şükela:  tümü | bugün
 • maaşlı elemanı tarafından yem olarak kullanılan kukla. daha elemanına söz geçiremiyor bir de fenerbahçe'yi ağzına alıyor peh.
 • diğer bütün konulardan bağımsız aldıkları, kiraladıkları ve satamadıkları ile başarısız bir yönetim süreci geçiren başkan.
  2017 sonunda başa geldikleri, ffp anlaşması biten ve o sene net 24 milyon € bütçe harcayan, bafetimbi gomis, sofiane feghouli, younes belhanda, mariano ferreira filho, fernando francisco reges, papa alioune ndiaye, maicon pereira roque gibi ligimiz için yeterli ve üst düzey oyunculara sahip olan bir kadroya başkanlık etmeye başladı. geldiklerinde ilk iş ndiaye'yi 16 milyon €'ya satmak oldu. ilk yanlışlar da burada başladı. kadroya takviye yapmadan sadece 700 bin € kiralama bedeli ödeyerek yuto nagatomo'yu aldılar. takım şampiyon olduktan sonra uefa ile masaya oturuldu ve ffp anlaşması yapıldı.

  2018-19 sezonun başında gomis-cavanda ve carole satışlarından 9 milyon €'dan biraz fazla gelir elde ettiler. aldığında kadar sat kuralından dolayı iş burada tıkanmaya başladı. yuto'yu kadroya katmak için 2,5 milyon, emre akbaba içinse 4 milyon € harcadılar. kiralık olarak geri dönen ndiaye, yine kiralık henry onyekuru ve son gün ömer bayram transferine de 2 milyon € harcayarak ellerindeki bütçeyi tamamlamış oldular ve takımı forvetsiz bir şekilde lige ve şampiyonlar ligine başlattılar. burada emre akbaba maalesef büyük bir kazık oldu. sözleşmesi bir sene sonra bitecek adam için bütçenin yarısını harcadılar. ayrıca yuto'yu bir önceki sene ortasında bonservis ile almadıkları için ffp anlaşmasın bütçesinin hatırı sayılır bir kısmını da bu transfer için tükettiler.

  18-19 devre arasına takım bir şekilde yarıştan kopmayarak devam etti. cl ise kolay bir grup olmasına rağmen hüsran oldu ve 3. olduk. bu eksik kadronun kazananı ise ozan kabak olmuştu. 19 yaşına basmadan avrupa takımlarının ilgisini çekmişti bile. devre arası transfer sezonu başladığında 5 ocak'ta garry mendes rodrigues, 17 ocak'ta ise ozan kabak satıldı. iki satıştan toplam gs'nin kazancı 20 milyon € idi.

  15 ocak 2019 günü 4 milyon € bedel ile marcos do nascimento teixeira, transferin son günü ise 13 miyon € bedel ile mbaye diagne, 3 milyon € kiralama, 5 milyon € zorunlu satın alma bedeli ise christian luyindama nekadio kadroya katıldı. devre arası transfer döneminde yaklaşık 15 gün boyunca 16 milyon € bütçeyi kullanamayan mustafa cengiz yönetimi, bütün parayı adeta cagne arkadaşımıza harcamıştı, luyindama'nın bonservis bedelinin tamamını bile ödeyememişti. bu durum gelecek sezona eksi ile başlama sorununu getirecekti.

  19-20 sezonuna yine şampiyon olarak başladılar. ama transfer bütçesi yine eksi durumdaydı. fernando'nun gidişi ile luyindama'dan doğan eksiyi kapattı ve oyuncuların yıllık ücretleri karşılığında kiralama bedeli alarak ffp'yi aşmaya çalıştı. takıma 19-20 sezonunda sene başı ve ortası toplam 7 oyuncu kiraladılar bu yüzden. üstüne bir de bonservis ödemeden yüksek maliyetli radamel falcao garcia kazığnı aldılar. çünkü bütçe oluşturamıyorlardı. bu zamana kadar satılan oyuncuların hepsi kendileri gelmeden önce alının oyunculardı. transfer konusunda alırken kazık yedikleri için satmaları imkansıza yakınsıyordu.

  bildiğiniz üzere takım geçen sene şampiyon olamadı ve bu sene başladı. bir yönetim klasiği olarak yine bütçe oluşturamadılar. maicon'un satışından gelen 1,4 milyon €'yu sadece etebo denen arkadaşın kiralama parasına gömdüler. son gün alex telles
  transferinden gelen 800 bin € bugün halen transfer bütçemizde duruyor olmalı.
  toparlayacak olursak ilk sezon sattıkları ndiaye parası ile harcama yapmamaları, durmadan oyuncu kiralayarak bütçeyi zorlamaları, gomis sonrası takıma forvet bulamamaları, marcao ve luyindama hariç aldıkları her oyuncuda kazık yemeleri ile takımı ve kulübü kötü yönettiği kesinleşmiş bir kişidir kendisi.

  edit : bugün 13 milyon € bonservis harcadığı cagne, fb ya da ts'de olsaydı her iki takımda çoktan o paranın üstüne bu adamı çin ya da arap yarımadasına okutmuştu.
 • basın açıklamasında muhtemelen; ft konusuna hamasetle "büyük hocamız", "hiç sorunumuz yok", "problemlerimizi çözeceğiz" şeklinde yaklaştıktan sonra...

