şükela:  tümü | bugün soru sor
  • düşman askerlerinin denize atlayarak kaçmasının ardından kurtuluş savaşı'nın sonlanmasıyla birlikte 9 eylül 1922 tarihinde mustafa kemal önderliğindeki türk ordusu'nun coşkulu halkın kutlamaları eşliğinde izmir'e girişi sırasında çekilen ve zannımca pek bilinmeyen efsane görüntüdür.

buradan izlenebilir.
  • hala bazı yunan milliyetçilerinin "kaybedilmiş topraklar" falan yazabildiği görüntülerdir. çok yaşa mustafa kemal paşa!
  • (bkz: ağlattın)

mustafa kemal atatürk...

senden daha güzel bir insan gelmedi bu dünyaya...
  • "şimdi başlıyorum" bakışıyla bir paşanın görüntüleridir. ne kadar sevmiş milletini. bir de şimdiki nefrete bak, bir de mustafa kemal'deki aşka.

yalnız adam amma kararlıymış. bir fatih'teki azim, bir mustafa kemal'deki gerçekten.
  • hey gibi koca balkan dedirten, 1:35'teki bakışıyla yerle bir eden görüntüdür.

edit: imla
  • atam’ın yorgun gözleri ve o haklı, gururlu, mutluluk dolu bakışları...

paşam benim !
  • uzun zaman sonra gözümden yaş damlası geldi, bu kadar sevilen başka bir lider gelmez bir daha .
  • atamız, canımızın şu dakika dirilip gelse, bu başlıkta ağlayan, özleyen ben dahil herkesin suratına tokat patlatacağı gerçeğini değiştirmiyor. ülke elden gitti gidiyor, ağlamaya devam.
  • 1:43'te balkondakileri görünce panik yaptığım videodur. ulan bir balkona o kadar kişi dolunur mu? düşmanın yenemediği atamı balkon faciasına kurban edeceklermiş az kalsın...