şükela:  tümü | bugün
  • kanaltürk'te yayınlanan sahurname isimli programın sunucusu.
    sunumunda, beden dilinde, tonlamasında, bakışlarında ve sohbetinde önüne geçemediği ağır bir kibir mevcut. belli ki özgeçmişindeki başarıları egosunu iyi beslemiş:
    http://www.mustafaefe.com/
    oysa biz biliyoruz ki içselleştirmesi gereken ve dahil olduğunu vurguladığı islami anlayış, bu tutumu küçümsüyor. artikülasyonundaki samimiyetsizlik çok yorucu. kişisel hayatına bile bulaştığı çok bariz olan ben bilirim edebiyatını bırakmasını salık veriyorum kendisine.
    (bkz: ölünce zeus'la karşılaşan müslüman)
  • gayet mütevazi olan, sade ve duru konuşmalarıyla sahur vaktimizi mest edendir. zaten kişisel sitesi de yalınlığını sergilemektedir. edebiyatı çok etkili kullandığı şüphesizdir, kelime dağarcığı bizi mutlu edecek kadar geniştir. 2009 ramazanımdaki sahur programıyla alternatif programları bize unutturmuştur, trt'ye bile bakılmaz olunmuştur. o kadar hoştur ki yanına gidilip tanışılası insandır, saaattlerce sohbet edilesi, elleri öpülesidir.
  • tüm islam aleminin örnek alması gereken, üsküdar aziz mahmud hüdayi camii'sinin imamı.

http://www.hurriyet.com.tr/…rin-dostu-imam-40040720
  • aziz mahmud hüdayi camii'sinin efendi imamı. kıraatı çok güzeldir mustafa efe'nin.
    yüzü nurludur. ona baktığınızda yüksek bilgilerin olduğunu hissedersiniz.
    kelimeler çıktığı yerin kisvesine bürünür.
    allah aklını, ilmini güzelleştirsin ve onu kendi katından bir ruhla desteklesin.

(bkz: fatih çollak)
  • kedileri camiye toplamış olan hayvansever imam.

yau bazen umut doluyorum bu ülkeye karşı ama çoğu zaman da hüsrana uğruyorum. arada böyle şeyler çıkıp yüreğimi sıcacık yapmasa nasıl nefes alacağım bilemiyorum. sağ olsun.
  • kedi imamı. şaka bir yana üşüyen kedileri camiye alan iyi yürekli insan. facebook sayfası da varmış. ünü yurtdışına kadar gitmiş.
  • kedileri çok seviyorsan alırsın evinde beslersin camiye hayvan sokulmaz necaset olan yerde namaz olmaz
  • çoğunluğun tam tersi; önce iyi insandır, sonra müslümandır.
  • bir ateist olarak -bunu da ikide bir belirtmemi gerektirecek tuhaf bir kamplaşma mevcut ülkemizde ya- çok güzel bir iş yaptığını düşündüğüm insan. "kedinin bastığı yerde namaz câiz değil?" diyen cevazcıbaşılar türemiştir kesin... onlara aldırmasın. yüreğine sağlık!
  • muslumanlıgın boyle sempatık yuzlerini tanımak guzel :)