şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yürek devleti adlı bir kitabı mevcuttur. zamanında o kitabı anlamaya benim kapasitem yetmemişti.
 • hilal tv'nin demirbaşı.
 • akabe grubunun önderidir.

  yazar mustafa islamoğlu'nun liderliğinde faaliyet gösteren gruptur. 1990 yılında kurulan akev(akabe eğitim ve kültür vakfi) bu grubun faaliyetlerini yürüttüğü legal kuruluş olarak dikkat çekmektedir. iran ve mısır referanslı radikal dini fikirlere sahip olduğu bilinen mustafa islamoğlu "kürt sorununa islami çözüm" konulu tebliği nedeniyle hakkında 1995 yılında açılan iki ayrı davadan mahkumiyet almıştır.

  http://www.yesil.org/teror/irticaguruplar.htm
 • bağdat'tan anadolu'ya göç eden kafilelerden biri ile anadoluya göç eden arap bir aile' ile soydaş olduğunu da söyleyen ,1960 kayseri doğumlu el ezher üniversitesi mezunu kişi.

  http://web.bitek-o.org/…er þiirler/mustafaislam.htm
 • hilâl tv isimli kanalda gece gündüz tefsir dersleri veren din bilgini.
 • yeni şafak'taki yazılarına sami hocaoğlu müstear ismiyle devam eden yazar.
 • www.yenihareket.com adresinden alıntı olan özgeçmişi şöyle olan önemli kişilik:

  şair ve yazar. 28 ekim 1960, develi/ kayseri doğumlu. ilk öğrenimini develi dumlupınar ilkokulu’nda liseyi develi imam hatip lisesin’de okudu. imam hatip lisesin’den 1979 yılında mezun oldu. babasından arapça sarf-nahiv dersleri aldı. yükseköğrenimini kayseri yüksek islam enstitüsü ve kahire el-ezher üniversitesi şeriat fakültesinde yaptı. 1990 yılında akabe kültür eğitim vakfı’nın manevi kuruculuğu ve onur başkanlığını üstlendi. aynı yıl denge yayınları’nı kurdu.

  ilk yazısı 1980 yılında milli gazete’de, ilk şiiri 1980 yılında mavera dergisi’nde yayımlandı. bir süre milli gazete’de köşe yazarlığı yaptı. şiir, deneme ve edebiyat yazılarına mavera dergisi’nde devam etti. daha sonra makaleleri aylık dergi, ribat, vahdet, meydan dergileri ile yeni devir, vahdet, yeryüzü, tevhid gazetelerinde yayımlandı. haftalık selam ve günlük vakit gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı (1993-94). 1997 den bu yana yeni şafak gazetesinde değişik konularda köşe yazıları yazıyor.

  1992 yılında mazlum-der’in ankara’da düzenlediği kürt forumu’na sunduğu ‘kürt sorununa islami çözüm’ isimli tebliğinden dolayı 1.5 yıl, 1993’te çıkan bir yazısında 5816 sayılı kanuna muhalefet ettiği gerekçesiyle de 1 yıl hapse mahkum edildi. gölcük kapalı ve ankara/ ulucanlar yarı açık caza evlerinde mahkumiyetini çekti (1995-96). 1980 yılında yapılan üniversiteler arası şiir yarışmasında birincilik ve ikincilik ödülleri kazandı. 1997’de human rights watch helmann-hammet ödülünü aldı.

  mustafa islamoğlu uzun yıllardır akabe kültür eğitim vakfı’nda sohbetlerine devam ediyor. islamoğlu’nun bu alandaki sohbetleri yapılan kaset ve cd çalışmalarıyla geniş kitlelerin yararına sunuldu.

  yakın zamanda yayın hayatına başlayan hilal tv’de de hocanın sohbetleri yayınlanmaya başlandı.

  eserleri

  islam birliği hareketi
  ittihad-ı muhammedi hareketi
  anadolu halk isyanları (1919–1921)
  şeyh said ayaklanması
  devrimlere tepkiler ve menemen provakasyonu
  iman
  israiloğulları'ndan ümmet-i muhammed'e yahudileşme temayülü
  yürek fethi
  bahtımca günceden seçmeler
  islâmî diriliş hareketleri
  şafak yazıları
  hacc risalesi
  dağarcık
  bir yaradan kurşun çıkarır gibi söyleşiler-ii
  yokluğunda düşülmüş notlar
  üç muhammed
  dağarcık-ii
  tavsiyeler
  tavsiyeler-ii
  divan (bütün şiirleri)
  söyleşiler
  kadının özgürlüğü özgün adı: fi-mes'eleti's-süfür ve'l-hicab
  ayetlerin işığında
  islam tefsir ekolleri
  makalat
  yerliler ve yersizler
  islâmî hareketler ve kıyamlar tarihi - i -
  islâmî hareketler ve kıyamlar tarihi - ii -
  ne yapmalı nasıl yapmalı, kiminle yapmalı
  seyrânî hayatı-kişiliği-sanatı-şiirleri
  savaş kesmeyen sözler
  gaza hareketi gaza devletinden imparatorluğa
  hayatın yeniden inşası için
  imamlar ve sultanlar
  yürek devleti
  adayış risalesi
  serdengeçtiler hareketi (1730) bir halk kıyamının anatomisi
 • "hocam evrim darwin, doğru mu bunlar?" modundaki bir soruyu, ilk 3-5 dakika darwin'e esip gürledikten sonra, insanın da diğer canlıların da allah'ın bu kainatta cari kanunları gereği biyolojik evrim/tekamül yoluyla bugünkü şekline ulaştığını ima ederek cevaplayıp, din adına tüm etkinliği evrim teorisi ile uğraşmak olan horhor yahya'ya da giydirmeyi ihmal etmemiştir. konuşma şekli bu kadar itici birini de görmedim, hakkını helal etsin. ama kafa çalışıyor, retorik yoluyla tehlikeli alanlarda güvenle dolaşma kabiliyeti de cabası...

  http://www.youtube.com/watch?v=34vquppy4ky&nr=1
 • 28 şubat anılarının bir kısmını anlatmış islamcı yazar. dudaklarımızı uçuklatacak anıları da varmış ama şu an açıklayamıyormuş.

  http://www.yenisafak.com.tr/…?i=9592&y=samihocaoglu