şükela:  tümü | bugün
 • türkiye cumhuriyeti'nin en büyük şanssızlığı onun bir 10 yıl daha yaşayamamasıdır. lakin fikirleri hala daha coğrafyamızda bize yol göstermekte ve kendi içinde evrilmektedir.
 • mustafam, kemalim...

  2017 yılındayız ve hala seni unutturamadılar. denemedikleri yöntem, izlemedikleri yol kalmadı...

  abd ile masaya oturdular,
  pkk ile...
  feto denen köpekler için senin çocuklarını çürüttüler rutubetli mapuslarda...

  şimdi rus ve iran var sırada... onlar seni örnek gösteriyor bu selefilere, bunlarda senin yoluna girmiş rolü yapıyorlar, oysa lağım çukurlarında; hala sana öfkeliler; "neden yunan' a teslim olmadın, neden ingiliz' e domalmadın" diye sana kızıyorlar. götleri açık emperyalist taşıyıcılarının kendilerini kıskanmasını ve tekrar kucaklarına almasını bekliyorlar.

  çok beklerler paşam... biz 2 yılda gördük bunların yüzlerini ama batı anca 10 yılda gördü. onlar bile sırtını döndü bunlara. gidecekler paşam... sen doğacaksın yine anadolu' ya seninla aydınlanacak yüzler.

  üzülme paşam biz hala ayaktayız son ferde kadar savaşırız.

  rahat uyu...
 • felsefesiyle ilkokul oncesinden tanistigim buyuk lider.

  asker bir baba ve ogretmen bir ailenin ataturk ilkeleriyle yetistirdigi bir cocuktum. dusuncelerini, icraatlarini ideal olarak degerlendiriyordum. ben buyudukce yaptigini dusundugum yanlislar gozume batmaya basladi. bu boyle olmamaliydi, sunu soyle yapsaydi dedigim bir donem gecirdim. boyle dusunmemin sebebi idealin ne oldugunu bildigimi dusunmemdi ve dolayisiyla bazi yanlis oldugunu dusundugum icraatlarim 'acaba gozumde mi buyutuyorum kendisini' diye dusunmeme sebep oldu. biraz daha buyudukten sonra dusuncelerim; bunu boyle yapmis, aslinda yanlis ama su nedenden dolayi yapmis oldugu icin aslinda hakli bunu yapmakta'ya evrildi. sebebi o zamanda yasamamis oldugumdan objektiflikten uzak, sade bir sekilde gozlemleyemememdi. yasadigimiz bu donemi gordukten sonra malesef ' keske' diyen bir turk evladiyim. ruhun şad olsun. ellerinden opuyoruz.

  vefat ettigi gune kadar ne yaptiysa dogru oldugunu dusundugu icin, bizim icin yapmisti. ozur diliyorum atam.
  1938 yilina kadar yasamis bir insanla asik atmaya calisan gundilere selamlar!
 • ilber ortaylı'nın kaleme aldığı ve yakında çıkacak olan/çıkmış olan/? kitap. kapağı görür görmez heyecan yaptım.

  https://twitter.com/…igsu/status/949672538501730305

  ek: 15 ocak’ta raflardaymış.
 • biz ona kral diyoruz .
 • samimi söylüyorum akp'nin şu hallerinden önce yeteri kadar sevmediğimi düşünüyordum. resmen akp hükümeti sayesinde atatürk'e olan sevgim, saygım ve hürmetim arttı. yaptıklarının ne denli değerli olduğunu çok ama çok daha net anladım.

  tanım : ulu önder.