şükela:  tümü | bugün
  • şair, yazar, öğretmen.

"...bir adım kalmış geriye
    homurtusu dalganın ve gürültüsü bır çocuk türküsü denizin
    çırılçıplak ve anadan üryan soyunmuş ta ki başladığım yerde bıle değilim
    adım kalmış geriye, adımlarımdan arta kalmış yorgunluklarımla bitkin
    son sayfasındayım, yitip gitmiş bir şiirin!
    bir adım kalmış geride hepsi rüya hepsi hayalmiş
    kokusu, rengi bile değişmiş denizin!"
  • ekonomi uzmanı, en kritik anlarda yatırımcıları ipten alan adam, adam gibi adam mustafa kamar.

takip için : burdan devam edin.
  • borsacı.
    kendisinin değişik bir tarzı var.
    ne zaman endeks bir iki haftada %5 ve üstü eksi olursa çıkar piyasaya, hisse ve endeks bazlı yukarıdaki hedefleri sıralar ve küçük yatırımcıya moral verir.
    sert düzeltmelerin de biteceğini ve piyasaların uzun vadede hep boğa olduğunun bilincinde olarak yapmaktadır bunu.
    birkaç banka ve holding hissesi dışında konuşmaz, kağıt pazarlamaz.
    iyi niyetli bir insandır kanımca.
    tek eksiği: nerede alınması gerektiğini söylüyor ama nerede satılması gerektiğini pek söylemiyor.
    hep al hep al, nereye kadar kardeş?*
    arada bir belirli oranda nakite geçilmesini yazıyor ama o ifadeler de muallak biraz.
    ben yatırımlarımı onun söyledikleri ışığında yapmıyorum ama fena da bulmuyorum. en azından sizi sürekli işleme sokup batıran analistlerden iyidir.
  • borsa duayeni, kompedanı. kendisinin gerçekten iyi niyetli olduğuna inanıyorum. yaklaşık 1 yıldır takip ediyorum eğer param olaydı ve bu adama göre pozisyon almış olaydım yeminle zengin olmuştum. borsa dip dip yaparken adam olabilecek en dip rakamı veriyor ve ordan geri dönüyordu kaç kez şahit oldum buna. en son rusya krizi ve aşağı dalışlarda isterse atom bombası düşsün diyerek iddialı bir açıklama yapmıştı bir orda şaşırmıştım. dün bir daha resim paylaşacağım geyik yapacağım artık bir şey paylaşmayacağım diyerek takipçilerine tepki mahiyetinde borsa paylaşımlarına ara vereceğini açıkladı.
    şimdiye dek paylaşımlarında öngörülerinde tamamen haklı çıktığı için tebriki hak ediyor. ve keşke paylaşımlarına devam etse diyroum. pireye kızıp yorgan yakma hocam... hatta elime biraz para geçsin ondan sonra yazmaya başlasan da olur.
  • iyi niyetli oldugunu farz ediyorum, herhalde yanlis zamanda pozisyon aldik. bana maliyeti 2 haneli rakamlari gecti ama ozgur irade tabi.
  • roberto bravo'nun sahibi hacı abi.
  • kendi aramızda "reyiz" diye bahsettiğimiz borsa psikopatı. şimdiye dek hedeflerinin gelmediğini görmedik.
  • "şimdiye dek hedeflerinin gelmediğini görmedik..."

aslında adam birşeyden faydalanıyor: "piyasalar eninde sonunda yükselir."

şidmi %2 düşmüş bir borsa elbette 3 gün içinde %1 yükselecektir. zira yatırımcılar bu satışların bir de alışlarının olduğunu bilir ve alım yaparlar.

örneğin gezi parkı sürecinde %10 düşmüştü borsa. neden? çünkü sokak olayları artık kontrolden çıkmıştı büyük bir öfke patlaması vardı. fakat şöyle birşey var. iş bankasının binası yakılmıyor? taşlanmıyor? ya da koç holding fabrikaları zarar görmüyor. petkin tesisleri ateşe verilmiyor. olaylar sadece sokakta ve sloganlarla yürüyen bir protesto. elbette borsaların %10 düşmesi bir yatırımcı için harika bir fırsat. işte mustafa kamar'da diyro ki "ne olursa olsun... o hisse buraya çıkacak" diyor. diyelim ki işbankası hissesi %10 düştü. binaları yakılmadığı serverelri ateşee veirlmediği sürece %5 yükseliş "garanti" işte kamar buradan faydalanıyor. borsalar uzun vadede zaten hep yükselir. bugün olmasa bile yarın mutlaka yükselir ve mustafa kamar yineliyor "isterse dünya yıkılsın o hisse oraya gelecek." eh bunu zaten bütün yatırımcılar biliyor. ama mustafa kamar yineliyor "o hisse yükseleceek." eh tabii ki yükselecek arkadaşım.

borsalarjın eninde sonunda yükseleceğini zaten bilinçli yatırımcıların hepsi biliyor. bu adamda ondna faydalanıyor sonra da "vay anasını" diyorlar. ben bu adamın haber okduğnu bile sanmıyorum.
  • adam efsane olma yolunda hızla ilerleyen bir karakter. rus savaş uçağı düşürülmesi, hendek savaşı, milyonlarca mülteci, 15 temmuz darbe teşebbüsü ve suriye savaşı gibi bir tarihi süreçten geçerken ülkenin en önemli göstergesi olan bisti ayakta tutan adam olarak bence tarihe geçmeli. ve bistin önüne heykeli dikilmeli.

geçenlerde 2006 dan sonra tövbe ettim, maneviyata yöneldim 6 ay dağda yaşadım, 3 ay kağıt topladım nefsimi terbiye için diye özel şeyler yazdı, filmi yapılmalık bir karakter her şekilde.

not; az param olduğundan spekulatif kağıtlarda takılıyorum kendisinden dirhem faydalanamadım(yani borsanın batmadığı özgüvenini veriyor bu guveni kardan saymıyrum çünkü her insan gibi nankörüm) ama genel olarak borsaya geneleksel çakallara yaklaşımını takir ediyorum.
  • testere sever.
    hepiniz batacaksınız.