şükela:  tümü | bugün
 • sağlık bakanı fahrettin koca’nın tavsiyesinden sonra yazarın başlığı altında görüp dehşete düştüğüm seviyedir. kimlerle aynı sözlükte yazıyoruz. bazısı da bunu ateistlikle filan ilişkilendirmeye kalkmış ama bir allah’ın kulu da ateizmle cehaletin ne ilgisi var dememiş.
 • cehalet kısmının yazarı tanımamakta değil, tanımamakla övünmek ve üstelik tanımadığı halde "boş yapıyor" gibi anlatım bozukluğu içeren bir ifadeyle kötülemekte olduğu seviyedir. üstüne üstlük böyle bir yazının eleştirilmek yerine favorilere ve şükelalara boğulmasıdır. utandırmıştır. ama şaşırtmamıştır, çünkü burası ekşi sözlük'tür.
 • (bkz: mustafa kutlu)
  cuk oturdu mu lan?
 • islâm kelimesini gördüğü her yerden tiksinen iğrenç varlıklar. bu o kadar iğrenç bir cehalet seviyesidir ki... bunun bir benzeri ateist olduğu için yuval noah harari okumayan kafadır. eşit derecede cahilsiniz siz. öyle de iğrençsiniz.

  (bkz: #104146504)

  benim patronum matronum yok.
  ben hep buradaydım, burada olacağım. şu hikâyemde kendisini anmıştım. hikâyemin iskeletini oluşturur kendileri:

  (bkz: #88836034)

  bir görüşü azgınlığa vardırmadan tutuyorum. şu da ispatıdır. şovenist bir tutumdur asıl cahillik. görüşlerini taassup derecesinde savunmaktır ve ön yargılı olmaktır asıl cahillik. milliyetçilik iyidir. solculuk iyidir. sağcılık iyidir. ama taassup derecesine vardırmadıkça... taassup derecesine vardırılmayan her inanış kendi içinde ortak güzel amaçları ihtiva eder. hepsinde görebilenler için güzel, iyi bir taraf vardır ve önemli olan iyi, güzel, faydalı bir insan olmaktır. neye inandığın değil, nasıl inandığın önemlidir. faşist bir tutum ve fanatizm kötüdür. ve bu her inanışın, görüşün insanında bulunabilecek bir şeydir. ama siz bundan nasibinizi o kadar almamışsınız ki... mustafa kutlu görüşlerini hiçbir zaman azgınlıkla tutmamıştır. tartışmada bence deme eşiğine her zaman uymuştur. sizin okumadığınız birçok ateist yazarı bir düşünce adamı olarak okur ve haklarında sizlerden daha fazla şey bilir.

  şunlara bir bakın:

  https://i.imgyukle.com/2020/03/25/jihjl1.png

  https://i.imgyukle.com/2020/03/25/jihr0f.png

  https://i.imgyukle.com/2020/03/25/jih5rs.png

  yazık. yazık... acıyorum ben bu zihniyete.
 • mustafa kutlu dandik bir hikaye yazarıdır. ötüken yayınları ve sağcı yazar kisvesi ve ahmet hamdi tanpınarın yolundayımcılık ve sağcı ödüllü edebiyatçı tantanasından başka bir şeyi yoktur.
  üff hikaye off fanzin ıhh ruh ahh istanbul.
  işte size mustafa kutlu

  edit: bir diğer tantanacı için bkz ismet özel
 • ismini önceden biliyordum... ama 2020 corona virüs salgını neticesinde sağlık bakanınca evde kalmak için bir neden olarak sunulmuştur halka...

  hatta iki yada üç kitabını okumuş olmalıyım... kasabada geçen tam kentli yada köylü olmayan insanların hikayelerini yaratmıştır... köy ve kent ayrımında nerdesiniz sizde bi takım imgeler canlanacaktır.

  bence bu "mustafa kutlu" isimli yazarın tüm kitapları salgın süresince ücretsiz olarak halka dağıtılmalı yada pdfsi online açılmalı halka...
 • hayatımı akp’nin gitmesi için adarım, bir çocuk tarikat yurduna girmesin diye tüm mücadelemi veririm fakat mustafa kutlu mis gibi öykücüdür. mustafa kutlu eleştirmek için önce mustafa kutlu okumak gerekir. sezai karakoç da mis gibi şairdir ismet özel de.
 • (bkz: sıfır otur)
 • (bkz: batıdaki saraylara kıyasen bu bir konak sayılır)

  bu lafı eden satılmış bir kalemi tanisan ne olur tanımasan ne olur?