• büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir.
  • adam ve atamdır.
  • dönme atam, çünkü dönsen bile bize emanet ettiğin bu güzel ülke artık hiç bıraktığın gibi değil, toparlanacak gibide değil, kimlerin elinde ve yönetiminde olduğu malum. onlara gelene kadar da çok parlak bir gelecek yaşamadık ne yazık ki.

sen bu ülkenin en büyük şansıydın atam ama senden sonrakiler kördü, dilsizdi, sağırdı..
  • her ülkenin bayrağı ve marşı olduğu gibi bir de geçmişinde yol gösterici bir lideri olmalı. ülke insanları bu lider gibi düşünmeli, bürokratlar "o yaşasaydı nasıl yapardı" demelidir.

kutuplaşmanın engellenmesi için ve doğru olan tek bir yolda ilerlemek adına bu ülkenin nadir değerlerinden birisidir mustafa kemal.

salt bir parti lideri veya komutan değildir.. bu ülke için her şeydir mustafa kemal.
  • ölümünden 79 sene sonra milletçe en büyük ortak paydamız, heyecanımız ve umudumuz senin fikirlerin. işte bu yüzden #fikirlerölmez
    saygi, minnet ve ozlemle aniyoruz
  • dönemin kurmay kesiminin çok yetenekli kişiler olduğu aşikar. ancak mustafa kemal, yeteneğin yanında, azim, çalışma ve stratejik düşüncenin gücü ile atatürk soyadını hak etmiştir.
  • saygı ve özlemle..
  • ne kadar unutturulmaya çalışılsa bir o kadar hatırlanan
    ne kadar öldürülmeye çalışılsa bir o kadar yaşayan
    kin ne derse desin, anadolu toprakların gördüğü en büyük liderdir atatürk. ruhu şad olsun.
  • çocukluğumda atatürk'ü, yalnızca, kurtuluş savaşında bu millete önderlik etmiş büyük bir komutan, askeri bir deha zannederdim. ama yıllar geçtikçe, bu milletin fertlerinde gördüğü cehalete ve anadolu'da yaptığı gezintilerde fark ettiği geri kalmışlığa bakarak nasıl da dertlendiğini, nasıl da mahvolduğunu, anlar oldum. bazen çok fazla içmesinin sebebini buna bağlarım. atatürk kafasının içinde yalnız bir adamdı bence. bu çok büyük bir yalnızlık. buna inanıyorum. atatürk'ün hissettiklerini anlayabiliyorum. bana göre, atatürk'e sorsalardı; cumhuriyet dönemindeki fikri mücadelesinin yanında kurtuluş savaşının esamesi bile okunmaz, diyecekti. yedi düvele karşı, sefalet içinde verilen kurtuluş savaşı, cehalete karşı neredeyse bir asırdır verilen savaşın yanında devede kulak kalır.
  • yüzyıllar boyunca açlık ve sefalete bırakılmış elinden hürriyeti alınmış sadece savaş ve vergi zamanlarında kralların padişahların aklına gelmiş gariban bir halkla ulusal kurtuluş savaşını gerçekleştirmiş ve ülkesine cumhuriyet gibi insanı insanın kölesi olmaktan çıkartan en modern yönetimin şeklini armağan etmiş büyük komutan ,büyük devrimci,büyük lider.

anısı ve eserleri önünde saygıyla eğiliyorum.

devrimlerini gerektiğinde canım pahasına koruyacağıma namusum ve şerefim üzerine ant içiyorum.
hesabın var mı? giriş yap