocaoğlu tarafından yapılan “trolleme” aktivitesiyle ilgili açıklama yapmış galatasaray başkanı.

o kadar kaliteli biri ki “taraftarımızdan rica ediyorum , rıza bey kötü niyetle yapmamıştır diye düşünüyorum , gençtir lütfen ona yüklenmeyiniz. “ minvalinde konuştu. büyük gönüllü bir davranıştır. kendisini tebrik ederim.
  • yayını biraz geç açtım, o yüzden önceki söylemleri hakkında bir şey söyleyemiyorum. ama sonunda şu ülke sınırları içinde, yüksek yüksek koltuklarda oturan birinin, "hata bende" dediğini gördüm. futbol, spor benim için bahane. hata bende diyen bir yönetici görmek istiyordum, gördüm. kendisine teşekkür ederim.