• kurucu ilkelerin, fikirlerin hep yaşayacak büyük insan.
    saygıyla özlemle anıyoruz.
  • çok seviyorum, babamı özler gibi özlüyorum, yüzünü görünce öyle hüzünleniyorum... nur içinde uyu paşam.
  • yattığı yerden kalksa, gelse selamlasa bizleri, onun için akan göz yaşları sel olur temizler bütün pislikleri ülkemden.

rahat uyu güzel insan.
  • sirenler çaldığında kalbi sızlamayan türkler, laiklik ile soyunmayı zihinlere eş kılan fikirsizler, eğitimi ağızlara sakız eden liderler var oldukça; o sirenler her sene daha hüzünlü çalacak.

rahmetle anıyoruz,arıyoruz.

ne mutlu türküm diyene.
  • özgürlüğü bize armağan eden güzel adam .
    saygıyla ve özlemle...
  • dünyada bugüne kadar pek çok lider konumunda insanlar geldi geçti ama senin kadar geleceğe yön veren, evrensel bir vizyonu olan pozitif görüşte ileriyi görebilen bir lider olmadı, olamadı ve muhtemelen olmayacak da. seni özlem, sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.
  • değerini her gün daha iyi anladığım büyük şef, büyük insan. huzur içinde uyu.
  • ah atam ah... allah sana biraz daha ömür nasip etseydide bizi bu denli şeylerden kökünü kazısaydın be keşke. ama suç bizde. gençliğe hitabeni anlayamıyoruz atam seni çok özlüyoruz...
  • askeri başarılarının, devrimlerinin ve antiemperyalist oluşunun yanı sıra; sanata ve ilme önem veriyordu. biliyordu ki; o muasır medeniyetlere giden yol ancak ilmin açtığı, sanatın aydınlattığı bir yol olabilir. sanat için güzelliğin ifadesi; ilim için en hakiki mürşid, diyordu... hatta demiştir ki:

“güzel sanatlarda başarı; bütün inkılapların başarılı olduğunun en kesin delilidir. bunda başarılı olamayan milletlere ne yazıktır! onlar, bütün başarılarına rağmen medeniyet alanında yüksek insanlık sıfatıyla tanınmaktan daima yoksun kalacaklardır.”

böyle bir vizyonla boy ölçüşebilecek vizyonda herhangi bir lider var mı "günümüzde"? bugün ulaştığımız çöplük seviyesinden utanıyorum ancak bu kadar fedakar, zeki ve aydın bir insanın hayallerinden yükselerek doğan bir ülkeden hala umudum var. büyük saygıyla... ruhu şad olsun.
  • minnetle anıyoruz..
hesabın var mı? giriş yap