şükela:  tümü | bugün
  • beyzbol sopası ve bıçakla öldürülen yönetmen.
  • çanakkale yolun sonu, garip bir cinayet, ankara ayazı filmlerinin de aralarında bulunduğu 49 dizi ve filmin yönetmenliğini yapan, 4 filmde de oyuncu olarak kamera karşısına geçen yönetmen.

bugün, fimlerinde oynayan bir figüran tarafından öldürülmüş, haberdeki fotoğrafını görünce nerden hatırlıyorum bu yüzü diye düşündüm, hababam sınıfı filminde ilyas salman'ın palto hediye ettiği sefaymış, hani sefaletten gelen sefa,
  • cinayetinin kurgusuna baktığımızda bir nefret cinayetine kurban gitmişe benziyor.
  • kahinler tarafından cinayeti çözülen yönetmen. nasıl insanlar olduk da böyle bir senaryoyu yazıyoruz. velev ki doğru böyle bir senaryo. nerden öğrendin arkadaş da buraya yazıyorsun.

benim için haldun dormen'le yaptığı programla anılacak. o zamanlar sinema hakkında yapılan doğru dürüst tek programdı.

düzeltme: bu yazının muhatabı detektif enteysini silmiş. iyi de olmuş.
  • arkasından pek çok senaryo yazılacaktır ölümüne dair. artık aramızda değil kendini savunamaz nasılsa!. ıkiside alkollüymüş ne yaşandığını bilemeyiz ama şu gerçek ki söylenen yada yapılan hiçbirşey ölümü hakettirmez. öldüren kişi ceza indirimi almak için kendini haklı çıkartacak bir beyanda bulunacaktır ama telefonunu ve cüzdanını almış olması büyük bir delil , öldürenin para almak yada hırsızlık amaçlı orda olduğunu düşündürüyor.

yeni tanıştığımız insanları özel hayatımıza sokarken daha dikkatli davranmak gerekiyor maalesef... ölümün de hayırlısı bunun gibi sonlar için söylemiş olsa gerek...
  • (bkz: kemal uzun)
  • küçüklüğümde en sevdiğim programlarından biri olan kamera arkası nı defne halman ve haldun dormen ile birlikte sunan hababam sınıfında öğretmen rolündeki ilyas salman in paltosunu hediye ettiği sefa olan öldürülmüş yönetmen.
  • eşcinsel olduğu için vahşice öldürülen ve sessizce toprağa verilen, eski hababam sınıfı oyuncusu ve yönetmen.

(bkz: lgbti cinayetleri politiktir)