şükela:  tümü | bugün soru sor
  • süleyman demirel üniversitesi elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümü öğretim görevlisi. surwey fizik kitabını çevirisinde de bulunmuştur. ilgi alanları : yarı iletken fiziği, katıhal elektroniği dir. fakültede bazı bölümlerin fizik derslerine girmektedir.

kişisel web sayfası için:

www.sdu.edu.tr/fakulteler/mmf/bolumler/elektro/merdan/index.htm
  • süleyman demirel üniversitesi elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümü başkanıdır. when i was in london kalıbıyla başlayan anıları meşhurdur.o andan itibaren ders bitmiştir.
  • antep'i çok mu seviyor yoksa antep düşmanı mıdır çözemediğim bilim adamı.
  • yeni gelen birinci sınıflara "sizi mezun edip emekli olacağım" deyip, birçok dönemleri mezun ettiği halde hala emekli olmayan, sdü elektronik ve haberleşme mühendisliği kurucu bölüm başkanı.
  • gerçekten prof diyebileceğimiz nadir insanlardandır kendisi hikayeleriyle meşur ve şu sözüyle hatırlayacağım '' isterseniz bir soğanın başı olun ama baş olun " ve hiç sevmediğim nefret ettiğim bir sözü de " solcuları hiç sevmem " sözüdür ama herşeye rağmen sevilesi bir bilim insanıdır
  • bir zamanlar benim de öğrencisi olduğum sdü elektronik ve haberleşme mühendisliğinde bölüm başkanlığı halen devam etmektedir. bölümün zor derslerinden elektro manyetik teori, elektro manyetik dalgalar derslerine girmektedir. derslerin önceki senelerde çıkmış sorularına benzer sorular sormaktadır. derslerinde bazen ender aldığı yoklamalar sayesinde öğrencilere onların çok ihtiyacı olduğu altın değerinde puanlar vermektedir. şu sıralar yaşlanmaya başlamış dede kıvamında ama bölüm için de şu ana kadar elinden geleni yapmış çok değerli bir bilim adamıdır.
  • yıllanmış ve yıllanmakla aksine kıymeti azalan hocadır. tadında bırakamadı.
  • kendilerinin sınav sonuçlarını açıklamasının ardından sınav sonucuma itiraz etmek istedim, ders sonunda yanına gittim.

+ hocam beklediğim not bu değildi kağıdıma bakabilir miyim?
    -kaç aldın.
    + 15 aldım
    -zaten herkese 15 puan ekledim.
    +404 not found

“zaten herkese 15 puan ekledim”
    demesiyle beni dumura uğratan,
    ardından sınavlarına çok çalışmama rağmen geçemediğim ve bölümü bırakmama da sebep olan(tek sebebi bu değil tabi ki) fakat herşeye rağmen bilgisine ve kariyerine saygı duyduğum , sevdiğim bir hocadır kendileri.