• mobese görse konuşan, televizyona çıkıp gündem olmayınca gözüne uyku girmeyen gs başkanı.
  • basın açıklamasında muhtemelen; ft konusuna hamasetle "büyük hocamız", "hiç sorunumuz yok", "problemlerimizi çözeceğiz" şeklinde yaklaştıktan sonra...

bir düşman oluşturacak. bu ali koç, federasyon, tff olabilir. dikkatleri başka yere çevirecek.

mustafa cengize özel bir durum değil. ali koç, rte herkes aynı şeyi yapıyor.
  • transfer dönemleri baz alınırsa benim gördüğüm en kötü galatasaray başkanı olabilir. ötekilerde de dursun özbek'le yarışır.
  • yaklaşık 30 küsür yıllık galatasaraylıyım. içime sinerek başkanım dediğim tek insandır kendisi.

sadece liseli çeteyle mücadelesi bile benim için efsane olmasına yeterli. kaderin getirdiği kötü bir hastalığın pençesindeyken bile bence en iyisini yaptı. yapıyor da.. son transfer döneminde etebo yerine farklı bir isim alabilseydi de fatih hocanın hiç bir mazereti kalmayacaktı .

radamel falcao transferine kim kötü diyebilir alındığında.. hagi de sakat çıkabilirdi.. omar abdellai , lyundima, sarachi hepsi ligin üstünde oyuncular..

fatih hocanın çok isteyip alınan babel var transfer eleştirisi getireceksek. herneyse..

transfer yüzünden suçlanabilmesi çok ağır. fatih hocayı da çok seviyorum. maço, kaba, galatasarayı italya için de milli takım içinde bıraktı lakin çocukluk kahramanımız o bizim. çocukluk kahramanlarından nefret edemeyiz. kusuruyla da severiz..bence sağlıklı olduğu dönem boyunca kulübün hocası olarak kalmalı..

lakin her dönemde böyle işler yapıyor. irfan can ve viscaya 15 milyon euro verilince her şey dört dörtlük mü olacak onu da sormak lazım kendisine.. bu mu hocamızın vizyonu . bir önceki şampiyonun en iyi 2 oyuncusu alınca her şey oluyor mu ... onu da anlıyorum kendisine psikolojik baskı yapılıyor. hadsiz cezalar vs .. yoruldu zihnen. çıkış yolu arıyor.. ama böyle olmaz. olmamalı..

futbolu skoru vs geçtim. biraz sinirliyim lakin esasında üzgünüm. fatih hocanın kendisine ayıp ettiğini düşünüyorum. pandemi yüzünden salon bulamadığı için genel kurul yapamayan, umarım yakın zamanda olmaz ama belki de hayatının son dönemini yaşayan birini böyle halkın önüne atması en hafif tabirle ''ayıp''. olmamalı, yanlış..

galatasaray bu sene şampiyon olamayabilir (ki kenetlenirsek de ikinci yarı en büyük adayıyız şampiyonluğun )lakin kulübünü çok şeyden fazla seven kıymetli bir insanı en zor zamanında yaşadığı pişmanlıktan daha fazla acı vermeyecek benim gibi düşünen galatasaray taraftarlarına..

beyefendi burayı takip ettiğinizi de daha önce bir röportajınızda dinlemiştim. eğer bu entryimi de okursanız size galatasaray kulübü başkanı iken yaptıklarınız ve bundan sonra yapacaklarınız için minnettar olduğumu bilmenizi isterim.

rahmetli süleyman sebayı çok severdim. hatta eğer galatasaraylı olmadan önce rahmetliyi tanısaydım beşiktaşlı olurdum . başkanım sen benim galatasarayımın süleyman sebasısın.

fatih hoca krizinde de gene takımın zarar görmemesi için elinizden gelen çabayı sarf edeceğinizi biliyorum. lakin sonucu ne olursa olsun başkanlığınızın son gününe kadar sizin destekçinizim.

iyi ki varsın.

