şükela:  tümü | bugün
 • televizyon reklamlarında dakikalarca clavis adında bir zımbırtıyı övmekle yetkili badem bıyık. överken coşması en büyük özelliği. en sevdiği yemek yüksek ihtimalle kuru fasulye.
  emmi biraz fazla gaza gelmiş. başındaki ''dr'' sıfatı tıp doktorluğuna mı ait bilemiyorum. öyleyse durum daha vahim. çünkü kendisi ilaç araştırmalarından bihaber.
  (bkz: şarlatan)

  basit bir kan alımından sonra ''oy beni denek deyu kullanıyorlar, kobaya çevirdiler bedenimi anam babam'' diye yırtınan yurdum halkının bu tiplere prim vermesi de abesle iştigal ya, neyse...

  edit: malesef tıp doktoruymuş.
 • ömer coşkun'un azılı rakibidir. kibarlı ailesinin ekran yüzüdür.

  yumuşak yüzlü bir doktorumuzdur.
 • memlekette neyin sattığını çözmüş adamlardan biri daha. seneye o da parsayı toplar gider başka birisi çıkar. artık onun gibilere kızmıyorum. müstahak olanlara haklarını teslim ediyorlar sadece.
 • sağlık bakanlığının 06.10.2010 tarih ve 27721 sayılı resmi gazete’de yayımlanan "geleneksel bitkisel tıbbi ürünler yönetmeliği"ne göre suç işleyen kişi. söz konusu yönetmeliğe göre herhangi bir bitkisel ürünle ilgili olarak endikasyon iddiasında bulunuluyorsa, diğer bir deyişle sağlıkla ilgili olarak kanıtlanmış bir faydadan bahsediliyorsa, ilgili ürün için sağlık bakanlığından ruhsat almak şarttır. aksi halde ürünle ilgili olarak reklam ve tanıtım yapmak yasaktır.

  yasalar, yönetmelikler bir yana, bitkilerin tıbbi etkileri ve kullanılışlarıyla ilgili akademik eğitim almış biri olarak bu satırları okuyan herkesi kesinlikle temin ederim ki bu arkadaşın televizyonlarda tanıtımını yaptığı ürünün kalp ve damar sağlığı ile ilgili vadettiği yararları sağlaması mümkün değildir. sakın ola kanmayınız. bu ürün ancak ve ancak birazcık afrodizyak etki gösterebilir o kadar. o da gerçekten bahsedilen formülasyona sahipse.

  yeri gelmişken değinmekte fayda görüyorum; bu tip ürünlerin bırakın iddia ettikleri etkilere sahip olmasını, içeriklerinin bile ne olduğundan tam emin olamazsınız. genel bir kural olarak uyanık tüccarlar bu tip ürünler için tarım bakanlığından besin destek ürünü olarak satış izni alırlar. sağolsun tarım bakanlığı da bu konuda dünyanın en rahat kurumudur. satış izni verirken genellikle firma beyanını esas alıp gelene geç demekten başka ciddi bir faaliyette bulunduklarına bugüne dek nadiren rastlanmıştır. dolayısıyla tamamen bitkisel, yüzde yüz doğal diye millete yutturulan ürünlerin bir çoğunda bitkiler ve doğal ürünler yerine farmakolojik olarak aktif çok ciddi etkin maddeler veya tamamen etkisiz çer çöp bulunuyor. tüm ilgililerin dikkatine sunulur efem.
 • ekranlarda görülme sıklığı doktorlar ile kapışabilecek kişi.gece gündüz sürekli denk gelinmez ki ama.
 • şok; ulusal kanalı da ele geçirmiş, saatler süren islami şifa vaazı, osmanlı tıbbı (sultanın hekimbaşı vs. metotları), "ey yumurtaya can veren allahım" (birebir beyanı, yumurtanın yararlı olduğunu anlatırken), sohbeti ile ticaretini yürüten şahıs. üstelik dönen kayıt tedaviye yardımcı ürün reklamı değil, bir uzman konukla yapılan sağlık programı formatında. yani formatın yayının nötr ve nesnel olduğuna dair bir yanıltma boyutu var. bunun kesinlikle yasak olduğunu sanıyorum.
 • nedendir bilmiyorum ama içimden bir ses, cerrahi profesörlerinin veya bu konuda akademik çalışma yapan hekimlerin bu adama kıçıyla güldüklerini söylüyor.

  bir de övdüğü ürünler hakkında şikayetler varmış;

  http://www.sikayetvar.com/…ikayetoku/k/527/f/621360

  http://www.sikayetvar.com/…g/kibarli sigara birakma
 • tv ekranlarının tanınan simalarından. ekranda görülme sıklığının artması, hatta artık birden fazla kanalda aynı anda çıkması, bende -nedense- bir anda ortadan yokolacağı hissini oluşturdu. hay yarabbim sen bizim halkımıza sabır selamet ver.
 • yurtdışında şu sıralar yaygın olan ve cahil toplumu inek gibi sağan homeopati şarlatanlığının bir benzerini türkiye'de götüren şahıs. bu tip bilimin ve mantığın düşmanlarını anlatan bir dawkins belgeseli aşağıdaki linkten izlenebilir: http://www.youtube.com/watch?v=gyq57x3yhh4
 • dr olan ünvanının muhtemelen 2 yılda doktor ünvanı veren bir ülkenin kıytırık üniversitelerinden birinin botanik, zooloji vs. bilim dallarından alınmış olduğunu düşündüğüm kişilik. adamın tıp doktorluğuyla uzaktan ya da yakından ilgisi yok zira.
  söylediklerin doğruysa, gerçekten bir tarafını yırtarak anlattığın bu ilaç dediklerini yapıyorsa, taşaklarını sallaya sallaya nobel alırsın efendi. tv kanallarında sürünmene gerek yok.