  bir düşman oluşturacak. bu ali koç, federasyon, tff olabilir. dikkatleri başka yere çevirecek.

  mustafa cengize özel bir durum değil. ali koç, rte herkes aynı şeyi yapıyor.
 • hala transferler yüzünden eleştirdiğimiz sanılıyor. konu sadece transfer değil, başkanın çok pasif olması ve iletişiminin kötü olması. ayrıca yönetim kadrosu da çok kötü. yusuf günay gibi adamlar galatasarayda yöneticilik yapacak kalibrede adamlar değil.
 • transfer dönemleri baz alınırsa benim gördüğüm en kötü galatasaray başkanı olabilir. ötekilerde de dursun özbek'le yarışır.
 • yaklaşık 30 küsür yıllık galatasaraylıyım. içime sinerek başkanım dediğim tek insandır kendisi.

  sadece liseli çeteyle mücadelesi bile benim için efsane olmasına yeterli. kaderin getirdiği kötü bir hastalığın pençesindeyken bile bence en iyisini yaptı. yapıyor da.. son transfer döneminde etebo yerine farklı bir isim alabilseydi de fatih hocanın hiç bir mazereti kalmayacaktı .

  radamel falcao transferine kim kötü diyebilir alındığında.. hagi de sakat çıkabilirdi.. omar abdellai , lyundima, sarachi hepsi ligin üstünde oyuncular..

  fatih hocanın çok isteyip alınan babel var transfer eleştirisi getireceksek. herneyse..

  transfer yüzünden suçlanabilmesi çok ağır. fatih hocayı da çok seviyorum. maço, kaba, galatasarayı italya için de milli takım içinde bıraktı lakin çocukluk kahramanımız o bizim. çocukluk kahramanlarından nefret edemeyiz. kusuruyla da severiz..bence sağlıklı olduğu dönem boyunca kulübün hocası olarak kalmalı..

  lakin her dönemde böyle işler yapıyor. irfan can ve viscaya 15 milyon euro verilince her şey dört dörtlük mü olacak onu da sormak lazım kendisine.. bu mu hocamızın vizyonu . bir önceki şampiyonun en iyi 2 oyuncusu alınca her şey oluyor mu ... onu da anlıyorum kendisine psikolojik baskı yapılıyor. hadsiz cezalar vs .. yoruldu zihnen. çıkış yolu arıyor.. ama böyle olmaz. olmamalı..

  futbolu skoru vs geçtim. biraz sinirliyim lakin esasında üzgünüm. fatih hocanın kendisine ayıp ettiğini düşünüyorum. pandemi yüzünden salon bulamadığı için genel kurul yapamayan, umarım yakın zamanda olmaz ama belki de hayatının son dönemini yaşayan birini böyle halkın önüne atması en hafif tabirle ''ayıp''. olmamalı, yanlış..

  galatasaray bu sene şampiyon olamayabilir (ki kenetlenirsek de ikinci yarı en büyük adayıyız şampiyonluğun )lakin kulübünü çok şeyden fazla seven kıymetli bir insanı en zor zamanında yaşadığı pişmanlıktan daha fazla acı vermeyecek benim gibi düşünen galatasaray taraftarlarına..

  beyefendi burayı takip ettiğinizi de daha önce bir röportajınızda dinlemiştim. eğer bu entryimi de okursanız size galatasaray kulübü başkanı iken yaptıklarınız ve bundan sonra yapacaklarınız için minnettar olduğumu bilmenizi isterim.

  rahmetli süleyman sebayı çok severdim. hatta eğer galatasaraylı olmadan önce rahmetliyi tanısaydım beşiktaşlı olurdum . başkanım sen benim galatasarayımın süleyman sebasısın.

  fatih hoca krizinde de gene takımın zarar görmemesi için elinizden gelen çabayı sarf edeceğinizi biliyorum. lakin sonucu ne olursa olsun başkanlığınızın son gününe kadar sizin destekçinizim.

  iyi ki varsın.

  saygılarımla..
 • galatsaraya yakismayan baskan, olgun, sabirli, kulturlu adam. galatasaraya dursun ozbek gibi adamlar lazim baskan olarak.
 • galatasaray tarihinin en kötü başkanıdır.
  kötü'den kastım niyet olarak kötü.
  neyse mayısa ne kaldı şurada nizipli ve avaneleri?
 • bir fenerbahçe taraftarı olarak son açıklamasını baştan sona izledim. izledim ve asla sinirlenemedim adama ne kadar haksız bir şekilde ağır konuşmaya çalışmış olsa bile. neden? çünkü adam çok komik. tarzı, mimikleri, konuşması, kolpaçino atarlanmaları filan resmen devlet bahçelinin futbol şubesi gibi kaale alınmayacak, deep humor gibi sayfalarda videosu yapılacak adam (bkz: swh)

  bir klübün başkanıymış kendisi. tencere kapak misali yakışmışlar, her ikisi de çapsız.
 • cagne'yi de terim aldırdı, falcao'yu da.
  e bu kadar yüksek maliyetli transferler yaptırırsan financial fair playde elin kolun bağlanır. şimdi burada suçlu yönetim mi, yoksa beceriksizlik terim'in mi?