• keşke olsaydın. . hiç tanimadan çok özlüyorum seni. çaresiz hissediyorum kendimi , birine güvenmek istiyorum. bak bu adam bizim için ülke için birşey yapıyor demek istiyorum ama hepsi aynı . kendilerinden başka kimse umurunda değil. biz ülke olarak çaresiziz aslında. bunun farkında olanlar ve olmayanlar olarak ülke ikiye ayrıldı hepsi bu.. ve hepimizin sana o kadar ihtiyacı var ki..
  • bizim yobazlar kaldırmaya çalışırken çinin sahiplenip ders olarak müfredatına eklediği nadide kişilik. insanlar ölür et kemik çürür öğretiler ölmez.
  • değerini her geçen gün daha iyi anladığımız kişidir. nerede yobaz,bölücü,keko varsa bu muhteşem zata çamur atmaktan başka bir halt yememiştir. ama yinede "ne mutlu türküm diyene" sözü ile kaparım konuyu.
  • söyledikleri ile ne kadar ileri bir görüşe sahip olduğunu her geçen gün kanıtlayan yaşamını bir ülkeye adamış öğretmen, komutan, ata
  • bir harmandalı oynayışı vardırki sorma gitsin
  • pahlavi'lerin en büyük idolü olan bu topraklardan çıkmış en vizyonlu lider.
  • türkiye cumhuriyeti'nin kurucusu, ulu önder, ebedi yol gösterici, büyük komutan.

yarattığı düşünce sistemi günün şartlarına göre gelişen, kendini çağa uyduran bir düşünce sistemidir.

fennin ve bilimin yol göstericiliğine inanmış bu adam. bize de bunu göstermiş. bu yol gösterici her zaman, çağının en doğrusu olacaktır.

bugün islamcı halk yüzünden az kalmış olan, orta doğu ile farklarımızın hepsini bu adama borçluyuz. bizi 15 senelik iktidarında orta doğu bataklığından tek hamlede çıkardı. bundan 40 sene önce ülkemiz vatandaşları avrupa'ya vizesiz gidebiliyordu. bugün vize muafiyeti için taklalar atıyoruz. ülke iyiye değil, kötüye gidiyor.

küresel ekonominin gelişmesine bağlı iyileşmeler ve teknolojideki ilerlemenin getirdiği imkanları ülkenin gelişmesi sanmamak lazım.

2002'de türkiye seviyesinde olan ülkeler, şu anda da türkiye'den ya daha iyi durumda ya da türkiye gibiler. çünkü küresel ekonomi topyekün büyüdü. türkiye'ye has bir gelişme yok.

türkiye'nin dünyadaki gelişmeden payını alıp bir miktar büyümesini büyük başarı olarak görenler, atatürk'ün yaptığı devrimleri küçümsüyor. böyle bir cehalet.

atatürk türkiye'deki yaşamın temel direğidir. getirdiği medeni hukuk düzleminden tut, bizi yanlış takvimden kurtarmasına kadar her şeyin temeli atatürk'tür.

atatürk olmasa, 354 günlü ay takvimi olan hicri takvimi kullanırdık. her sene mevsimler farklı aylara denk gelirdi. ramazan ayı o yüzden sürekli farklı bir mevsime geliyor, takvim yanlış.

bırak cumhuriyeti, bırak devleti şunu bunu. atatürk olmasaydı teknik olarak hatalı bir takvimle komple yanlış hayatlar yaşamaya çalışıyor olurduk.

bu en basit şeyde bile onun izi var.

resimleri olmasa, heykelleri olmasa, ismi anılmasa bile yaşamımızın temeli atatürk'tür. ve yaptığı devrimler hayatı o kadar kontrolü altına almıştır ki, hiçbir şekilde geri dönülemez. atatürk türkiye'yi yaşama ve akla bağlamıştır. bu bağları türlü yobazlıklarla koparmak isteseler de yapamazlar.

izin silinmez.
  • halen anlaşılmamasına git gide şaşırıyorum. bu adam olmasaydı, o uzaktan üzüldüğünüz suriyeli' lere dönecektik 1920 lerde. kendimiz ekaçacak ülke arayacaktık.

bugün buradaysak işte bu adam sayesinde.
  • bazı beyinsizler tarafından 20. yüzyılın başında milliyetçi olmakla suçlanmış, bak sayın beyinsiz kardeşim bu adam kendisini mutlak doğru olarak hiçbir zaman nitelendirmedi, aymazlığın ve cehaletin beni benden alıyor.
  • türkiye'yi 70 sene boyunca islamcılık ve onun getirisi olan gericilik, terörden koruyan ideolojiyi yaratan lider. ne yazık ki bu ideolojinin içine el birliği ile sıçtık.
hesabın var mı? giriş yap