25727 entry daha
 • bir zamanlar hac vazifesini yapmaya gitmeden önce atatürk'e olan minnet borcunu unutmayıp atatürk'ün kabri başında dua eden hacı kafilemiz...

  görsel
 • usta büyük insansın eşsiz lidersin ama şu demokrasiyi tren olarak kullananları süzgeçden geçirecek, eleyecek bir şeyler olamaz mıydı? bir testere mekanizması olamaz mıydı? diye düşünmeden edemiyorum. demokrasi hediye edilmemeliydi gelişi güzel bunu kötüye kullananlar kötüye kullanmayanların hakkını gasp edip şımarıklaşıyor. demokrasi türk halkına birkaç gömlek fazla gelmekte.
 • yaşasaydı ve onun emrinde bir asker olsaydım, kendimi öldürmem hususunda bir emir verseydi gözümü dahi kirpmadan silahımı şakağıma dayar ve tetiği çekerdim. öyle seviyorum kendisini.

  olmasaydi, olmazdık!
 • hakkında şu sıralarçankaya kitabını okumakta olduğum deha
  kendisi hakkında bilmem kaçıncıyı okuyorum ve her defasında ulusu için yaptıklarına yeniden şaşırır olduğum şeyler öğreniyorum
  hazır kader seçimimize yaklaşmışken döneminden bir anekdotla bitireyim
  “halife ve hürriyet ve itilaf iktidarı (günümüz erk'i ile özdeşleyin burayı) kuva-i milliyetçileri isyancı m kemal'i ise elebaşı olarak işaret edip din düşmanı gösterip katli vaciptir fetvaları çıkarırken diğer yandan da vatanseverlere karşı işgalcilere destek olmak adına (günümüz mültecileri ile eşitleyin burayı) “kuva-i muhammediye” adıyla bir ordu tertip edip onlara saldırmaktaydı (burayı da tüm erk kanallarının imkanlarıyla eşitleyin)
  dün işgalci 300k yunandı, bugün ise işgalcilerin sayısı 10 milyonu aşkın
  dün ben halifeyim( allah'ın temsilcisi) diyenler bugün de “biz emirleri allahtan alıyoruz” diyebiliyorlar
  zaman değişiyor ne ki türk evladının din kisvesine bürünmüş hainlikle mücadelesi hep baki
  umarım yine türkler ve türklük bilincine sahip az sayıda vatansever kazanacak
  ya da tüm vatan kaybedecek
 • hakkında hiçbir kitabın okunmaması gereken kişi.nutuğu bile kese biçe günümüz türkçesine uyarlıyoruz ayağına anlamından koparmaya çalıştılar zaten diğer kitaplarda da herkes kendi atatürk'ünü yarattı gidip beşiktaş'tan bir kitap alıyorsun bakıyorsun che soslu bir atatürk,fatih'ten kitap alıyorsun aynı atatürk olmuş sana şamil basayev.

  bana göre atatürk herkesin genel hatlarıyla hayatını öğrendikten sonra kendi vicdan süzgecinden geçirerek yorumlaması gereken birisi.
 • yattığı yerde savaş kazanmaya devam eden, türk düşmanı çomarları it gibi titreten türk yiğidi. adın yeter.
 • (bkz: asım arslan) (bkz: sömürülen atatürk ve atatürkçülük)

  atatürkçülük herkesin benimseyebileceği salak bir ideoloji olamaz ki!

  (bkz: rasih nuri ileri)(bkz: atatürk ve komünizm)

  atatürk ideolojileri teorik olarak bilmek yerine pratik olarak uygulayan bir liderdi. onun için bugün komünist atatürk, milliyetçi atatürk, liberal atatürk, devletçi atatürk gibi sayısı atatürk var. herkes kendisine yakın olanı çekip çıkarıyor ve gerçek atatürk ve atatürkçülük budur diyor. yukarıdaki arkadaşın da bahsettiği gibi semte göre atatürk ile ilgili kitapların içeriği değişiyor.
 • mücade ettiği dönemdeki şartlardan çook daha iyi durumdayız. battık, bittik, bu son seçim vs diye karamsarlık yükleyip durmayın, mücadeleye devam edin.

  bu topraklardan çıkmış en kaliteli insandır. türkiye cumhuriyeti en büyük gelişmeleri kendisinin kısacık döneminde yaşamıştır. 80 yıldır onun izinden gidecek bir lider beklenmektedir.
 • ibretle ve hayretler içerisinde kalarak okuduğum başlık. seküler olduğunu, dogmalardan arındığını, hatta ateist olduğunu söyleyen insanların ölmüş bir faniden medet ummaları, yalvarıp yakarmaları, hatta müslümanların hz muhammedi adım adım takip etmeye çalışmasına benzer biçimde atatürk 10 kasım 1938'den önce ne yapmışsa şimdi aynısını ben de yapmalıyım şeklinde son derece akıl dışı, son derece dogmatik düşünce ve fiillere sahip olması insanı hayrete düşürüyor.
 • çok özledim...
3698 entry daha
hesabın var mı? giriş yap