*

şükela:  tümü | bugün
  • boşuna zift medyası denmediğini gösteren olay.
  • edit: başlığın ilk hali hürriyet'in atatürk'ün gazi ünvanını sorgulaması idi. başlığı taşımışlar. aşağıdaki yazı ona hitaben yazılmıştı.

bütün yazıyı okudum bir türlü bulamadim.hürriyet nerede gazi ünvanını sorgulamış? bu nasıl baslık?bu nasıl içerik? oldukca detaylı bir sekilde saatin akıbeti anlatılmış... iyi de bir yazı. gazilik ne alaka kardeş? ayrıca gazi ünvanının saatle ilgisi yok. sakarya savaşı ile ilgisi var...
  • yazıyı okudum, art niyet göremedim.
  • çarpıtma mı cehalet mi bilinemez olan. cehalet varsayalım, siz de en son inkılap tarihi dersine girdiğinde hala neanderthallerin ortalıkta dolaştığı bir abinizden öğrenin

mermiyi durduran saat -> çanakkale savaşı
    gazilik ûnvanı -> sakarya savaşı burdan bak

yani saatin nerde olduğu, ve hatta varlığının sorgulanması dahi gazilik ûnvanının sorgulanması olmaz.

edit: türkçe sorunlu tabi, gazi olmasına yol açan saat... sanki savaşa bir saat yüzünden katılmış.
  • yazıyı okumadan art niyet göremedim o derece.
  • atatürk'ü kendi tekelinde zanneden, cahil zihniyetin açtığı başlık. adamlar atatürk'le alakalı araştırma yapmışlar, resmi belgelerle. gazi olduğunu kabul ederek yapmışlar, saatin başına ne geldiğini bulmaya çalışmışlar.
  • bizimkiler de az değil ya. atatürk'ü koruyalım diyoruz bazıları bokunu çıkarıyor işin. atatürk'ü eleştirilemez görüyorlar. milleti siz soğutuyorsunuz atatürk'ten. ulan adamlar ne güzel haber yapmış neresinde sorgulama var bunun?
  • güzel bir habercilik olmuş. o saati herkes bilir ama liman von sanders’e verildiğini pek kimse bilmez. ben de bilmezdim haberi okudum öğrendim. ortada kötü niyet görmedim. bu kadar hassas olmanın bir anlamı yok. atatürk gazi ünvanına sakarya’da attan düşüp 2 kaburgasını kırarak, mareşal ünvanını ise yine aynı savaşı kazanarak elde etmiştir. sakarya savaşı 250 yıldır avrupa’da devam eden türk çekilmesini sonlandıran önemli bir savaştır ve mustafa kemal bu savaşın komutanıdır. gazidir, mareşaldir, bir ulusun babasıdır.