saygılarımla..
  • bir fenerbahçe taraftarı olarak son açıklamasını baştan sona izledim. izledim ve asla sinirlenemedim adama ne kadar haksız bir şekilde ağır konuşmaya çalışmış olsa bile. neden? çünkü adam çok komik. tarzı, mimikleri, konuşması, kolpaçino atarlanmaları filan resmen devlet bahçelinin futbol şubesi gibi kaale alınmayacak, deep humor gibi sayfalarda videosu yapılacak adam (bkz: swh)

bir klübün başkanıymış kendisi. tencere kapak misali yakışmışlar, her ikisi de çapsız.
  • hakkında yazılanlara gerçekten inanamadığım başkan. taraftarlık mı diyelim yoksa fanatiklik mi anlayamadığım sebeplerden dolayı haksızca hatta insanlık dışı şekillerde üzerine gidilen hatta hakaret edilen galatasaray başkanıdır.

71 yaşında, halen kanserle savaşan, kulübü mali açıdan düzeltmiş, 2 şampiyonluk kazanmış, kulübe en ufak bir leke sürdürmemiş, yıllarını devlet hizmetine vermiş onurlu bir insana galatasaray taraftarları tarafından söylenen sözlere inanamıyorum.

galatasaray'a binlerce irfan can gelir, onlarca falcao gelir. ama başkanını bu duruma düşüren bir kulüp geçmişteki başarılarını çok arar.

umarım görevi sağlık sorunları nedeniyle bırakır ve bu anlamsız, yoz tartışmaların karalamaların içinde daha fazla bulunmaz.
  • terim’den kurtarırsa takimi tekrar gözüme girebilir.
  • yüz ifadesinde sahtelik ve de içten pazarlığın portresini taşımakta olan tipik bir "gs" yöneticisi, başkanı.özhan canaydın harici tüm "gs" yöneticileri maalesefki kafamda aynı resmi canlandırıyor.istisna da olsa bu tipler fb'de de( örn:ali şen,nihat özdemir),bjk'da da (örn:fikret orman,tüpcü demirören) mevcutur.
  • galatasaray forvete lukaku'yu da alabilir. yani verir 75 milyon euro bonservis ve 10 milyon euro maaş ve alır. lukaku'da gelir yani gelmem demez.

ama olay bu mu? mesele para harcamak mı? kulübü batağa sürüklemek mi?

bir adam kariyerine 1 şampiyonluk daha ekleyecek diye kulüp borç batağına girmek zorunda mı? herşey bir adamın kariyerine mi endeksli? ben başarılı olayım galatasaray'ın geleceği ne olursa olsun mu mesele?

insaf insaf insaf
  • fatih terim'i gönderme gibi bir atraksiyona girişirse kendi fişini de çekecek kişi. gerçi ben kendisinin sene sonu aday olacağını da düşünmüyorum, bu nedenle giderken yanına terim'i de götürecektir. bu sezonun direk gitmesi demek olur bu. tıpkı hamza hamzaoğlu'nun gönderildiği o saçma sezonun bir benzeri yaşanır.

terim'e bayılmasam da adamın dediği doğru. takımda top oynayacak oyuncu yok. alternatifsiz bir kadro söz konusu ve mevcutta olan kadro da yeterli değil. bu noktada transfer istemek hakkı. sonuçta takıma son günde diagne kazığını sokan ve rakip takım taraftarı ile girdiği sidik yarışı nedeniyle falcao'yu alan terim değil. bu nedenle maddiyat üzerinden terim'e sallamak saçma.

olası bir terim'i gönderme kararı ile kendisini ve abdürrahim'i bir daha galatasaray yönetimlerinde yer alamayacak bir evreye getirecektir. abdürrahim albayrak adlı vasıfsız, reisçi abimizden kurtulacağımız için uzun vadede galatasaray bu işten karlı çıkabilir. ancak kısa vadede de en az 1 sezon kaybedilir.
hesabın var mı? giriş yap