şükela:  tümü | bugün
 • 57. hukumetin bembeyaz enerji ve tabii kaynaklar bakani. anap uyesi, canakkale milletvekili.
 • bugun istifasini vermi$ olan milletvekili..
 • türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
  mustafa cumhur ersümer, çanakkale
  çanakkale - 1952, adem haluk, şerife şükran - istanbul üniversitesi hukuk
  fakültesi - orta ingilizce - serbest avukat, radyo televizyon üst kurul
  üyesi - xviii, xx nci dönem çanakkale milletvekili -başbakan eski
  yardımcısı, enerji ve tabii kaynaklar eski bakanı - evli, 2 çocuk.
 • koalisyon hükümeti döneminde, akşamları memleketin elektriğini kesmekle meşhur olmuş enerji bakanı. sonra memleketimizin yüce şahsiyetlerinden demirel'in bir ayarını yemiştir ve elektriklerimize kavuşmuşuzdur.

  süleyman demirel'in bu memlekete ne hayrı dokundu deseler... çok yakından hissettiğim ve unutamadığım bu hayrını deyiveririm. çok da iddalı değilim bu konuda, olayın mizansen olmadığını da nereden bileyim tabi.

  karanlık istanbul, seni unutmayacak ersümer!
 • beyaz enerji ve mavi akım denince akla gelen isimlerden. şaibeli bakanlık döneminin ardından çıktığı bütün yargısal süreçte aklanmıştır.
  konu ile ilgili pek çok bürokrat ise hapis cezasına çarptırılmıştır.
 • türkiye cumhuriyeti hükümetleri’nin ikisinde kabine üyesi olarak bulunmuş şahsiyettir. hükümet üyesi olarak görev alışlarına ilişkin bilgiler aşağıdadır:

  s.n./kabine/görevi/görev başlangıcı/görev bitişi/seçim çevresi/partisi/görev süresi/toplam görev yapma süresi
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  1. 55.hükümet/enerji ve tabii kaynaklar bakanı/30 haziran 1997/11 ocak 1999/çanakkale/anap/1 yıl 6 ay 11 gün/1 yıl 6 ay 11 gün
  2. 57.hükümet/enerji ve tabii kaynaklar bakanı (28 haziran 1999 12 temmuz 2000 arasında aynı zamanda başbakan yardımcısı)/28 mayıs 1999/27 nisan 2001/çanakkale/anap/1 yıl 10 ay 29 gün/3 yıl 5 ay 10 gün

  not: resmi değil bu verilen süreler, ben saydım ve yazdım. nasıl saydım? bir yılda 12 ay var kuşkusuz ve her ay (istisnasız) 30 çekiyor.