• adana'lı sinemacı, kısa filmci, televizyoncu. . yıllarını televizyonlarda, film festivallerinde geçirmiş, görüp görebileceğiniz en kibar (ki kargoyu getiren adama "abi gel bi çay iç dinlen" derecesinde) adamdır. engellenmiştir filminde ve ekşi fest videosunda kameranın başına geçmiştir, şimdilerde de trt 1 kanalında yayınlanacak internet dünyası isminde bir programın yönetmenliğini yapmaktadır. güzel adamdır.
  • hakkında yazmaya en zorlandığım kişi sanırım. ne yazsam biliyorum ki eksik kalacak. onunla en uzun ilk sohbetimizin sanırım ilk 15-20. dakikasında varlığı için, karşıma çıktığı için, hayatıma dahil olduğu için evrene teşekkür etmeye başladım ve o günden beri hala, her gün, aklıma her gelişinde bu teşekkürümü tekrar ediyorum. 'kalmadı böyle insanlar'ın kalanlarından, 'karşılıksız yardım etmez kimse'lerin yarattığı umutsuzluğu tek başına yok edenlerden, an'ı ıskalamayanlardan, bir eşyanın masaya sert konmasından bile hüzünlenenlerden - 'o çakmağı, o bardağı sertçe koyuyorsa masaya içinde bir öfke taşıyordur, farkında bile değildir belki kendisi bile, ama ben onu görüyorum, hüzünleniyorum' diye ifade etmişti bu durumu ve hiç böyle bakmadığımı fark edip, hayran olmuştum derinliğine, bir kez daha-, bir şeyi gerçekten istiyorsan hiçbir şey bahane değildir'i deneyimleriyle en güzel örnekleyenlerden, aşktan daha güçlü bir sevgiyle bir insanı sevebilmenin güzelliğini yaşatanlardan, varlığıyla kendinizde eksikliğini hissettiğiniz ne varsa hepsini dolduran, tamamlayan, bütünlük hissini yaşatanlardan, ne kadar ünlü olursa olsun, ne kadar zengin.. asla değişmeyeceğini bilmenin mutluluğuna vardıranlardan.. -lardan diyorum hep ama ondan başka var mı bilmiyorum. olmasını umuyorum. olduğunu düşünmek istiyorum. ancak onun gibi insanların dünyayı değiştirebileceğine, karanlık tarafları aydınlatabileceğine inanıyorum. tek başına bir stadyum dolusu insanın, hatta belki daha fazlasının ruhunu aydınlatabileceğini düşünüyorum. içinde taşıdığı ışık o kadar gözlerinde, o kadar ellerinde, o kadar sözlerinde, o kadar her halinde ki.. bazen onu o doğal hali içinde izlerken gözlerimin dolduğunu fark ediyorum. ama bu hüznün değil, umudun yarattığı bir duygulanma hali. bir de bunların dışında cem yılmaz ile kolaylıkla yarışabilecek kadar komik, gözlemci, yetenekli.. kesinlikle oyunculuk yapması gereken ama sinemaya aşık ve bu alanda da çok başarılı bir yönetmen oluşundan sanırım bu yeteneğini ancak onu tanıyanlar görüp, yaşayıp, tadına varabilecek. bu topluluk içinde olmaktan dolayı en azından mutluyum. yine de olabildiğince ısrarcı olacağım sanırım bu alanda bir şeyler yapması için. kendi için değilse bile başkaları için bunu yapmaya mecbur olduğunu düşünüyorum. ve başkalarının mutluluğunu kendi mutluluğundan neredeyse daha fazla önemseyen biri olarak ısrarlarımın işe yarayabileceğine dair bir umut taşıyorum.

eminim ki hayatta ne yapmak isterse onu yapabilecektir, ben tanrı olsaydım böyle özel, güzel bir ruhun dileklerini gerçekleştirmekten büyük bir haz duyardım.

mustafa köksalan.. iyi ki varsın! varlığın bütün dünya insanlığına armağan olsun. seni çok seviyorum!
  • oy ve ötesi yönetim kurulu başkanıdır.
hesabın var mı? giriş yap