şükela:  tümü | bugün
 • iskilipli atıf'ın yayınladığı milli mücadele ve kuvayi milliye karşıtı bildirgesinin başlangıç tümcesi.

  bugün geldiğimiz noktada iskilipli'yi "şehit" ilan edip, o'na "şapka takmadığı için idam edilmiş mazlum bir din alimi" muamelesi yaparak cumhuriyet rejimini suçlayanlar bu bildirgeyi iyi okusunlar.

  --- spoiler ---
  mustafa kemal ve kuvvayı milliye maskaraları yunan askerlerinin önünden kaçıyor.
  zavallı saf ve gafil halktan topladıkları askerlere "siz burada onlarla savaşın, biz de arkalarını çevirelim" diyerek sıvışıyorlar.

  yazık ki halkımız talât, enver, cemal, mustafa kemal gibi beş on eşkıyanın vücudunu ortadan kaldırmak için gereken fedakarlığı yapmıyor.

  ingilizleri kızdırdınız, üzerimize yunanlıları musallat ettiler.
  şimdi usulca oturup yenilginin sonuçlarına katlanmak yerine yunanlılarla harbe tutuşuyorlar.
  bu eşkıyaları ve asileri en kısa zamanda bertaraf etmek hepimize farzdır. (kuvayi milliyecileri kastediyor)

  harp yıllarında sizleri cephe cephe sürükleyen ve din kardeşlerinizin suçsuz yere ölmelerine sebep olanlar arasında mustafa kemal, ali fuat, bekir sami gibi zalimler de vardı.
  siz bu zalimlerin cinayetlerine daha ne kadar göz yumacaksınız?

  elinize aldığınız bu fetva("ingiliz ve yunan orduları halifenin ordusudur" konu başlıklı vahdettin fetvası) allah'ın emridir, padişah fermanıdır.

  sizler bu katil canavarları daha fazla yaşatmamakla mükellef ve görevlisiniz.
  bunların vücudlarını külliyen ortadan kaldırmak müslümanlık için farz olmuştur.
  --- spoiler ---

  osmanlı yenilmiş, vatan bilfiil işgal edilmiş...

  insan olan bu lafları eder mi? müslüman olan bunları söyler mi?

  söyler...
  insan işbirlikçi bir vatan haini olunca söyler...
  halkın sadece yüzde 2'sinin okur yazar olduğu, cihan savaşı'ndan onbinlerce şehit vererek çıkan bir toplumda din adamı olarak saygı görüyorsa hele...

  işte iskilipli atıf adlı hainin vatana ihaneti ve asılma sebebi budur.

  şu çok iyi bilinsin ki, cumhuriyet rejimi hiç kimseyi şapka takmadığı için idam etmemiş, ceza vermemiştir.
  tekrar ediyorum, cumhuriyetin ilk yıllarında ve cumhuriyet tarihi boyunca, şapka takmadığı için, kılık kıyafet kanununa muhalefet ettiği için idam edilen hiç kimse yoktur...

  şimdi bu adamı "mazlum, kahraman ve şehit" ilan edip, o'nun adını okullara, hastanelere, caddelere verenler, o'na anma günleri tertipleyenlerin de iskilipli atıf'ın içinde bulunduğu hıyanet halinden farkı yoktur.

  iskilipli atıf gerçeği.
 • kurtuluş savaşına ihanet eden vatan hainlerinin ortak özelliği, türk ulus'u bağımsızlık mücadelesi verirken kendi kişisel çıkarlarını düşünerek hareket etmeleridir.****

  mustafa sabri, ali kemal, iskilipli atıf hoca geçmişte nasıl emperyalizm'e uşaklık eden köpekler ise günümüzde rıza nur zırvalıklarını referans alarak keşke yunan galip gelseydi beyanları ile cumhuriyet değerlerine saldıranlar yine aynı şekilde emperyalizm'e uşaklık eden, ulus devletimizi, üniter yapımızı yıkmak isteyen hain sürüsüdür. 6 kasım 1922 ali kemal'in linç edilmesi örneğinde olduğu üzere gerektiğinde türk milleti elleri ile hainlere cezasını verecektir.

