• damarlarinda asil kan bulunan türk evlatlarina özgüdür mustafa kemal'in askeri olmak..
    kani bozuklar zaten olamaz!
  • birey olmanın önüne geçen bir ifadeymiş. vatanı kurtaran insanlara minnet duyup onların izinden gideceğini söylemek ne zamandan beri insanı birey olmaktan çıkarır olmuş?

bir de gelip aklamaya çalışan tipler var ki onlar ne ayak çözemedim.

mustafa kemal'in askerleriyiz!
  • mustafa kemalin yolundan çıkalı çok oldu zaten chp'nin. artık askerleri olmadığı doğruydu. sadece malumun ilanı olmuş.

soru gerçekten hala atatürkün askerleri olan taban buna nasıl tepki verecek? 6 okundan birisi milliyetçilik iken nasıl şimdi hdp'nin kürtçülüğüne kaydı o nasıl açıklanacak?

yazıklar olsun.
  • şu çılgın türkler'in yazarı turgut özakman'ın sözüdür mustafa kemal'in askerleriyiz.

"atatürk türkiyesi'nden rahatsız olanların ilk yapması gereken, atatürk'ü unutturmaktı. onu yapıyorlar. cumhuriyet'in nasıl kurulduğunu, milli mücadeleyi çocuklarımıza iyi anlatmak zorundayız. 1948'den beri mustafa kemal'in askeriyim, terhis olmak istemiyorum.” demiş 2006'daki danıştayda. ondan sonra patlamış bu cumhuriyet değerlerini korumamız gerektiğini ifade eden "askerlik" mecazı. bu sözden rahatsız olan, götünün kılıyıkla karşılaştıran herkesin ya dinci ya kürtçü olduğunu bilmesem inanacağım bu liboş ağızlara.

mustafa kemal'in askerleriyiz çok darbeci, primitif, militarist bir ifade selin bence insanlar islamcılaşmakta çok haklı. bir yaz akşamı belki üstümüzden f16 geçer, kanadından bir tüy düşer.

atatürk ilkelerinden uzaklaşmanın ülkeye nelere mâl olduğunu yıllardır bizzat deneyimlememiş gibi hâlâ ılık götlü ılık götlü konuşuyorsunuz valla pes. amk yerinde ortadoğuluyuz, iskandinav değil. ortayolculuğunuzu sikerler bu coğrafyada. bu gerçekle yüzleşin. rte'nin yıllar yılı en çok katıldığım sözüdür taraf olmayan bertaraf olur.

türkiye cumhuriyeti, atatürk'ün temsil ettiği ilerici hayat görüşüyle atalarımızdan miras islamcılığın mücadelesidir. ya birinin askeri olursunuz ya ötekine esir düşersiniz. başınıza islam'la karışık bir devlet dini getirirler, yıllarca kurtulamazsınız. "aç kalsak giderler mi acaba:(" diye çaresizce beklersiniz.

bireysel özgürlükler ve başkasının yaşamına saygı çok tatlı evet.
  • ne mustafa kemal'i, ne çağı, ne geçilen aşamaları anlamış liboş yazar beyanıdır. o liboşlardır ki bireysel özgürlük kisvesi altında siyasal islamcıları hayalini kurdukları türkiye'yi altın tepside referandum da "yetmez ama evet" yalanıyla sunmuşlardır. ve o mustafa kemal'dir ki ittihat ve terakki üyelerine "ya üniformanızı çıkarın ya da siyasete bulaşmayın"ilericiliğini bundan yüz yıl önce dile getirebilmiştir. mustafa kemal atatürk bir devrimcidir, ilericidir, aydınlaşma, çağdaşlaşma hareketlerinin bu topraklarda vücuda gelmiş halidir. onun askeri olmak demek açtığı aydılık yolunda ilerlemek demektir. atatürk'ü siyasal islamcıların kucağında darbe yapacak aşağılıklığa erişen "ciamat" artıkları ile aynı kefeye koymak, olsa olsa aynı satılmışlıkla açıklanabilir.

mustafa kemal'in askerleriyiz!
  • (#88433203)

yazı doğru, başlık yanlış.

yani senin mustafa kemal'in askeri tabirinden anladığın şey yanlış. mustafa kemal'in askerleri kafatasçı, elitist, gerici, ahlaksız bir milis oluşum değil. tam aksine, mustafa kemal'in bu ülkeyi emanet ettiği, kültürlü, saygılı, ahlaklı, vatan-millet sevgisi üst düzeyde, tahsilli, ilerici insanlardan oluşuyor. bir milis kuvveti değiliz, elinde silahla dolaşan insanlar değiliz.

