şükela:  tümü | bugün
 • ege üniversitesi'nin yeni rektörü.

  eskiden yeşil köşk vardı; öğle aralarında uygun fiyata yemeğimizi yer yanında rakımızı, biramızı içerdik. hem de kampüsün içinde. bir mezunu olarak kendisinden ilk beklentim, o zamanın yeşil köşk ortamını şimdiki öğrencilere de yaşatması. zira çok severdim ben orayı. yıllar sonra evlendiğim insanla ilk yemeğimizi orada yemiştik, belki de ondandır. okulun birçok farklı sorunu vardır elbet ama bu da ciddiye alınırsasa, bir mezunu olarak şahsen sevinirim. hoca belki adını google'da falan aratır da burayı okursa diye yazayım dedim. :)

  bahar şenlikleri, tiyatro günleri, mötbe etkinlikleri, konserler, paneller, sergiler; ege üniversitesi'ni sevme sebeplerimiz bunlardı bizim. şimdi durum nasıl bilemiyorum ama umarım daha güzel icraatlar yapar kendisi ve kampüste perdeler, sahneler, salonlar asla boş kalmaz.
 • ege üniversitesi tarihinde bir ilk olarak bu seneki açılış kokteylinin alkolsüz olmasını emretmiş kişidir. dolayısıyla bir üst entrydeki temenni kendini imha etmiş olmakta.
 • hakkındaki soruşturmanın selameti nedeniyle açığa alınmış rektör.
 • "“hoşcoşkun, 12 temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen rektörlük seçimlerinde dördüncü olmasına rağmen rektör olarak atandı. hoşcoşkun, barışı savunan akademisyenlerin üniversiteden atılmasına ön ayak olmuş, öğrencilere hukuksuz soruşturmalar açmış ve 50’den fazla öğrenciye 3 yıla varan uzaklaştırma cezaları verdi. yök ve cumhurbaşkanlığı eliyle ege üniversitesi’ne yerleştirilen rektör şimdi yine aynı ellerce açığa alındı. şimdi, demokratik yollarla gelmemiş olan bir rektörü ege üniversitesi’nin gerçek sahiplerinin, emekçilerinin ve öğrencilerinin ne kadar sahipleneceğini göreceğiz. emekçilerin sesine kulaklarını tıkayan, öğrencilerini duymayan, görmeyen, sendika olarak randevu taleplerimizi defalarca cevapsız bırakan bir rektörün bizim gözümüzde meşruluğu yoktur’’

  http://www.gazeteduvar.com.tr/…lan-gorevden-alindi/

  darısı diğer ibişlerin başına
 • izmir cumhuriyet başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında polis, eski rektör hoşcoşkun'un evinde arama yaptı.

  eski ege üniversitesi (eü) rektörü prof. dr. cüneyt hoşcoşkun hakkında fetö soruşturması kapsamında yakalama kararı çıkarıldı.