şükela:  tümü | bugün
 • ‘’gülüyorum diyorsunuz, gülün. ben kimsenin ağlamasını istemem. ama her akşam televizyonlara çıkıp ağlıyorsunuz’’

  ‘’17 kulübün adına yayımlanan ama sadece 7 kulübün imza attığı bildirinin başını çeken başkan şimdi hakemlerden şikayet ediyor. hani hakemler insandı hata yapabilirdi. ben bu çelişkiyi anlamıyorum’’

  helal başkan işte böyle. hakedene hakettiğini söyle canımızı ye
 • ne yazık ki burak elmas'ın, daha doğrusu kayınbabasının, başını çektiği grup tarafından linç edilen başkandır. hakkında yazılanlar o kadar komik, o kadar utanç verici ki. transfer meraklısı galatasaray taraftarı da bu kayığa binmeye dünden hazır olunca işleri kolaylaştı.

  bir kere kendisini mali yönden ibra etmeyecek göt kimsede yoktur. çünkü kendisi mali yönden hayvanlar gibi başarılıdır. ikincisi ise idari ibrasızlık diye bir şey türk medeni hukukunda yoktur. "galatasaray hukuku" diye saçma bir şey de olamayacağından bu kavram kadüktür.

  "hemen istifa etsin" deniyor. etsin de seçime nasıl gideceğiz? adam seçim takvimi belirledi, izin verilmedi pandemi nedeniyle. utanmadan "biliyordu zaten" diyecekler şimdi. adam biliyordu. siz de biliyordunuz. buna rağmen sanki yapılabilecekmiş gibi seçim istediniz. seçime gitti bu sefer de "ama bu kadar erken seçim mi olur?" dediniz.

  evet transfer konusunda başarısız ve beceriksizler. ama "elalem mesut'u alırken biz irfan'ı bile alamıyoruz" gibi saçma sağan bir mantıkla olaya yaklaşınca haklıyken de haksız oluyorsun. şanden, şerefden, adaletten bahsederken gıkı çıkmayanlar iş transfer olunca "fener gibi yapın" deyiveriyor. utanmadan hem de.

  "futbolcu satın" da ayrı saçmalık. kardeşim senin elinde kapı gibi sözleşmesi olan, kimsenin o paraları vermeyeceği bir sürü adam var. diğerlerini satarsan zaten yerine koymak için en az o kadar para harcaman lazım. elindeki çöplerin de önemli bir kısmını eski yönetim aldı zaten.

  şurada 6 ay daha sabredemediniz. hemen geldiniz kulübün varını yoğunu yemek için kapıda bekleyenlerin gazına. halbuki 4 senedir önceki yönetimlerin rezaletinin yükünü çeken, hatta onu bile hafifletmeyi başaran, mustafa cengiz; ffp anlaşmasının olmadığı bir dönemi daha hak etmişti.

  3 senede 2 şampiyonluğu var bu yönetimin. ha ama onlar da fatih terim sayesinde değil mi? şampiyon olurken terim ama 6'ncı olurken yönetim. ancak kendi küçük aklınızı kandırırsınız.

  yerine gelmesini istediğiniz adamlar da o kadar komik ki, o kadar olur. burak elmas gelecekmiş. kim burak elmas? sportif a.ş.'ye müdür yapılmadı diye mustafa cengiz'i yarı yolda bırakan, sonra gidip dursun'la görüşen, oradan da yüz bulmayınca ozan korkut gibi kukla olduğu her halinden belli birinin altında seçime giren burak elmas mı? ha aynı burak elmas 1 sene dolmadan ozan korkut'u da satıp kendi kendine başkan adayı olan burak elmas.

  efendim neymiş, ultraslan'ı salmış fatih terim'in üstüne. o kadar komik oldu ki bu sosyal medya trolleri; o kadardan ziyade. ulan ultraslan'a en çok ters giden adamlardandır mustafa cengiz. bir diğeri de ünal aysal'dı zaten. siz dursun'la karıştırdınız. hiçbir şekilde ne el altı bilet verdirdi bunlara ne de karaborsa yaptırttı. o yüzden kuyruk acısı büyüktür ultraslan'ın. irfan can olayından kendi kendilerine gelin güvey oldular. o kadar.

  bu olaylar aslında tamamen mustafa cengiz'in ikinci seçim öncesinde "bak biz seni destekleyeceğiz ama benim damadı a.ş.'ye genel müdür yapacaksın" diyen faruk süren'e biat etmemesiyle ortaya çıktı. neredeyse 1 günde tüm sözde muhalif kesim mustafa cengiz'in arkasından çekilip ozan korkut'u destekelemeye çalıştılar. ama aklı selim galatasaray kongresi ezici şekilde mustafa başkanı seçti yeniden.

  daha sonra lisecilerle birlikte olup idari ibrasızlık kartını oynadılar. ama o kadar avukatın, o kadar hukukçunun olduğu grup; yargıtay'ın emsal kararına rağmen bunun uygulanamayacağını akıl edemedi. daha doğrusu mustafa cengiz mahkemeye gitmez diye düşündüler. mustafa cengiz mahkemeye gidince hepsi ortada kaldı. kol kola girip mustafa cengiz'i devireceklerdi akılları sıra.

