şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yazar arkadaş,
    her gün zulümden baskıdan sinerek buralarda ağlayıp götü yaymak yerine,
    bireysel anlamda mücadelesini başlatmış ve kitlelere ulaşmasını istemektedir.
    gönülden desteklediğim takdir ettiğim bir girişim, mücadele, başkaldırıdır.

atatürk resmine siyasal simge diyorsanız, varsın öyle olsun.
    biz sizi zaten siyasal simgelerinizden rahatlıkla ayırt edebiliyoruz,
    bundan böyle sizde bizi bilin.
  • akp'liyim ama hemen asalım o zaman der bunlar. oradan ekmek çıkmaz.
  • yobazın en bol olduğu bir yerde iş yapıyorum. iş yerine giren direk bu manzara ile karşılaşıyor. alayına gider amk... ben ekmeğimi dürüstlükle ve beynimle kazanıyorum. istediğim simgeyi de iş yerime koyarım..

http://i.hizliresim.com/r6deom.jpg
  • bunu yıllardır yapıyorum.

atatürk posterli dükkana girdiğimde yeminle bir ferahlık bir güven duygusu yayılıyor içime. şimdilik daimi müşterisi olduğum üç işyeri var. bir eczane,bir kasap ve bir baharat-kuruyemişçiden oluşan bir pörtföyüm var.

bu kampanyanın bilinçli ve organize şekilde genişlemesi lazım. madem ki bizden başka kimsemiz yok ve madem ki derdimizi gören yok o halde kaynakları doğru yerde kullanalım. hatta bunun veritabanı bile paylaşılabilir.
  • 15 yıldır istisnasız gösterdiğim davranış biçimi.

sadece bu da değil parametrem, tip/kılık kıyafet/isim/gazete diziliş sırası falan da önemli.

çok basit bir test daha var, benim gibi çok yer değiştiren biri iseniz sık sık bir tek defa göreceğiniz insanların dükkanına girersiniz ve kiminle alışveriş yaptığınızdan haberiniz olmaz, böyle durumlarda mesela yaz sıcağında girip suyun fiyatını soruyorum, şehre ve muhite bağlı olarak 0.5 ile 1tl arasında olabilecek rakamı zaten tahmin ediyorum, çok düşünüp bir üst seviyeden fiyat veriyorsa zaten olasılıkla duvarda resim de yoktur. başka ipucu aramaya gerek yok.
  • benim her zaman dikkat ettigim olay.

istanbul'da türlü çeşit insan var, farkedemiyorsunuz fakat trakya'da iseniz özellikle bu olaya dikkat etmenizi öneririm.

o ya da bu marketten kasaptan veya manavdan herhangi birinini seçmem benim özgürlüğümdür.

mustafa kemal atatürk bir fikirdir. bir gelecek kaygısıdır ve hala o'nu put zannedenler hala bu fikri kavrayamamış olanlardır.
  • planlama aşaması bile akitleri tutuşturmus kampanya.
    "gazi paşa, diyeceksin." diyor bir de takiyeci troll.
    biz "atatürk" diyoruz. bu ülkenin kurucusunu sıradan bir gaziye indirgeyemezsin.
    kampanya atatürk adını kullanamayan herkesi kapsamalıdır. gazi paşa falan diye kısayol kullanmaya çalışan çakallara karşı uyanık olmak lazım.
  • ben karşıyım böyle şeylere. rozet atatürkçülüğüne de gösteriş müslümanlığına da. onun yerine türkan saylan'ın yolunda gidip eğitim vakıfları kurun, en basitinden müzik stüdyoları-dersaneleri açın mesela, destekleyelim.
  • uzun suredir halihazirda uygulamaya calistigim eylem.
  • 15 temmuz sonrası en sık kullanılan kelimelerden biriydi 'liyakat', maalesef en çabuk unutulan kelimelerden biri olacak gibi.

ne kadar müsaitiz ötekileştirmeye.

layık olan yerden alış veriş yaparım.

dükkanı temiz olandan, tartımda hata yapmayandan, son kullanma tarihi geçmiş ürünün etiketini değiştirip müşteriye itelemeye çalışmayandan alırım.

güler yüz ile karşılayandan, selam verip hatır sorandan alırım.

giydiği cüppeye, dükkana astığı resime ya da duaya bakmam. içki satıyor mu diye bakmam.

layık olandan alırım. çok net.

kağıt gibi incecik kaldı güzelim ülke. bir kağıdı yırtmak için iki ucundan tutup çekmek gerekir. kağıdın bir ucunu tutup çekiştiren birileri var zaten, bir ucundan da biz tutarsak o kişilerden ne farkımız kalır?

tanım: abesle iştigaldir