• galatasaray ruhunu canlandırmasını beklediğimiz başkan.
  • dursun özbek'ten beter olmasına imkan olmadığından gönül rahatlığıyla hayırlı uğurlu olsun dedim başkan.
  • an itibari ile google en çok aranan kişi olmuştur
  • 1949 yılında gaziantep'in nizip ilçesinde dünyaya gelen mustafa cengiz, ilk ve ortaöğretimini nizip’te almasının yanı sıra, lise öğrenimini gaziantep lisesi’nde tamamladı. üniversite yaşantısında ise ankara siyasal bilgiler fakültesini bitirdi. ülkenin tarımsal modernizasyonunda kilit faktör olması amacıyla kurulan 40 bin tarımsal köy kalkınma kooperatifi merkez birliği (köy-koop) kuruluş ve özellikle dış ticaret oluşumunda kurucu uzman olarak çalıştı. daha sonra eski yerel yönetim sonra içişleri bakanlığı vesayetindeki 670 belediye’nin merkez iktisadi kuruluşu tansa (tanzim satışlar) ilk ve son genel müdürü olarak, o dönem 3 hükümetle çalıştı. iktisadi hayata belediyelerin kamu yararına olumlu ürün ve fiyat düzenlemesi olarak kurulan tansa da 28 yaşında ülkenin o dönem kamudaki en genç genel müdürü oldu. 12 eylül darbesi sonrası kamu’dan ayrılarak, özel sektörde dış ticaret alanında arapça da öğrendiği orta-doğu’da yoğun olarak çalıştı. 1990 yılından bu yana petrol, akaryakıt sektöründe kendi şirketleri ile faaliyet göstermektedir.

petrol sektöründe tabgis (türkiye akaryakıt bayiileri ve gaz işverenler sendikası) genel başkanlığı ve ito petrol meslek komitelerinde sektör temsilciliği yapmıştır. galatasaray spor kulübü tüzük tadil komisyonu üyesi olarak, tüzüğünün günün koşullarına uyum düzenlemesinde galatasaray divanı tarafından görevlendirilmiş ve komisyon olarak tüzük tadil çalışmalarında bulunmaya devam etmekte olan mustafa cengiz ileri düzeyde ingilizce, fransızca ve arapça bilmektedir.
  • sadece aşağıda verdiği beyanatı okuyunca bile evin içinde aranan kan bulundu diye bağırdım. bu kadar her cümlesine katıldığım bir adam yoktu uzun zamandır.

...fatih terim’in çok iyi bir galatasaraylı ve divan kurulu üyesi olduğunu vurgulayan mustafa cengiz, seçilmeleri halinde kendisiyle devam edeceklerini söyledi. cengiz, “hocamızla hiçbir sorunumuz yok. fatih terim bu camianın evladıdır demek istemiyorum çünkü evlatların nereye gittiğini görüyoruz! fatih hocanın ismini ilk ben söyledim ardından dursun başkan onunla anlaştı. fatih hoca’nın daha önce ayrılışında istenmeyen şeyler olmuştu. milli takım’a yollamasaydık neredeyse vatan haini ilan edeceklerdi. bugün farklı bir kulüp hocasını vermeyi reddetti, ama medya sus pus” yorumunu yaptı...
  • galatasaray'ın 37. başkanı seçilmiştir.

hayırlı olsun, allah utandırmasın
  • medya önünde atıp tutan başkan adaylarının sesi çıkmazken kendisi zor bir dönemde aday olup tarihin en kötü başkanını geçen galatasaray'ın 37. başkanıdır. inşallah başarılı olur.
  • seçim sonuçları açıklandıktan sonra sarı kravatını çıkarıp sarı-kırmızı kravatını takması çok iyi hareketti :)
  • bektaşi'ye sormuşlar; 'elimizde iki tane şarap var, sence hangisi daha iyidir?' diye. bektaşi birinden bir yudum alıp diğeri demiş. aman hocam demişler, daha diğerini tatmadın! 'bundan daha kötü olamaz' demiş.

şimdi bu mustafa cengiz kim? tanımam, bilmem ama dursun'dan daha başarısız olamaz gibime geliyor.
  • (bkz: inan edin)
hesabın var mı? giriş yap