  şimdi de işte mustafa cengiz'in hastalığından faydalanıp transfer üzerinden taraftarı ateşlemeye çalışıyorlar. taraftar da hazır zaten. fener mesut'u alıyor ya, hmeen gaza gelmeye hazır gençleri gazlıyorlar sosyal medyadan.

  siz kendinizi akıllı zannedebilirsiniz. ama karşınızdakini salak yerine koymayın artık. isviçre'den, oradan, buradan sütlü kahveyle yorum yapmaya benzemiyor türkiye'de galatasaray gibi bir kulübü yönetmek.

  bu takımın satış yapmadıkça transfer yapması mümkün değil. bu durumu bilen hocasının da sürekli "ben bonservisiyle genç adam istiyorum" demesi de hoş değil. fatih hoca da maalesef bunların kayığına binmiş durumda. bilmiyor mu kulübün mali durumunu? en iyi o biliyor. oyuncuların satılmasının kolay olmadığını, bunların mal olmadığını, pazarda satılmadığını bilmiyor mu? kapı gibi sözleşmeleri olduğunu, bu adamları isteyen kulüp olmadığını, istese bile bu maaşları vermediklerini, verseler bile o kulüplere bu oyuncuların gitmek istemediğini bilmiyor mu? adı gibi biliyor. ama sürekli "genç istiyorum" diyor. alınamıyor hocam. 2-3 milyon € bile verilemiyor. verdiğin an kulübü en az 2 yıl avrupa kupalarından men ve muhtemelen transfer yasağı bekliyor. bunu bilmiyor olamazsın. yapma allah aşkına.

  şimdi bu faruk süren tayfası istiyor ki hazır ffp anlaşması bitiyor, biz damadı geçirelim a.ş.'nin başına, bolca transfer yapalım, ucundan da koparalım, taraftar zaten transfer sarhoşluğuyla göz yumar her şeye. sonrasında gelecek yönetim de pisliğimizi toplasın. sonra işler düzelince yine musallat olalım.

  uyan galatasaray taraftarı. başka galatasaray yok. uyan.
 • arda konusu sorulduğunda verdiği cevap ''siyaseti karıştırmamak lazım'' minvalinde bir şey olmuştur.

  buradan anlamalıyız ki olaylar otoritenin arda'yı gs'ye getirtmek istemesiyle başladı.
  bunun için de arda'ya dediler ki önce terim'le aranı düzelt. o da elini öptü.
  terim ise kendisine biat edeni yalnız bırakmayacağını göstermek için arda'yı istediğini söyledi.
  yönetim ise taraftarın gözünde terim'e karşı bir pozisyon almamak için 'bize ulaşmış bir istek yok' dedi.

  terim ise yönetimin neden böyle söylediğini biliyor. ama bu şekilde aksettirilmesini istemiyor.
  'ben söyledim, başkan almadı' şeklinde bilinmesi gerekiyor hoca için.
  1-öncelikle kendisinin elini öpmüş bir oyuncuyu kendisi istemesine rağmen yönetim almadı denmesi lazım. yoksa ilerleyen yıllarda terim'e biat etmenin bir yararı olmayacağı fikri oluşabilir.
  2-yarın bir gün başarı gelmezse buna bir bahane olur.
  3-mali olarak zora sokacak bu transfer terim'in isteyeceği başka oyuncuların alınmasına engel olur. bu da yine istenilen oyuncuların alınmaması bahanesini güçlendirmeye yarar.
  4-zaten ekonomik olarak zor durumdaki takımdan 2 şampiyonluk yaşadığı halde olarak kovulursa tam bir kahraman olur. gittikten sonra takım şampiyon olamazsa terim'i kovan yönetim suçlu olur. hem de 5 yıllık sözleşmenin parası da üzerine cila.
  5-ilerleyen yıllarda da taraftarın tekrar isteyeceği teknik direktör kendisi olacak tabi bu durumda. sonra hop dön başa.

  terim efsanemizdir. ama bu konuda takımı değil kendini düşünüyor.

  herkesi mustafa cengiz başkan'a tam destek vermeye davet ediyorum.

  edit: 5.madde eklemesi
 • yabancı sınırı hakkında :"rekabetten korkmayın, rekabetten korkup ksenofobiye (yabancı korkusuna) kapılan topluluklar gelişmemiş , geri kalmıştır." demiş ve lafı gediğine oturtmuş başkanımızdır.
 • az önce gs-kasımpaşa maçı sonrası canlı yayında ali koç’a ithafen “her gün televizyona çıkıp ağlıyorsunuz” dedi.
 • adamin başlıği altina 3 kuruşluk kombine yüzünden günleri sayilidir yazmak vicdansızlık değil, ahlaksizliktir.

  ahlaksiz adam!
 • her şeyi geçtim de adamın dediklerinden rahatsız olup hastalığı hakkında "boşuna o hastalığın pençesine düşmemiş. allah bilip de buna vermiş" diyecek kadar gözü dönmüşleri, vicdanını kaybetmişleri, aklını yitirmişleri bizlere gösteren başkandır.
 • başkan masallah bal porsuğu gibi. başkan olmadan önce adını sanını kimse bilmiyordu.şimdi fatih terimle, ali kocla, federasyonla, ergen taraftarlarla herkesle korkusuzca savaşıyor.tek gayesi galatasaray.
  gerçekten yıllar sonra böyle bir başkana sahip olduğumuz için çok şanslıyız
 • "ben imza toplayan 17 takimin yerinde olsam hakemden dolayi tepki göstermeye utanirim" demis baskandir.

  kapagi takmistir.
 • bektaşi'ye sormuşlar; 'elimizde iki tane şarap var, sence hangisi daha iyidir?' diye. bektaşi birinden bir yudum alıp diğeri demiş. aman hocam demişler, daha diğerini tatmadın! 'bundan daha kötü olamaz' demiş.

  şimdi bu mustafa cengiz kim? tanımam, bilmem ama dursun'dan daha başarısız olamaz gibime geliyor.