şükela:  tümü | bugün
299 entry daha
  • siyasi görüşü beni ilgilendirmez şahsen islamcı falan olduğunu bile bilmiyorum yani öyle diye bir önyargı var sanırım ama tüm bunların dışında bence çok güzel bir yazar. yani bana göre iyi bir yazar. kitapları öykü olarak hem dikkat çekici akıcı zevkli ve dahası insanda satırları okurken ya da kitap bittiğinde durup düşünme isteği oluşturuyor.
    yani boş bir öykü ya da hikaye okumamış oluyorsunuz veriyor size bir şeyler düşündürtüyor ki benim tam olarak kitaptan beklentim de budur hele de bir roman falan okuyacaksam öyle olsun isterim.
    demem o ki mustafa kutlu iyi bir yazar, okuyun okutturun hele de gençlere. şahsen ben bütün kitaplarını okudum.
  • yönetmenliğini osman sınav'ın yaptığı, başrollerini kenan imirzalıoğlu ve tuğçe kazaz'ın paylaştığı 2012 yapımı "uzun hikaye" filminin aynı isimle uyarlandigi kitabın yazarı.
  • hiç bir şekilde neci olduğu ile ilgilenmiyorum. hatta kim olduğuyla da ilgilenmiyorum. ortalama bir okuyucu olarak adını bile duymadığım bir şahıs kendisi. benim ilgilendiğim şey şu. koskoca ülkenin sağlık bakanı o kadar kıymetli yüzlerce yazarın arasından bu muhteremi mi örnek veriyor? madem radikal olup farklı kişileri önereceksin,
    o zaman tolstoy ne? ıvan goncharov filan de bari.

edit : gelen mesaja istinaden. burası da her konuda din yarıştıran onun bunun evlatları ile dolu.
  • tolstoy da koyu bir hristiyandı. din eğitimine kafayı takmış bir kişiydi.
  • sade bir dille yazar doğrudur. ancak yazdıkları aşırı derecede çocuksudur. genellikle bütün kitap boyunca fakirliği kutsallaştırır ve kitapların sonunda da muhakkak iyiler kazanır. kitaplarını okurken yazarın bizim yaşadığımız dünyadan çok farklı, tozpembe bir dünyada yaşadığını düşünürsünüz ister istemez. fakirliği öyle bir över ki insanın malını mülkünü yakıp kuru ekmek soğan yiyesi gelir. kitaplarını zor günler yaşamış hayatın sillesini yemiş kişilerin okumasını tavsiye etmem. şahsen ben okurken muhtemelen öyle olmamasına rağmen yer yer yazarın okuyucuyla dalga geçtiğini düşündüm. bence kutlu bu kitapları ciddi ciddi yazdı ve yazdıklarına gerçekten inanıyor. ancak bana samimi gelmiyor. kutlu'nun kitaplarını okurken keşke tozpembe bir hayat yaşasaydım ve zeka seviyem düşük olsaydı da şu kitapları beğenebilseydim dediğim çok oldu. islamcı bir yazar olduğu da doğrudur, olayları sürekli dine bağlar. orasını seversiniz sevmezsiniz size kalmış. ancak kitaplarının herhangi bir edebi değeri yoktur. gerçek edebiyat arıyorsanız hiç bulaşmayın.
  • sözlüğün sözlük olduğu, entelektüel düzeyin tavanda olduğu 2015’lere kadar hakkında yazılanlara bakıldığında kıymeti anlaşılabilir.

2015’lerden sonra zaten malum kutuplaşma, niteliksiz yazar bolluğu ve troll orduları vs. derken ne yaptığınıza değil kim olduğunuza bakılan ve sadece buna göre yorum yapılan bir döneme girmiştik.
  • tolstoy'un hristiyanlığını sorun olmamış. kutlu'nun müslümanlığı sorun olmuş. burası orospu çocuğu dolu.
  • sağlık bakanı neden kitap öneriyor aq?

diyen oldu mu?
  • bilmediğim ve okumayacağım yazar... yüz yıllık sokağa çıkma yasağı uygulansa bile...

benim önerim samim kocagöz - izmir'in içinde.

tam bugünlerin kitabı.
  • yine insanların, büyük yazarların ne yazdığına, nasıl düşündürdüğüne bakılmadan ekşi'nin hiç bir haltı beğenmeyen insanları buraya gelmiş. kardeşim azıcık fikir, azıcık düşünme rica ediyorum lütfen bu ülkenin bakanı önerdiyse vardır bir hikmet deyip okusanız da artık şu kutuplaşmaları bıraksanız
3 entry daha