• özü bakışından belli olan bir adam. haddim değil belki ama yürekli olduğu gözlerinden belli. kaşlarını çatışından.
  • (bkz: #8560753)
  • mustafa kemal fikirdir,mustafa kemal özgürlüktür,mustafa kemal gelismektir.
    bazılarının yaptıklarına hala bok atmasına rağmen yaşadıkları ülkenin kurucusu,bu milleti tutsaklıktan kurtaran,devrimleriyle halkın refahını arttıran,kula kul olmayı değilde bu millete insan olmayı öğreten deha bir kisiliktir.
  • hakkında yazılan güzel şeyleri okurken gecenin bir vakti yürüdüğüm boş sokakta koşmayı istiyorum. bu ülkenin başına gelmiş ve gelebilecek en iyi şey, huzur içinde uyu.

ruhun şad olsun.
  • "fransız devriminde ideoloji, yaşayan sorunların bir ürünü idi. oysa 1920'lerin türkiyesi'nde, demokratik cumhuriyeti gerektiren koşullar yoktu. tıpkı, aynı yılların rusyası'nda, marksist bir ideolojiyi gerektiren koşulların olmadığı gibi.

fransız devrimcileri, tarihsel evrimin peşinden gitmekten başka bir şey yapmadılar. mustafa kemal ve lenin gibi devrimciler ise evrime yön verdiler, hızlandırdılar. bunun için kullandıkları silah da ideoloji ve yeni insandı.

kültür devrimleri yeni insanı yarattı. yeni insan da toplumun içinde bulunduğu koşulları değiştirdi.

yoksa, demokratik toplumun gereği olan insanın ortaya çıkması için yüzyıllar boyu beklemek gerekirdi. geri kalmışlar ve gelişmişler arasındaki mesafeyi kısaltmak olanağı kalmazdı." ahmet taner kışlalı - atatürk'e saldırmanın dayanılmaz hafifliği
  • ben ülkesi için çalışan herkesin gözünde mustafa kemal atatürk’ü görüyorum:

sağcısı, solcusu, koministi, kapitalisti, türk’ü, kürdü, laz’ı, çerkez’i, rum’u, ermeni’si, yahudisi, müslümanı, müselmanı, hristiyanı, deisti, ateisti... büyük ve ilaniyahe payidar olacak türkiye için çalışan herkes aslında birer mustafa kemal atatürk değil de nedir?

dolayısıyla 10 kasım günü ebediyete intikal eden kemal atatürk’ü unutmayacak ve unutturmayacak, cumhuriyeti ile birlikte kıyamete kadar yaşatacağız. atam izindeyiz.
  • başardıkları ve dehası zaten malum olmakla beraber bence dünyanın en yakışıklı ve karizmatik lideridir.
  • ”fikirler ölmez”
    özlem ve saygıyla...
  • ilham kaynağım, asalet sembolüm, azim gücüm, doğruluk abidem.
  • 6. sınıf ingilizce sınıfı öğrencilerime ben de (bkz: mustafa kemal atatürk) kimdir diye sordum. cevapları kendi seviyelerine uygun bir şekilde ingilizce verdiler. hem ingilizce çalışmaya devam ettik, hem de atamızı saygıyla andık. cümle kurmaya çalışırken gözlerindeki aydınlığı görmek, ayrı bir memnuniyet konusuydu.
    www.youtube.com/watch?v=xqmxvpo9tyy
hesabın var mı? giriş yap