şükela:  tümü | bugün
 • dünya esaret şampiyonu.
  avrupa medeniyetini çökertecek keskin zekanın sahibi türk aktivist.

  bkz.
 • istanbul üniversitesi inşaat mühendisliği bölümünde profesör olarak eğitim vermektedir. ulaştırma alanında türkiye'de ve katar'da sayısız projeye imza atmıştır ve engin bilgilerini takdire şayan bir anlatımla ve tevazu ile derslerinde anlatmaktadır.
  çoğunlukla verdiği ingilizce derslerde, dersin felsefesini iyice öğretip bununla ilgili muhakkak birkaç soru sormaktadır.
 • arada bir hala belediyeye yönelik "...aramızda husumet çıkar." şeklindeki tehdidini okuyup güldüğüm şahıs.
 • --- spoiler ---
  çorlu’da 25 yurttaşın yaşamını yitirdiği tren faciasında yaşanan ihmalleri televizyon ekranlarına “başarılı bir menfez” diyerek aklayan prof. dr. mustafa karaşahin’in 2004’te meydana gelen pamukova tren faciasını da aklayan kurulda olduğu, ulaştırma bakan danışmanlı görevinde bulunduğu ve bakanlıkla ticari ilişkileri olduğu ortaya çıktı.

  cumhuriyet’in 9 yıl önce duyurduğu çıkar ilişkisinin, çorlu’da yine hükümeti akladığı tespit edildi. 8 temmuz’da çorlu ’da tren faciasını inceleyen bilirkişi heyetinden istanbul gelişim üniversitesi inşaat mühendisliği bölüm başkanı prof. dr. mustafa karaşahin’in ilginç geçmişi ortaya çıktı.

  karaşahin’in geçmişte de pamukova’da 41 kişinin yaşamını yitirdiği tren faciasını aklayan heyette yer aldığı belirlendi. 22 temmuz 2004’te hızlandırılmış trenin pamukova’da yaptığı kazada, faciayı soruşturmak için oluşturulan ve dolaylı bir şekilde makinistleri suçlayarak tcdd yönetimini aklayan “bağımsız bilim kurulu”nda yer alan karaşahin, o tarihin ardından bakanlıkta hızla yükseldi.

  2005-2012 yılları arasında ulaştırma bakan danışmanı olarak görev yapan karaşahin, 2009-2013 yıllarında da yüksek hızlı tren işletmesi danışmanlığı görevlerinde bulundu. 2013’ten itibaren ulaştırma bakanlığı bünyesinde kaza araştırma ve inceleme kurulu üyesi olan karaşahin ayrıca 2012-2014 yılları arasında çorlu faciasının meydana geldiği trakya demiryolu hattı yenileme projesi’nde danışmanlık hizmeti verdi.

  karaşahin’in ayrıca ulaştırma bakanlığı ile bir dönem ticari ilişki içinde de olduğu tespit edildi. gazetemizin 9 sene önce “bakanlığın ilginç işbirliği” başlığı ile duyurduğu ve karaşahin ile pamukova faciasını aklayan bilim adamlarının kurduğu raylı ulaşım sistemleri derneği’nin üyelerinin bakanlık ile ticari ilişkileri olduğunun bakanlık tarafından itiraf edilmesine karşın halen bilirkişi görevini sürdürmesi de dikkat çekti.
  --- spoiler ---
  haber linki
 • edit: 8 temmuz 2018 çorlu tren kazası ile alakalı raporu düzenleyen bilirkişi.

  video'daki sorulara cevap verecek mi merak konusudur?

  dipnot: mısra özün beyanlarını dinlemek için buyrunuz

  mustafa hoş'un tespitleri aşağıdaki gibidir.

  1 - çorlu tren faciasının bilirkişi heyetinde yeralan prof. dr. mustafa karaşahin 17 temmuz’da kazanın sebebinin aşırı yağış olduğunu söylüyor ve 25 insanın ölümüne neden olan menfez için “başarılı bir menfez” diyor. kim bu bilirkişi. önce konuşmasını izleyelim kim olduğunu yazacağım

  2 - çorlu tren faciası için inceleme bitmeden trenin devrilmesini aşırı yağışa bağlayan ve ölüm menfezini öven prof. mustafa karaşahin ulaştırma bakanlığı’na danışmanlık yapmış. bir çok hızlı tren yenileme hattında çalışmış. en skandalı da kazanın olduğu hatta proje danışmanı

  3 - çorlu treni bilirkişisi mustafa karaşahin’ i araştırdıkça çok daha acayip ilişkiler ortaya çıkıyor. mustafa karaşahin pamukova tren cinayeti “bağımsız bilim kurulu”nda da var. pamukova’yı akladıktan sonra ulaştırma bakanlığına danışman oluyor.

  4 - çorlu tren faciası bilirkişisi prof.mustafa karaşahin’in durumu ‘bilirkişi kanunu’na da aykırı.3.maddede“bağımsız, tarafsız ve objektif” kuralı var. karaşahin bakanlık danışmanlığı,hızlı tren yenileme hattı danışmanlığı yapıyor.hatta kazanın olduğu hattın da (2012-2014) danışmanı

  5 - çorlu tren faciası bilirkişisi prof. mustafa karaşahin pamukova tren kazasını aklayan heyetteydi. bu aklama karşılığı ulaştırma bakanlığı 165 milyar “telif ücreti” ödedi

  kaynak

  kaynakça;

  (bkz: oğuz arda sel)

  (bkz: 8 temmuz 2018 çorlu tren kazası)

  (bkz: kırık mermer fayans ve beton parçaları)

  (bkz: çorlu tren kazasında ölü sayısı daha fazla)

  (bkz: 8 temmuz 2018 çorlu tren kazasına yayın yasağı)
 • 7’si çocuk 25 kişinin öldüğü 8 temmuz 2018 çorlu tren kazasının ardından oluşturulan bilirkişi heyetinde yer alıp, kazayla ilgili tcdd yönetiminde hiçbir kusur bulmayarak, 14 ayrı danışmanlık sözleşmesi için 1 milyon 40 bin tl ödendiği ortaya çıkan şahıslardan…

  bir diğeri ise prof. dr. bekir sıddık binboğa yarman.

  22 temmuz 2004 hızlandırılmış tren kazasından da, mağdurlara bir ödeme yapılmamışken, 165 milyar tl para kaldıran "bağımsız bilim kurulu" isimli bilirkişi örgütündeymiş bu ikili...
  o zaman yanlarında inal seçkin, aydın erel ve metin başaran isimli (prof.dr., doç.dr. gibi unvanlar almış) şahıslar da varmış.
 • çorlu tren kazası'ndan sonra hazırladığı bilirkişi raporu çöp olmuştur. çocuklarına ve torunlarına utanç vesikası olarak miras kalmıştır.
 • demek bu ülkede maliyeti neyse bir insani satin aldiginda bir cinayeti örtbas edebiliyorsun. beklediler topluma o kazayi unutturdular. madur aileleri dava ettiler susturdular ve kapattilar davayi.

  mahvettiginiz adalet ile yargilanirsiniz insallah.