  ayrıca öso isimli oluşum için kuva-yı milliye benzetmesini ilk yapan kişinin yakın geçmişte yaptığı paylaşımlar ve türk bayrağının adı değiştirilsin beyanları hangi amaca hizmet ettiğini göstermektedir. ve ne acıdır ki bu kişiye yakın zamanda ödül verilmiştir.*

  buradan bir kez daha ilan ediyoruz ki mustafa kemal atatürk türkiye cumhuriyetinin kurucusu ve yegane liderimizdir. kuva-yı milliye ise aziz vatan için bağımsızlık mücadelesi vermiş bu vatan evlatlarıdır.
 • benzerleri de asilmadigi icin gunumuzde hala sacmaliklarini duymak zorunda kaldigimiz bir hainin sozleri.

  asilip da gubre yapilsaydi bu tipler. hem tarimsal uretimimiz artardi. simdi noldu. yok. yil 2018. hala bu iskilipli atiftir seyit rizadir seyh saittir... bunlarin kopekleriyle ugrasiyoruz
 • türkiye cumhuriyetinin kurucularına, türk milletinin değerlerine, türk halkının ortak mirasına hakaret içeren yazının kendisi kadar rezil başlangıç cümlesidir. vatan hainliğine eş değerdir, direk vatan hainliğidir. bu cümleyi eden kişi kadar, benimseyen de vatan hainidir. destekleyen de vatan hainidir. orul orul orrruull çocuğudur. tarih bunlara gereken cevabı vermiştir. istekleri ingiliz küsküsü altında yaşamak olan bu hain sürüsünden arta kalanlar hala kendilerini, karılarını, kızlarını o küskünün altında hayal eden hayasız, soysuz, ahlaksız insanlardır.
 • her sene aynı kemalist maskaralıkları. aynı saçma salak iftiralar. bitmediniz amk, bitmediniz.

  alın böğrünüze böğrünüze haykırıyorum:

  iskilipli atıf hoca vatansever bir kahramandır, hainlerin kumpasıyla idam edilmiştir.

  yalan 1: şapka giymediği için asılmadı, vatan haini olduğu için asıldı.

  doğrusu: dönemin faşist kemalist istiklal mahkemeleri bile iskilipli atıf hoca için ihanet suçlaması yapamadı. tutuklanma sebebi tam olarak zabıtlarda şöyle geçer; "frenk mukallitliği ve şapka adındaki bir kitabı yazdığı ve muhtelif bölgelere göndererek halkı isyana teşvik ettiğinden dolayı ıstanbul’da 7/12/1341 (1925) tarihinde tevkif edilen fatih dersiamlarından hoca atıf…"

  yalan 2: başkanlığını yaptığı teali islam cemiyeti'nden ihanet dolu bir bildiri yayınlattı, bunu da yunan uçakları ile anadolu'ya dağıttırdı. ilgili bildiri iftirası için: (bkz: #74019027)

  doğrusu: böyle bir bildiriyi iskilipli atıf hoca da teali islam cemiyeti de yayınlamadı. o dönem ingilizlerle işbirliği yapanlar kimlerse vatansever islamcıları bertaraf etmek için teali islam cemiyeti adına bu bildiriyi yazdırıp yunan uçaklarından attırdılar.

  iskilipli atıf hoca bu bildiriden haberdar olur olmaz, bedelini kendi cebinden ödeyerek bildiriyi vakit gazetesi'nin 1034. sayısında tekzip ettirtti.

  üstelik bu bildirinin yayınlanması ile ilgili cemiyette yapılan oylamada kendisinin red oyuyla bildirinin yayınlanmaması kararı çıktı:

  “hükümet namına söylüyorum ki diye başlayan ve beyannamenin mutlaka mühürlenmesi lazım geldiğini, aksi bir durumun vatana ihanet sayılacağı ikazına rağmen yapılan oylamada beş kişi reddine, beş kişi de kabulüne taraftar olmuş, fakat başkan atıf efendinin red oyu kullanması ile beyannamenin mühürlenmesi reddedilmiştir.”

  bu red kararına rağmen artık ingilizlerle kimin arası iyiyse bu bildiriler cemiyet adına yazılıp uçaklardan attırıldı, cemiyetin ve islamcıların adını karalamak için. bunun üzerine iskilipli atıf hoca cemiyetten istifa etti ve alakası kalmadığını duyurdu.

