• fox'ta çalar saat programında ilker karagöz hüdapar lideri ile yanyana fotoğraf verdiği, aynı masada olduğu hüdapar'ın hizbullah terör örgütünü destekleyen bir parti olduğunu, bu konudaki görüşlerini sordu,

destici cevap: hizbullah terör örgütü 25 yıl önce bitmiş, bu nedenle hüdapar la yanyana olmamızda sorun yok, dedi. ilker karagöz'ün ağzı açık kaldı. mecazen değil yayını seyrettiğinizde görürsünüz gerçekten şaşkınlıktan ağzı açık kaldı adamın,

bunlar iflah olmaz. bunlar gerçekten çok tehlikeli bir güruh. çok. ürküyorum. kadın düşmanı yobazlar.

tanım: bbp genel başkanı
  • (bkz: süleyman soylu)
    (bkz: numan kurtulmuş)
    (bkz: tuğrul türkeş)
    (bkz: devlet bahçeli)
    (bkz: mustafa destici)

başka söze gerek var mı?
  • akp'nin yılmaz savunucusu.

kendisinin vereceği yanıt eğer işine gelmeyen bir konuda ise bazen soruyu tekrarlatarak bazen de gırtlağını temizleyerek süre kazanır, hiç şaşmaz.

umarım bu seçimle birlikte türk siyaset tarihinin loş ışıklı sahnesinden silinerek gider ve unutulur.
  • ben bir vakit “türkiye'de öyle iddia edildiği gibi balkan göçmenleri bağra filan basılmış değildir, istanbul'un belli semtlerinden çıkıp genele fikrini sorarsanız balkanlar'dan gelenleri 'dinsiz, ahlaksız, rahat, mezhebi geniş, güvenilmez' olarak yorumladıklarını görebilirsiniz” minvalli şeyler yazdığımda üstüme saldıran “yöööö naalagası var, hiştebile, bu ülkede asla öyle görülmediler!” diyen (herkesin tecrübesini nerden biliyorsa?) ya da “sizi aldık kabul ettik ülkeye, daha ne istiyorsun!” diyen küstahlar dadanmıştı bana. oysa göçmenler, -özellikle göçmen kadınlar- kendilerine nasıl bakıldıklarını çok iyi bilirler, ki etrafınızı dinleme, konuşulanları duyma, antenlerini açık tutma özelliğiniz olsa bu deneyimleri siz de duyabilirdiniz.

türkiye'de sadece bu adam böyle düşünüyor ya da sadece bir siyasetçi olarak başka bir siyasetçiyi karalamak için böyle konuşuyor zannediyorsanız çok yanılıyorsunuz: türkiye'de çok ciddi bir kesimin gerçek düşüncesi tam da böyledir.

bu insanlar trakyalıları bile “hafif, dinsiz, mezhebi geniş, gavur gibi” görürken, ister balkanlar olsun ister almanya olsun, edirne'nin ötesinde doğup büyümüş, oradan gelen insanları “makbul” bulması mümkün değil. benim şaşırdığım, siz nasıl oluyor da bu kitlenin “marjinal bir azınlık” olduğunu zannediyorsunuz? halkın yüzde onu falan değil böyle düşünen. anadolu'daki dışlayıcılığı çok hafifsiyorsunuz, yan köyündeki insanları bile “yabancı” bulup evlenmekten imtina eden, azıcık bilinmezlikten bile korkan ve bu korkusunu derhal düşmanlık duygusuna tahvil eden bir kitle bu. (bkz: zenofobi)

siz bu ülkeyi sahiden tanımıyorsunuz. öngörülerimde ne kadar isabetli olduğumu, maalesef haklı olduğuma bir kez daha üzülerek dinledim şu konuşmaları. dilerim bir gün bu ülkeyi daha iyi bir noktaya getirmiş oluruz, ama bunu başarmak için önce neyin içinde olduğumuzu, kimlerle karşı karşıya olduğumuzu tanımak, kabul etmek gerek. karşımızdaki kitle budur. dilerim bir gün siz de başınızı kumdan çıkarırsınız.

tanım: beni zerre şaşırtmayan, şaşıranlara şaşırdığım konuşmalardır.
  • yazıp yazıp siliyorum... derdimi anlatamadım bi türlü.

benim bi arkadaşım 17 yaşında inşaatta çalışırken parmağını kaybetti. sigortası yoktu, sağlam olan eline 500 lira sıkıştırıp evine gönderdiler. arkasından da mahkemeye vermesin diye tehdit ettiler. çocuk hem korkusundan hem de parmağının utancından bir ay dışarı çıkamadı. nasıl olur böyle bi şey dedim, bizim kapı gibi devletimiz var, vatandaşını nasıl yedirir böyle çakallara... devlet hükümet hikayeymiş, onlar sadece zenginleri korurmuş. hastane polisi bile nasıl oldu diye sorup soruşturmamış. ben o olaydan sonra muhalif oldum. o parmağın müsebbibi iktidardı. arkadaşım yıllardır ak partiye oy verir, ben onun kan davasını güderim içimde. hâlâ parmağını sakladığını gördükçe duygularım tazelenir, bi gün bunun hesabını çalışma bakanından başbakanına kadar vereceklerine inanırım. burada olmazsa bile diğer tarafta.

bu adamın arkadaşı da 54 yaşında faili meçhul bi kazaya kurban gitti. üç gün sonra donmuş cesedi bulundu. onun arkasında da kimse yoktu. arama çalışmalarındaki ihmalleri rapor etsen bir ortalı defter doldurursun. hatta hakkında fetva alındığı bile söylendi.

şimdi bu pişmiş kelle o arkadaşından kalan mirasın son kırıntılarını milletvekilliği ile takas etti. kimlerle yaptı bunu? benim arkadaşımın parmağını, muhsin yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği dönem iktidar olanlarla.

yazık...

tanım: akp milletvekili adayı.
  • balkan göçmeni olarak hepimizin gavur ajanlar olduğumuzu ilan eden kocaman birlik partisi başkanı.

https://twitter.com/…bas/status/1646082004612521984
  • kalkmış bir de yugoslav göçmenlerine, almancılara filan laf etmiş. ya hıyar oğlu hıyar, ya kalas kıymığı poğaça yanaklı sana ne desek az kalır. asalak herif!
  • adam resmen donanımsızlığın, vasıfsızlığın kitabını yazıyor.

tek rakibi ahmet hamdi çamlı.
  • balkan göçmenlerine hakaret eden kişi. balkan göçmenleri sandıkta cevabını verecektir.
  • bölücüdür.
hesabın var mı? giriş yap