şükela:  tümü | bugün
  • mustafa kemal'den başka kimseyi ilgilendirmeyen adamdır.
  • zamanında gümrük kontrolörü olarak çalışmış ve emperyalist batı dünyasının eline veren bir yiğiti ne yazık ki erken yaşta babasız bırakmıştır.
  • kalıtımı üstün bir babadır.

hani seni (gerizekalı sözlük müfettişi parantez içine bak, buraya bak... "sen" sözcüğünü genel anlamda kullanıyorum. kimseyi işaret etmiyorum) katlamaktan çekinmez.

katlanmışlığın acısı da kolay çıkmaz.

ağlak ödlek götlek bi ucube olur çıkarsın.

bi de nesiller boyu sürüyo biliyo musun?..
  • büyük demokrat türk şakirtleri tarafında hep merak edilen insan.
    kişileri din ırk soy sopa göre ayırmadığını iddia edebilecek ileri demokratlara ve kankaları yetmez ama evet'çilere dert olabilecek insan
    ama herkes önce kendi babasından başlasın.
    malum sizin camiada badelenmek pek bir moda.
    ulan dallama, ana baba soracağına şeref haysiyet ara.
  • ali rıza efendidir.
    okulda bize gösterilen fotoğraflardaki ali rıza efendi midir değil midir ne beni ne de başkasını ilgilendirmez. dünya üzerinde ender bulunan bir insana hayat vermiştir.
    oğlu çocuk yaşta iken vefat etmiştir ama buna rağmen, babasız kalan oğlu büyüyüp, dünyanın en büyük liderlerinden biri olmuştur. yok olmakta olan bir ulusu kurtarıp halkına demokrasi ve cumhuriyet hediye etmiştir.

tıpkı babası gibi o da evladı daha küçücük iken, erken yaşta hayatını kaybetmiştir.
    ama onun aksine, onun evladı bir takım sapkınlar yüzünden sağlıklı bir şekilde yetişememiştir ve artık tükenmiş, hasta yatağında yatmaktadır.
    etrafındaki akbabaların ağzından damlayan salyalar ile beslenen bir takım hastalıklı bünyelerin hedefindedir.
  • "okyanus ötesi"ni hiç görmemiş bir insandır.
  • senin baban belli de noluyor diye sordurdur insana.
  • (bkz: abduş ağa)