şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tiz olsa da, gür olsa da farketmeyecektir. hayır sesi tiz olsun boyu kısa olsun ne olacak. bu donelere laf edenlerin sesi zaten her filmin fragmanında "this summer" diyen adamla birebir aynıydı. nerden vursak diye şaşırdınız. slip don giyiyormuş atatürk bazen ne kadar ezik değil mi. rengi beyaz üstelik!
 • kuşkusuz halka adam gibi hitap eden bir sestir. asla halka böğürmez.

  edit: z.ö.'nüzü de alın gidin.
 • hayatları şekilcilikten ibaret olanların takılacağı şeylerden biridir.

  kendisi bu gibi yaratıklara gereken ayarı çok önceden vermiştir zaten.

  (bkz: beni anlamak demek mutlaka yüzümü görmek değildir)

  bu biter boyu gelir, o biter başka bir şey bulurlar çok takılmamak lazım, ayrıca ufak bir şey daha; yalancılıkta üstlerine yokmuş bu yaratıkların, anıtkabirde sergilenen elbiselirin yanında giydiği zamanki resimleri de bulunmaktadır. isteyen gidip bakar.
 • birincisi ince değildir. ikincisi, ince olsa bile şatoda yaşayan titrek sesli ağlak hocadan ya da hocalardan iyidir.
 • bazı insanlara çok garip ve inanılmaz gelecek ama kitapları kapağına göre seçmeyen insanlar var bu hayatta. bu insanlara "ne söylediğini dinlerken tonunu umursamıyoruz" dedirten sestir.

  şarkıcı, spiker vs olmadığına göre güzel olması gibi bir beklentinin abes olacağı ses tonudur aynı zamanda.
 • tiz değil ,tok bir sese sahiptir.

  http://www.youtube.com/watch?v=ve8s0mneqvy
 • trt ses sanatçısı ve boyu 1.90 olanlarca eleştirildiği için hakkındaki eleştirilere cevap veremediğim...

  şimdi sözlükteki yazar arkadaşlarını arayıp "üstad bak ne güzel başlık açtım eheheh" diye vik vikliyodur tavşan sesleriyle koduumun şakirtleri.
 • bizzat, nitrat tabanlı film kayıtlarını seyretmiş ve onları hd kalitesine çıkarma projesinde bulunmuş biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki tiz olmayan sestir.
  gayet oturaklı bir ses tonu vardır mustafa kemal atatürk'ün. kayda alınırken, kayda alan kişilerin kolu hızlı çevirmesinden kaynaklanmış bir durumdur bu. o zamanın kayıtlarına bakarsanız insanları hızlı hareket ederken görebilirsiniz. bunun sebebi de budur. boy konusuna gelince boyu da çok kısa değildir atatürk'ün. yine o zamanın kayıtlarında gördüğüm kadarıyla, iran şahı ile olan konuşmasında, alman subay ile olan konuşmasında, ki yanında dolaşan insanları da baz alarak söylüyorum, bir boy problemiyle karşı karşıya olmadığı aşikardır.

  bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaması umuduyla.
 • bu ülkenin insanını ömür boyu kendini gerçek bir diktatöre borçlu hissetmek durumunda bırakmış birinin sesi midir değil midir diye düşünmeden edilemeyen sestir.