• minnetle anıyoruz..
  • sarı saçlım, mavi gözlüm. bu ülkenin başına gelen en güzel insan.

ışıklar içinde uyu güzel atam. saygı, sevgi, minnet ve özlemle...
  • dünya devrimler tarihini bilmeyen öküzlerin, o şartlarda bir burjuva devrimi yaptığına kaz kafalarının basmaması sonucu, fütursuzca ve cahilce eleştirdikleri, bin yılın tartışmasız en büyük devrimcisidir.

onun fikirlerini yaptıklarını okumak ve anlamak, bulunduğu şartları göz önüne alınca gerçekten çok heyecan vericidir. kendi halkını önemsedi o, şimdiki çakma aydınlar gibi "bu milletten bi bok olmaz" demedi. devrimin halkla bütünleşmedikçe uygulanamayacağını çok iyi anlıyordu çünkü. anadolu türkmenleri'ni iyi tanıyordu ve neler yapabileceklerini de iyi biliyordu. asla halkı aptal, ahmak, koyun sürüsü vs. gibi sıfatlarla tanımlamadı. bilakis "türk milleti zekidir", "türk milleti çalışkandır" diyerek halkın üzerine büyük bir sorumluluk yükledi.

onu büyük lider ve başkomutan yapan, asla ayrıntıları kaçırmaması ve dahiyane bir ufka sahip olmasıdır. elbette bunu da çok okumasına, okuduğu yazarları ve bulunduğu çağı çok çok iyi anlamış olmasına bağlıyorum.

fikirler ölümsüzdür. işte onu büyük yapan budur. o fikirler ki şu an yaşadığımız çağda dahi, çağın asla dışında kalmayan, hatta halen tazeliğini koruyan, güçlü fikirlerdir.

ölümsüzsün atam. ve iyi ki bizim liderimiz olmuşsun. türk, senin gibi büyük önderlerin varlığıyla dünya tarihine bir çok kez damgasını vurmuştur. gölgende çaresizce ve acizce havlayan itler gelip gelip geçecek. ama senin fikirlerin devrimlerin kurduğun cumhuriyet ilelebet payidar kalacak!

her geçen gün daha da dinçleşiyorsun ve her geçen gün seni daha iyi görüyorum. iyi ki varsın, iyi ki bizim atamızsın!

minnet ve saygıyla anıyorum...

dzlt: imlâ.
  • her 10 kasim sabahi gibi icim buruk, bogazimda bir dügümle uyandim. anitkabir’de dilek balonlarinin ucuruldugu video’yu gorup yigidim aslanim burda yatiyor’u duyunca hickiriklarla agladim yine. aldigim nefeste, ruzgarda uçusan sacimda, yetistirdigim çocuğumdasin o yuzden hic ölmeyeceksin. seni kalbimin en derin yerinden seviyorum. ilelebet sevecegim.
  • her yıl bu saatlerde hüzün çöküyor üzerime
    sadece bu saatlerde çöktüğü anlaşılmasın ha
    sadece daha da belirginleşiyor

mehmetçiğe seken her kurşunda kan ağlıyor içimiz bu hüzünle
    patlayan her bombada, akan her damla kanda yüce mabedinden izliyor atam
    torunları fazla vefasız
    askerinin başına çuval geçirilmesini oturup izleyen paşa torunları var onun
    o olsa ne yapardı?
    şehit kanıyla sulanan toprakları bir kaç imza ile verir miydi başkasına?
    dini islamı sömürenlere göz açtırır mıydı?
    kurmaz mıydı vatanı dikleştiren istiklal mahkemelerini tekrardan

özür dileriz atam. emanetine sahip çıkmadılar, çıkamadık.
    elimizden gelen tek şeyse çok çalışmak . bilimin ve senin gösterdiğin ışıkta durmadan koşmak.
    vatanını en çok seven ona en çok hizmet edendir demiştin sen.
    aynen öyle ilerliyoruz işte.

rahat uyu.
    torunlarından bazıları yüz yıllar da geçse üzerinden seni her dakika anacak.
  • büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir.
  • adam ve atamdır.
  • dönme atam, çünkü dönsen bile bize emanet ettiğin bu güzel ülke artık hiç bıraktığın gibi değil, toparlanacak gibide değil, kimlerin elinde ve yönetiminde olduğu malum. onlara gelene kadar da çok parlak bir gelecek yaşamadık ne yazık ki.

sen bu ülkenin en büyük şansıydın atam ama senden sonrakiler kördü, dilsizdi, sağırdı..
  • her ülkenin bayrağı ve marşı olduğu gibi bir de geçmişinde yol gösterici bir lideri olmalı. ülke insanları bu lider gibi düşünmeli, bürokratlar "o yaşasaydı nasıl yapardı" demelidir.

kutuplaşmanın engellenmesi için ve doğru olan tek bir yolda ilerlemek adına bu ülkenin nadir değerlerinden birisidir mustafa kemal.

salt bir parti lideri veya komutan değildir.. bu ülke için her şeydir mustafa kemal.
  • ölümünden 79 sene sonra milletçe en büyük ortak paydamız, heyecanımız ve umudumuz senin fikirlerin. işte bu yüzden #fikirlerölmez
    saygi, minnet ve ozlemle aniyoruz
hesabın var mı? giriş yap