şükela:  tümü | bugün
9605 entry daha
  • el birliğiyle mezarında ters döndürdüğümüz.

huzur için bir yol bulacağız. affetsin.
  • kurduğu cumhuriyet yerle bir edilmeye çalışılıyor. ve galiba başardılar da. meğer bizim türk halkı da buna hazırmış zaten.
  • bugün yaşasa dolar satın alarak hükümet devirmeye çalışanlara gülerdi.
  • “umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” mustafa kemal atatürk.

salak salak ağlamayı kesin. bu dünyada her şey ama her şey değişir. tek değişmeyen şey karma. biz bu dünyaya "öğrenmeye" geldik. her şey değişir kardeşler. aklınıza gelebilecek her ama her şey. dünya tarihine bakın. bu ruh halini bırakın. ne uygarlıklar geldi geçti. mesela dinazorlara bakın. yediğiniz tavukla akraba dinazorlara. bu dünya kimseye kalmadı, kalmaz, kalmayacak. umutsuzuğunuz aslında kibirden. kibiri bırakın.
  • dahi insan. çıktığı ve yol gösterdiği topraklara hala çok çok fazla. fikirlerinin kıymetini bilemediğimiz güzel insan.
  • 7 yaşımdan beri dilimden, kalbimden bir gün düşmedi, eksilmedi..tartışma getirmez dünyanın gelmiş geçmiş en büyük devlet adamı, askeri..yoktan var ettiği ülke de bize yaşatılan şu günleri görseydi..iyi ki görmedi...
  • zaman geçtikçe daha da parlayan bir vizyonun sahibi.. değerini bilemedik. affetsin...
  • yeryüzünde sarılmayı tek istediğim kişi; keşke öyle bir şans olabileydi. ellerini öperdim, bağrıma basardım. ne büyük insansın sen derdim. şaşırırdım saçmalardım filan. o yukarı kalkık kaşlarını göğsüme bastırırdım. ulan ne özledik be atamızı. burnumuzda tütüyor, burnumuzu sızlatıyor büyük babamız.

canım benim. senin gülüşüne kurban. ne büyük insanmışsın. her geçen gün anladıkça tüylerimiz diken diken.
    atam, canım benim, her yaptığın şey için, her biri için teşekkürler.
  • degeri sonradan anlasilacak olan.. umarim o zaman hersey cok gec olmamis olur
1558 entry daha