şükela:  tümü | bugün
 • önümüzdeki dönemde beklenen ekonomik kriz hakkındaki blog yazısıyla dikkat çekmiş olan anti-kapitalistfinans ve iktisat uzmanı, solcu atatürkçü, can dostum.

  özellikle beyaz yaka kesimine yönelik yayınladığı yazıların yanında, türkiye siyaseti hakkındaki yazıları da son derece çarpıcı. britanya işçi partisi'nin son dönemdeki sol çizgisinin türkiye siyasetine uyarlanmasına ilişkin yazısı konuya kafa yoran insanlar nezdinde değerli bir çalışma.

  rhetorica.blog ekibinde bulunan diğer yoldaşları ile beraber, önümüzdeki yakın gelecekte sol siyasetin motoru olacağına inanılan cumhuriyet gençliğinin karşılaştığı derin sosyo-ekonomik problemlerin siyasal boyutta sol atatürkçülükmodeliyle demokratik bir biçimde örgütlenerek çözülebileceğini iddia etmektedir. kürenin ve türkiye'nin gidişatının böylesi bir siyaseti çağırdığına inanarak benzer biçimde düşünen arkadaşlara da sözlük yoluyla çağrısını yapmaktadır.
 • son yazısı okumaya değer finans kökenli blogger

  link

  "kriz neden kaçınılmaz?

  tipik bir ekonomik krize neden olabilecek başlıca olağan şüpheliler: devletin borçlarını ödeyememesi, bankacılık sisteminin çökmesi, varlık fiyatlarındaki balonun patlaması ve ödemeler dengesi finansmanının sağlanamaması. bu 4 faktöre hızlıca göz atalım."
 • bu adamin floodlari nefismis.

  akp ye oy verme niyetinde olanlara ozellikle okutulmasi gereken bilgiler iceriyor. dolar neden 4.5?
  https://twitter.com/…ilay/status/997055539803635713

  bu flood da ekonomik krizin durumu ve gelecegi ile alakali..
  https://twitter.com/…ilay/status/977261769637933056

  ozetle adam reel veriler ve gercek argumanlarla diyor ki, akp secilirse bu kafayla malesef dolari 8 lerde bile gorursunuz. hayir sahsi yorumu olsa diycem ki, muhalefet yapiyor.. ama adam bilale anlatir gibi tane tane orneklerle aciklayip yazmis..

  dilerim gun gelir de akp yi tekrar iktidar yapanlar, vaktiyle kemal dervis e aci aci bakarak, kurtar bizi mudur dedigimiz pozisyona dusmesinler..

  cunku durum vahim agalar..
 • akp döneminde* sıklıkla tekrarlanan ekonomi emin ellerdesöylemine istinaden şahane bir zincir* oluşturmuştur.

  bank asya'nın, fetö'nün, niteliksiz insanların merkezde olduğu,ekonominin nasıl sokaktaki insana emanet edildiğini tane tane anlatmıştır.

  https://twitter.com/…lay/status/1006980818080845824
 • son dönemde twitter’da gördüğüm en iyi hesaplardan biri. floodlarını takip etmek lazım, çok yararlı bilgiler veriyor. severek takip ediyorum.