şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: süleyman soylu)
    (bkz: numan kurtulmuş)
    (bkz: tuğrul türkeş)
    (bkz: devlet bahçeli)
    (bkz: mustafa destici)

başka söze gerek var mı?
  • yazıp yazıp siliyorum... derdimi anlatamadım bi türlü.

benim bi arkadaşım 17 yaşında inşaatta çalışırken parmağını kaybetti. sigortası yoktu, sağlam olan eline 500 lira sıkıştırıp evine gönderdiler. arkasından da mahkemeye vermesin diye tehdit ettiler. çocuk hem korkusundan hem de parmağının utancından bir ay dışarı çıkamadı. nasıl olur böyle bi şey dedim, bizim kapı gibi devletimiz var, vatandaşını nasıl yedirir böyle çakallara... devlet hükümet hikayeymiş, onlar sadece zenginleri korurmuş. hastane polisi bile nasıl oldu diye sorup soruşturmamış. ben o olaydan sonra muhalif oldum. o parmağın müsebbibi iktidardı. arkadaşım yıllardır ak partiye oy verir, ben onun kan davasını güderim içimde. hâlâ parmağını sakladığını gördükçe duygularım tazelenir, bi gün bunun hesabını çalışma bakanından başbakanına kadar vereceklerine inanırım. burada olmazsa bile diğer tarafta.

bu adamın arkadaşı da 54 yaşında faili meçhul bi kazaya kurban gitti. üç gün sonra donmuş cesedi bulundu. onun arkasında da kimse yoktu. arama çalışmalarındaki ihmalleri rapor etsen bir ortalı defter doldurursun. hatta hakkında fetva alındığı bile söylendi.

şimdi bu pişmiş kelle o arkadaşından kalan mirasın son kırıntılarını milletvekilliği ile takas etti. kimlerle yaptı bunu? benim arkadaşımın parmağını, muhsin yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği dönem iktidar olanlarla.

yazık...

tanım: akp milletvekili adayı.
  • an itibariyle kanal a ekranlarında kendisini gazeteci sanan çömeze giyim giyim giydiren zat,efendim nasıl olur da chp ile yan yana durup oy verirlermiş, nasıl türk solu dergisiyle poz veren kişiye oy verirlermiş, desticinin cevabıyla konuyu nasıl değiştireceğini bilemedi bu muhabir bozuntusu:"2000 yılında ahmet necdet sezer'e dsp'nin adayı olarak oy verenleri saydı (cemil çiçek,abdullah gül ve birçok isim) ve bu isimler için de sol partiyle nasıl yan yana geliyorlar diyor musunuz peki" işte o zaman mor rengini çok sevdim,adam inanamadı, öyle bir şok oldu ki umarım videosunu bulup koyan olur.
  • anladık ki milliyetçi, vatanperver falan değilmiş.
    ne diyeceğiz şimdi biz buna? mahmut mu diyeceğiz?
  • ilerleyen zamanlarda kendisini akp saflarında göreceğimiz siyasetçi.

zaten böyle adamların oy yüzdesi %3'e dahi ulaşmayan partilerde siyaset yapmalarının amacı da bu; kritik noktalarda destek verip kapağı akp'nin üst koltuklarından birine atmak. adam tabandan girse tepeye çıkmayacağını biliyor, o da bu yoldan gidip tepeden iniyor.

yani kendi adına tutarlı bir yol izlemiştir, planı tutacaktır.

herhangi bir siyasetçinin -istisnası yok- kendi namına değil de vatan, millet filan adına filan çalıştığını düşünen saf milletimizin ise burnu zaten boktan çıkmayacaktır.
  • referandum öncesinde, evet kararı karşılığı kendisine örtülü ödenekten 10 milyon tl verildiği söyleniyor. ben buna inanmıyorum.

mustafa destici o kadar etmez.
  • şu anda cnn turk'te bbp'nin evet kararını savunmaya çalışan ama fena çuvallayan kişi.

hala 15 temmuzlar olmasın diye evet diyo la adam. ahmet hakan bile "darbe olacaksa yine olur ne ilgisi var" dedi asdfghjk.

yazık diyeceğim ama, değil.
  • referandumdan evet oyu kullanacaklarını açıkladıktan sonra;

devlet bahçeli alparslan türkeş'in ardından mhp için nasıl bir talihsizlikse kendisi de muhsin yazıcıoğlu'nun ardından bbp için nasıl bir talihsizlik olduğunu herkese ispat etmiştir.
  • genel başkanlığa geldiği günden bu yana bbp'yi sadece bir merdiven/araç olarak kullanmaya çalışan, her yaptığı icraata adeta bir üyesi gibi destek olduğu akp'den ve rte'den sonunda beklediği himmeti elde eden kişidir.

seçildikten sonra en ateşli akpli olacağına şimdiden hiç şüphe yok. zira partisinden aday gösterilmesini sağladığı kişilerin neredeyse tamamı seçilemeyecek sıralarda, bu sebeple grup da kuramayacak.

tek başına bbp'yi temsil edeceğini iddia ediyorsa o da çok hoş. 6-7 yılda türkiye siyasetinde peydah olup, sivas hariç (sivas'ta %2) %1'i geçemeyen bir partinin genel başkanıyken meclise girmek her babayiğidin harcı değil.

tebrik etmez, başarılarının devamını dilemeyiz.