sırada yaşlılara öncelik veren, otobüste hamile kadınlara yer veren, hizmet edenlerden rica ile hizmet isteyen, komşusunun halini hatrını soran, aracınız yolda kaldığında kenara kadar itmenize yardımcı olan, adres sorduğunuzda gerekirse sizinle o adrese kadar gelen, evsel atığı ve geri dönüşümü ayıran, kanuna aykırı iş yapmayan, içtikten sonra sapıtmak yerine uslu uslu evine dönen, sanattan haz duyan insanlarız. son zamanlarda çok çok az görürsün bizi sokaklarda, eskisi kadar kalabalık değiliz ve daha az dışarıya çıkıyoruz. çünkü trafikte makas atan hanzolardan korkuyoruz. cep telefonuyla bağırarak konuşan insanlardan rahatsız oluyoruz. park, bahçe, ortak kullanım alanı demeden fosur fosur sigara içen insanlardan rahatsız oluyoruz. lokantada garsona kaba davranan insanlardan rahatsız oluyoruz. toplu taşıma araçlarında inenlere öncelik vermeyen insanlardan rahatsız oluyoruz. alkollü bir mekanda eşimize, kızımıza laf atılmasından hatta daha kötülerinin olmasından korkuyoruz. bizi kazıklar diye esnaftan alış veriş yapmaya korkuyoruz. bu sebeple daha korunaklı yerlere göç ettik, hatta bazılarımız ülke dışına gitti.

maalesef bu anlattığım insan profili siyasi görüşe bağlı değil. her tür siyasi oluşumun içinde benzer insanlar var. mesela iktidarı ele geçirse başı kapalı insanları öldürmek, sürgün etmek isteyenler var. ya da iktidar olmayı istediği yerde içip, sıçıp istediği insanla istediği yerde sikişmek olarak görenler var. mustafa kemal'in bir askeri olarak bu insanlardan utanç duyuyorum; benimle aynı partiye oy vermelerini engelleyemiyorum.

maalesef türk milletinin o hanımefendi beyefendi insanları çok çok az. sokakta denk gelmeniz mucize. sokaklar birbirinin aynısı fakat farklı siyasi görüşü olan kaba, görgüsüz, saygısız insanlarla dolu.

mustafa kemal'in askerleri, atatürk'ün öğretilerini temel olarak alan, her daim ilerlemeyi ve vatanına milletine faydalı olmayı şiar edinmiş, eğitimli, kültürlü, saygılı insanların mensubu olduğu bir oluşumdur.
  • doğaldır. kimse kürt ırkçılarının atatürkçü olmasını beklemiyor zaten.

ek: görünüşe göre kürtçü, islamcı ve yae'cileri yeniden birleştirmiş slogan. sarımsak görmüş vampire dönmüş zavallılar.

ek 2: görünüşe göre "akp'li değilim ama" kalıbından sonra "atatürk'ü çok severim/atatürkçüyüm ama" kalıbı da kullanıma girmiş. zaten bunlar ayna görüntüsü, arada bir fark da yok.
  • ben mi yanlış anlıyorum acaba diye baktım da yok değil. kadın mustafa kemal'in askerleri değil yoldaşlarıyız demiş ve hdpli ilan edilmiş. evladım size küçükken iyotlu tuz mu yedirmediler, nedir sizin olayınız? mustafa kemal'in askerleri lafının tarihi zaten 15 sene falan, nedir bu tripler?

eğer bütün mesele mustafa kemal'in askeri olmaksa yıllardır mustafa kemal'in askerleriyiz diye bağıran bir akradaş var, adı doğu perinçek.
  • buradaki pkk'lı itleri coşturduğuna göre yerinde olmayan sözdür ayrıca aynı şahsın 1915te soykırım yapıldı imaları da mevcuttur, bulunması gereken koltuk chp değil hdp'dir ayrıca pasif pasifdaroğlu böyle hareketler yaptıkça amerika destekli hükümet kuracağını sanıyorsa sukut-u hayale uğrar.

(bkz: pkk'nın türk komünistini davar güder gibi gütmesi)
  • katiksiz ve gizli bir kürtçü'nün provokasyonu.

bir turk dusmani olarak sen ! mustafa kemal'in ismini agzina bile alma. sana " bebek katili' nin " , ortadoğu'nun dansözü'nun, ya da obur kocegin ismini anmak yakisir. kopek !
hesabın var mı? giriş yap