  üstelik faşist kemalist istiklal mahkemeleri bile bugünkü sığırlar kadar vicdansız olmadığından iddianamede geçirdikleri bu bildiri/tayyare hadisesinin bir aslı olmadığını üstü kapalı bir şekilde "bunlar maziye karışmış affedilmiş şeylerdir" diye iddiaların üstünü örterek şöyle itiraf etmişlerdir:

  "şüphesiz ki bütün bunlar maziye karışmış şeyler. hepsi milletin yüce vicdanında affa mazhar olmuş şeylerdir. yalnız, hoca atıf efendi’nin şahsiyetini gözler önüne sermek bakımından çok kıymetli ve çok mühimdir"

  üstelik mahkemenin ikinci celsesinde bahsedilen bu iddialardan yargılama yapmadıklarını ve hatta yapmalarının da mümkün olmadığını mahkeme heyeti açıkça ifade etmiştir. yani bu iftiralar hakkında bir delil olmadığı gibi faşist bir mahkeme bile böyle iftiralarla hocayı yargılayamayacağını itiraf etmiştir:

  "teali-i ıslam cemiyeti (tıc)’den bahsederken, hoca efendinin tıc mensubu olduğu ve suça iştirak ettiğini tespit ettiğim için kendisine hücum etmiş bir vaziyette değilim…maznunun şahsını ve suçluluğunu aydınlatabilme gayretiyle tıc’den bahsetmişimdir. yoksa tıc’de yapmış olduğu işlerden kendini sorumlu kabul etmek maksadı güdülmemiştir. esasen tıc’de kendisi suçların en büyüğünü yapmış olsa dahi iddianamemde de arzettiğim gibi bunlar affedilmiş şeylerdir. ve kanunen yeniden ceza takibatı yapmak hakkını kaybetmiş şeylerdir…"

  üstelik savcı bu şapka kanununa muhalefet gibi uydurma bir suçtan 3 ila 15 yıl arası ceza istemişken hakim ankara'nın emriyle idam kararı vermiştir.

  iskilipli atıf hoca ile ilgili şu soruları sormak da yerinde olacaktır:

  1) hain olduğu iddia edilen bir kimse donanma cemiyeti için kitap yazar mı?
  2) gelirini donanmaya bağışlar mı?
  3) donanmadan takdirname alır mı?
  4) dönemin hükümeti tarafından “darü’l-hilafeti’l-aliyye medreseleri ıbtidai dahil medresesi umum müdürü” olarak vazifelendirilir mi?
  5) ıngilizlerle işbirliğine dair ne türden bir ilişki biçimi söz konusudur? aksine yunan işgalini ilk protesto eden ve ıngilizlerin de içinde bulunduğu ıtilaf güçlerinin bulunduğu binaya giderek kınama bildirisini okuyan cemiyet, ıskilipli atıf hoca’nın başkanı olduğu cemiyettir.

  gerekçeli kararda iskilipli atıf hoca'nın ihanetinden nedense hiç bahsedilmemiş, uzun uzun şapka kanununa nasıl muhalefet ettiği anlatılarak idam kararı verildiği belirtilmişti.

  ama bu sığırlar zulümleri bitmek bilmeyen istiklal mahkemeleri'ne bile rahmet okutacak kadar hainler. çünkü iskilipli atıf hoca gibi vatansever, milletperver, kahraman şehitlerimize dil uzatacak kadar alçak ve hainler.
 • hiç araştırmadığım için bilgim yok ama yazının altında senin nickin varsa kesin yalandır.
 • iskilipli atıf'ın günümüz türkçesiyle yazdığı yazı.