şükela:  tümü | bugün
9624 entry daha
 • şu başlık altına gelip "atam kusura bakma hakkını helal et" diye ağlayanları anlamıyorum. eğer sen bugünden pes ettiysen hiçbir zaman "atatürkçülük" nedir anlayamamışsın dostum.

  zamanı gelecek. belki yarın belki yarından da yakın. ön safta olmayan namussuzdur.
 • el birliğiyle mezarında ters döndürdüğümüz.

  huzur için bir yol bulacağız. affetsin.
 • kurduğu cumhuriyet yerle bir edilmeye çalışılıyor. ve galiba başardılar da. meğer bizim türk halkı da buna hazırmış zaten.
 • bugün yaşasa dolar satın alarak hükümet devirmeye çalışanlara gülerdi.
 • “umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” mustafa kemal atatürk.

  salak salak ağlamayı kesin. bu dünyada her şey ama her şey değişir. tek değişmeyen şey karma. biz bu dünyaya "öğrenmeye" geldik. her şey değişir kardeşler. aklınıza gelebilecek her ama her şey. dünya tarihine bakın. bu ruh halini bırakın. ne uygarlıklar geldi geçti. mesela dinazorlara bakın. yediğiniz tavukla akraba dinazorlara. bu dünya kimseye kalmadı, kalmaz, kalmayacak. umutsuzuğunuz aslında kibirden. kibiri bırakın.
 • mavi gözlü dev,

  ölümündeki şaibeleri herkesin bilmesi gereken gerçek dünya lideri. zamanında bükemediği bileği öpmek yerine, kuyusunu kazanların, mirasını ele geçirebilmek için yaptıkları, tarihte bilinemez bir sayfa olarak kalmıştır.

  ileri görüşlülüğü, insana verdiği değeri vs. anlatan bir sürü özlü sözü vardır ve hepsi birbirinden değerlidir. yalnız benim için şu sözü en anlaşılması gereken sözüdür: (bkz: beni türk hekimlerine emanet ediniz)

  onun bu halka bakışının 180 derece ters bir doktrini ölümünün hemen ardından faaliyete koyanlar, bizi gazi mustafa kemal atatürk'ün yerine celladının fikilerine aşık etmeyi başardı.

  unutmayın! efendiler; köylü milletin efendisidir.

  götüm:kaynak
 • dahi insan. çıktığı ve yol gösterdiği topraklara hala çok çok fazla. fikirlerinin kıymetini bilemediğimiz güzel insan.
 • 7 yaşımdan beri dilimden, kalbimden bir gün düşmedi, eksilmedi..tartışma getirmez dünyanın gelmiş geçmiş en büyük devlet adamı, askeri..yoktan var ettiği ülke de bize yaşatılan şu günleri görseydi..iyi ki görmedi...
 • zaman geçtikçe daha da parlayan bir vizyonun sahibi.. değerini bilemedik. affetsin...
 • yeryüzünde sarılmayı tek istediğim kişi; keşke öyle bir şans olabileydi. ellerini öperdim, bağrıma basardım. ne büyük insansın sen derdim. şaşırırdım saçmalardım filan. o yukarı kalkık kaşlarını göğsüme bastırırdım. ulan ne özledik be atamızı. burnumuzda tütüyor, burnumuzu sızlatıyor büyük babamız.

  canım benim. senin gülüşüne kurban. ne büyük insanmışsın. her geçen gün anladıkça tüylerimiz diken diken.
  atam, canım benim, her yaptığın şey için, her biri için teşekkürler.
1040 entry daha